Vitesse verkijkt zich volkomen op sterk Willem II
ARNHEM (ANP) - Met enkele min of meer vaste krachten op de bank heeft Vitesse zich verkeken op Willem II. De formatie van de Duitse trainer Thomas Letsch verloor op eigen veld van de Tilburgers (0-3), die vorig seizoen maar net aan degradatie ontsnapten.
Halverwege was het 0-2. Kwasi Wriedt kopte een door Görkem Saglam genomen vrije trap in het doel. Vervolgens passeerde Ché Nunnely bij een uitbraak beheerst doelman Markus Schubert, ook na een pass van Saglem.
Vitesse, dat midweeks in Europees verband gelijkspeelde bij Anderlecht (3-3), had vergeleken met de gewonnen eerste wedstrijd in de competitie tegen PEC Zwolle vier andere spelers opgesteld. Volgens Letsch kregen sommige spelers rust, mede met het oog op de return tegen de Belgen. Onder meer Oussama Darfalou, Riechedly Bazoer en Nikolai Baden Frederiksen begonnen op de bank. Ook PSV spaarde rond de internationale wedstrijden tegen Benfica vaak spelers. Dat leidde niet tot verlies van punten.
Inhaalrace
Met Eli Dasa, Yann Gboho en Frederiksen alsnog in het elftal begon Vitesse na rust aan een inhaalrace. Frederiksen scoorde nog wel, maar zijn doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Ongeveer 10 minuten voor tijd liep Willem II verder uit. Wesley Spieringhs kopte in na een voorzet op maat van Max Svensson.
Timon Wellenreuther, de afgelopen week gehuurd van Anderlecht, stond al in het doel bij Willem II. Robbin Ruiter, in het verloren duel (0-4) bij Feyenoord nog keeper, zat niet bij de selectie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
1 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Bart Verbruggen is de eerste doelman van het Nederlands elftal voor het WK. Dat zei Ronald Koeman tijdens zijn persconferentie voor de oefeninterland van woensdag tegen Algerije in De Kuip. De bondscoach gaf nog niet prijs wie zijn tweede keeper is voor de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Robin Roefs en Mark Flekken zijn de andere doelmannen in de WK-selectie van Oranje.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Mats Wieffer begint woensdagavond met het Nederlands elftal aan de oefenwedstrijd tegen Algerije in De Kuip. Hij vervangt de geschorste Denzel Dumfries. Jurriën Timber, rechterverdediger van Arsenal, ontbreekt nog bij Oranje en sluit donderdag aan bij de nationale ploeg.
6 uur geleden