
Vitesse verliest bij terugkeer in eerste divisie van Jong AZ
WIJDEWORMER (ANP) - Vitesse heeft de terugkeer in het betaald voetbal niet kunnen opluisteren met een resultaat. De Arnhemse club verloor op vrijdagavond met 4-0 bij Jong AZ. Vitesse blijft laatste in de eerste divisie met -12 punten. Jong AZ veroverde de eerste 3 punten.
Vitesse werd bij de eerste wedstrijd van het seizoen in Wijdewormer gesteund door 180 supporters. Aanvoerder Alexander Büttner was de leider van een elftal dat op het laatste moment bij elkaar werd gezocht. De verwachtingen van de club, die op 3 september na een hoger beroep de proflicentie weer terugkreeg, waren niet groot.
Jong AZ domineerde de wedstrijd vanaf het begin, maar had in de eerste helft moeite om te scoren. In de 22e minuut was het wel raak toen Lequincio Zeefuik uit een pass van Kevin Toppenberg de score opende. Na rust maakte Toppenberg in de 53e minuut de 2-0, vijf minuten later maakte Kiani Inge het derde doelpunt van Jong AZ en invaller Yoël van den Ban bepaalde in de slotfase de eindstand op 4-0.
Meer uit Voetbal
LEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft de eerste competitiewedstrijd sinds het ontslag van trainer Erik ten Hag gewonnen. De thuiswedstrijd tegen Eintracht Frankfurt eindigde in 3-1. Oranje-international Mark Flekken en oud-PSV'er Malik Tillman hadden een basisplaats gekregen van de Deen Kasper Hjulmand, die is aangesteld als opvolger van Ten Hag.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Jong PSV is ook na vijf competitiewedstrijden in de eerste divisie nog zonder puntenverlies. Het elftal van trainer Stijn Schaars leek bij Almere City FC de eerste nederlaag te lijden. Jong PSV draaide een achterstand van 2-0 bij rust alsnog om in een zege: 2-4.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan voorlopig niet beschikken over Antonio Rüdiger. De 32-jarige Duitse verdediger heeft een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Real meldt niet hoe lang Rüdiger aan de kant staat, maar volgens Spaanse media gaat het om meerdere maanden.
4 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De staking van duizenden werknemers bij de defensietak van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing gaat door. De stakers verwerpen een voorlopig akkoord dat door vakbond IAM deze week werd gesloten met Boeing. In dat akkoord werden onder meer afspraken over loonsverhogingen en pensioenen gemaakt, maar volgens de stakers biedt Boeing onvoldoende.
5 uur geledenWIJDEWORMER (ANP) - Vitesse speelt vrijdagavond bij de rentree in de eerste divisie met een op het laatste moment in elkaar gezet elftal tegen Jong AZ. De Arnhemse club had woensdag nog maar negen spelers onder contract. In aanloop naar het duel slaagde de Arnhemse club erin om de selectie dusdanig aan te vullen dat er op het trainingscomplex van AZ in Wijdewormer afgetrapt kan worden.
5 uur geledenWIJDEWORMER (ANP) - Het uitvak voor het competitieduel in de eerste divisie tussen Jong AZ en Vitesse is volledig gevuld. Op het AFAS-trainingscomplex van de Alkmaarse voetbalclub is plaats voor 180 toeschouwers van de bezoekende club. De supporters reisden met een bus en tientallen auto's naar Wijdewormer om bij de eerste wedstrijd van Vitesse te zijn. Vitesse beschikt over twintig speelgerechtigde voetballers.
5 uur geledenNYON (ANP) - Trainer Hansi Flick mag komende week tijdens de eerste wedstrijd van FC Barcelona in de Champions League toch op de bank zitten. De UEFA heeft de schorsing van één wedstrijd ingetrokken, meldt de Europese voetbalbond.
6 uur geleden