Vitesse verkijkt zich volkomen op sterk Willem II
ARNHEM (ANP) - Met enkele min of meer vaste krachten op de bank heeft Vitesse zich verkeken op Willem II. De formatie van de Duitse trainer Thomas Letsch verloor op eigen veld van de Tilburgers (0-3), die vorig seizoen maar net aan degradatie ontsnapten.
Halverwege was het 0-2. Kwasi Wriedt kopte een door Görkem Saglam genomen vrije trap in het doel. Vervolgens passeerde Ché Nunnely bij een uitbraak beheerst doelman Markus Schubert, ook na een pass van Saglem.
Vitesse, dat midweeks in Europees verband gelijkspeelde bij Anderlecht (3-3), had vergeleken met de gewonnen eerste wedstrijd in de competitie tegen PEC Zwolle vier andere spelers opgesteld. Volgens Letsch kregen sommige spelers rust, mede met het oog op de return tegen de Belgen. Onder meer Oussama Darfalou, Riechedly Bazoer en Nikolai Baden Frederiksen begonnen op de bank. Ook PSV spaarde rond de internationale wedstrijden tegen Benfica vaak spelers. Dat leidde niet tot verlies van punten.
Inhaalrace
Met Eli Dasa, Yann Gboho en Frederiksen alsnog in het elftal begon Vitesse na rust aan een inhaalrace. Frederiksen scoorde nog wel, maar zijn doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Ongeveer 10 minuten voor tijd liep Willem II verder uit. Wesley Spieringhs kopte in na een voorzet op maat van Max Svensson.
Timon Wellenreuther, de afgelopen week gehuurd van Anderlecht, stond al in het doel bij Willem II. Robbin Ruiter, in het verloren duel (0-4) bij Feyenoord nog keeper, zat niet bij de selectie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
5 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
7 uur geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
8 uur geleden