Vitesse-verdediger Doekhi wachtte al een tijdje op eerste treffer
ARNHEM (ANP) - Danilho Doekhi "zat al een tijdje te wachten" op zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal, zo zei hij voor de camera van ESPN. Dinsdagavond was de verdediger van grote waarde voor Vitesse door tegen FC Utrecht het winnende doelpunt voor zijn rekening te nemen: 1-0.
"Vandaag was het moment daar", zei de 22-jarige Doekhi, die na een harde voorzet van Eli Dasa vanaf rechts de bal via zijn knie in het Utrechtse doel werkte. "Ik hoopte dat hij de bal zou terugleggen, maar ik had niet veel tijd iets te doen. Een doelpunt hoeft niet mooi te zijn, hij telt gelukkig."
Doekhi is bij Vitesse bezig aan zijn derde seizoen in de Eredivisie en staat al op ruim zestig duels voor de Arnhemmers. "Mijn ploeggenoten vroegen al 'wanneer ga je nou eens scoren?' Dat het dan de winnende is, is extra leuk", aldus Doekhi.
"Ik denk dat ik een goed seizoen draai en kan stellen dat ik met de wedstrijd beter word. Dat is ook een kwestie van zelfvertrouwen. Het seizoen is nog lang, maar we zitten in een lekkere flow."
Keeper Remko Pasveer, de aanvoerder van Vitesse, was tevreden over het verdedigende werk van zijn ploeg. "Je ziet dat we goed kunnen verdedigen en de nul kunnen houden", aldus Pasveer. "Als je alles met 1-0 wint, dan kom je best ver. Ik ben blij dat we er weer staan, hopelijk kunnen we weer een mooie reeks neerzetten."
Vitesse kwam door de zege in punten op gelijke hoogte met Ajax: 35.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
4 uur geleden