Vitesse-verdediger Doekhi wachtte al een tijdje op eerste treffer
ARNHEM (ANP) - Danilho Doekhi "zat al een tijdje te wachten" op zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal, zo zei hij voor de camera van ESPN. Dinsdagavond was de verdediger van grote waarde voor Vitesse door tegen FC Utrecht het winnende doelpunt voor zijn rekening te nemen: 1-0.
"Vandaag was het moment daar", zei de 22-jarige Doekhi, die na een harde voorzet van Eli Dasa vanaf rechts de bal via zijn knie in het Utrechtse doel werkte. "Ik hoopte dat hij de bal zou terugleggen, maar ik had niet veel tijd iets te doen. Een doelpunt hoeft niet mooi te zijn, hij telt gelukkig."
Doekhi is bij Vitesse bezig aan zijn derde seizoen in de Eredivisie en staat al op ruim zestig duels voor de Arnhemmers. "Mijn ploeggenoten vroegen al 'wanneer ga je nou eens scoren?' Dat het dan de winnende is, is extra leuk", aldus Doekhi.
"Ik denk dat ik een goed seizoen draai en kan stellen dat ik met de wedstrijd beter word. Dat is ook een kwestie van zelfvertrouwen. Het seizoen is nog lang, maar we zitten in een lekkere flow."
Keeper Remko Pasveer, de aanvoerder van Vitesse, was tevreden over het verdedigende werk van zijn ploeg. "Je ziet dat we goed kunnen verdedigen en de nul kunnen houden", aldus Pasveer. "Als je alles met 1-0 wint, dan kom je best ver. Ik ben blij dat we er weer staan, hopelijk kunnen we weer een mooie reeks neerzetten."
Vitesse kwam door de zege in punten op gelijke hoogte met Ajax: 35.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
4 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
4 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
4 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
8 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
9 uur geleden