Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse-verdediger Doekhi wachtte al een tijdje op eerste treffer

Vitesse-verdediger Doekhi wachtte al een tijdje op eerste treffer

ARNHEM (ANP) - Danilho Doekhi "zat al een tijdje te wachten" op zijn eerste doelpunt in het betaalde voetbal, zo zei hij voor de camera van ESPN. Dinsdagavond was de verdediger van grote waarde voor Vitesse door tegen FC Utrecht het winnende doelpunt voor zijn rekening te nemen: 1-0.

"Vandaag was het moment daar", zei de 22-jarige Doekhi, die na een harde voorzet van Eli Dasa vanaf rechts de bal via zijn knie in het Utrechtse doel werkte. "Ik hoopte dat hij de bal zou terugleggen, maar ik had niet veel tijd iets te doen. Een doelpunt hoeft niet mooi te zijn, hij telt gelukkig."

Doekhi is bij Vitesse bezig aan zijn derde seizoen in de Eredivisie en staat al op ruim zestig duels voor de Arnhemmers. "Mijn ploeggenoten vroegen al 'wanneer ga je nou eens scoren?' Dat het dan de winnende is, is extra leuk", aldus Doekhi.

"Ik denk dat ik een goed seizoen draai en kan stellen dat ik met de wedstrijd beter word. Dat is ook een kwestie van zelfvertrouwen. Het seizoen is nog lang, maar we zitten in een lekkere flow."

Keeper Remko Pasveer, de aanvoerder van Vitesse, was tevreden over het verdedigende werk van zijn ploeg. "Je ziet dat we goed kunnen verdedigen en de nul kunnen houden", aldus Pasveer. "Als je alles met 1-0 wint, dan kom je best ver. Ik ben blij dat we er weer staan, hopelijk kunnen we weer een mooie reeks neerzetten."

Vitesse kwam door de zege in punten op gelijke hoogte met Ajax: 35.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

6 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

6 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

6 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

6 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

9 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

9 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

10 uur geleden