Vitesse verkijkt zich volkomen op sterk Willem II
ARNHEM (ANP) - Met enkele min of meer vaste krachten op de bank heeft Vitesse zich verkeken op Willem II. De formatie van de Duitse trainer Thomas Letsch verloor op eigen veld van de Tilburgers (0-3), die vorig seizoen maar net aan degradatie ontsnapten.
Halverwege was het 0-2. Kwasi Wriedt kopte een door Görkem Saglam genomen vrije trap in het doel. Vervolgens passeerde Ché Nunnely bij een uitbraak beheerst doelman Markus Schubert, ook na een pass van Saglem.
Vitesse, dat midweeks in Europees verband gelijkspeelde bij Anderlecht (3-3), had vergeleken met de gewonnen eerste wedstrijd in de competitie tegen PEC Zwolle vier andere spelers opgesteld. Volgens Letsch kregen sommige spelers rust, mede met het oog op de return tegen de Belgen. Onder meer Oussama Darfalou, Riechedly Bazoer en Nikolai Baden Frederiksen begonnen op de bank. Ook PSV spaarde rond de internationale wedstrijden tegen Benfica vaak spelers. Dat leidde niet tot verlies van punten.
Inhaalrace
Met Eli Dasa, Yann Gboho en Frederiksen alsnog in het elftal begon Vitesse na rust aan een inhaalrace. Frederiksen scoorde nog wel, maar zijn doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Ongeveer 10 minuten voor tijd liep Willem II verder uit. Wesley Spieringhs kopte in na een voorzet op maat van Max Svensson.
Timon Wellenreuther, de afgelopen week gehuurd van Anderlecht, stond al in het doel bij Willem II. Robbin Ruiter, in het verloren duel (0-4) bij Feyenoord nog keeper, zat niet bij de selectie.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
2 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
11 minuten geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
3 uur geledenUDINE (ANP) - Jurgen Ekkelenkamp heeft Udinese aan een 1-0-zege op AS Roma geholpen. De Nederlandse middenvelder maakte vijf minuten na rust de enige treffer van het duel in Udine.
20 uur geleden