Vitesse verkijkt zich volkomen op sterk Willem II
ARNHEM (ANP) - Met enkele min of meer vaste krachten op de bank heeft Vitesse zich verkeken op Willem II. De formatie van de Duitse trainer Thomas Letsch verloor op eigen veld van de Tilburgers (0-3), die vorig seizoen maar net aan degradatie ontsnapten.
Halverwege was het 0-2. Kwasi Wriedt kopte een door Görkem Saglam genomen vrije trap in het doel. Vervolgens passeerde Ché Nunnely bij een uitbraak beheerst doelman Markus Schubert, ook na een pass van Saglem.
Vitesse, dat midweeks in Europees verband gelijkspeelde bij Anderlecht (3-3), had vergeleken met de gewonnen eerste wedstrijd in de competitie tegen PEC Zwolle vier andere spelers opgesteld. Volgens Letsch kregen sommige spelers rust, mede met het oog op de return tegen de Belgen. Onder meer Oussama Darfalou, Riechedly Bazoer en Nikolai Baden Frederiksen begonnen op de bank. Ook PSV spaarde rond de internationale wedstrijden tegen Benfica vaak spelers. Dat leidde niet tot verlies van punten.
Inhaalrace
Met Eli Dasa, Yann Gboho en Frederiksen alsnog in het elftal begon Vitesse na rust aan een inhaalrace. Frederiksen scoorde nog wel, maar zijn doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Ongeveer 10 minuten voor tijd liep Willem II verder uit. Wesley Spieringhs kopte in na een voorzet op maat van Max Svensson.
Timon Wellenreuther, de afgelopen week gehuurd van Anderlecht, stond al in het doel bij Willem II. Robbin Ruiter, in het verloren duel (0-4) bij Feyenoord nog keeper, zat niet bij de selectie.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de achtste finales van de Conference League met 2-1 van Sparta Praag gewonnen. De laatste Nederlandse ploeg in Europa leek lang op weg naar een gelijkspel, maar heeft door een late treffer een goede uitgangspositie gecreëerd voor de return van 19 maart in Tsjechië.
9 uur geledenBODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
1 dag geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
1 dag geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
1 dag geleden