Vitesse-verdediger Doekhi wachtte al een tijdje op eerste treffer
ARNHEM (ANP) - Danilho Doekhi "zat al een tijdje te wachten" op zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal, zo zei hij voor de camera van ESPN. Dinsdagavond was de verdediger van grote waarde voor Vitesse door tegen FC Utrecht het winnende doelpunt voor zijn rekening te nemen: 1-0.
"Vandaag was het moment daar", zei de 22-jarige Doekhi, die na een harde voorzet van Eli Dasa vanaf rechts de bal via zijn knie in het Utrechtse doel werkte. "Ik hoopte dat hij de bal zou terugleggen, maar ik had niet veel tijd iets te doen. Een doelpunt hoeft niet mooi te zijn, hij telt gelukkig."
Doekhi is bij Vitesse bezig aan zijn derde seizoen in de Eredivisie en staat al op ruim zestig duels voor de Arnhemmers. "Mijn ploeggenoten vroegen al 'wanneer ga je nou eens scoren?' Dat het dan de winnende is, is extra leuk", aldus Doekhi.
"Ik denk dat ik een goed seizoen draai en kan stellen dat ik met de wedstrijd beter word. Dat is ook een kwestie van zelfvertrouwen. Het seizoen is nog lang, maar we zitten in een lekkere flow."
Keeper Remko Pasveer, de aanvoerder van Vitesse, was tevreden over het verdedigende werk van zijn ploeg. "Je ziet dat we goed kunnen verdedigen en de nul kunnen houden", aldus Pasveer. "Als je alles met 1-0 wint, dan kom je best ver. Ik ben blij dat we er weer staan, hopelijk kunnen we weer een mooie reeks neerzetten."
Vitesse kwam door de zege in punten op gelijke hoogte met Ajax: 35.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zijn 116e verjaardag gevierd met een overwinning in de Bundesliga. De jarige club versloeg Borussia Mönchengladbach met 2-0 en nam door de zege voorlopig de tweede plaats in achter koploper Bayern München.
15 uur geledenRIYAD (ANP) - Bologna heeft de finale bereikt van de Italiaanse Supercup. De ploeg van trainer Vincenzo Italiano won in de halve finale van het bekertoernooi in Riyad in Saudi-Arabië van Internazionale. De stand na de reguliere speeltijd was 1-1, waarna Bologna de beslissende strafschoppen beter nam. Napoli, dat donderdag won van AC Milan in de andere halve finale, is komende maandag de tegenstander in de finale.
15 uur geledenLEEUWARDEN/DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft zijn tweede nederlaag van dit seizoen geleden. De koploper van de eerste divisie liet zich in eigen huis verrassen door Jong PSV, dat won met 2-1. Spits Robin van Duiven maakte vijf minuten voor tijd de winnende goal voor de beloftenploeg uit Eindhoven.
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het lopende contract met centrale verdediger Alexandre Penetra opengebroken en met een jaar verlengd tot medio 2029. De Portugees kwam in de zomer van 2023 naar de Alkmaarders en is uitgegroeid tot een vaste waarde. Hij speelde inmiddels al 109 wedstrijden voor de huidige nummer zes van de Eredivisie.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Arek Milik keert na achttien maanden terug in de selectie van Juventus. Trainer Luciano Spalletti heeft de oud-aanvaller van Ajax opgenomen in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AS Roma.
18 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Fenerbahçe maakt serieus werk van de komst van Joey Veerman. De club uit Istanbul wil de middenvelder van PSV in de winterstop naar Istanbul halen.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax speelt een uitwedstrijd tegen AZ in de achtste finales van de KNVB-beker. Landskampioen PSV gaat op bezoek bij FC Den Bosch en bekerhouder Go Ahead Eagles werd in de loting gekoppeld aan Heracles Almelo.
20 uur geleden