Vitesse vecht schorsing clubtopscorer Openda aan
ARNHEM (ANP) - Vitesse vecht de schorsing van zijn topscorer Loïs Openda aan. De eredivisieclub uit Arnhem gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van vier wedstrijden uitsluiting, waarvan één voorwaardelijk, voor de Belgische aanvaller. De aanklager betaald voetbal legde deze sanctie op naar aanleiding van de rode kaart die Openda afgelopen zaterdag kreeg.
Openda werd in de 36ste minuut van de verloren thuiswedstrijd tegen FC Groningen (1-3) uit het veld gestuurd door scheidsrechter Dennis Higler. Dat gebeurde na ingrijpen van de VAR, die constateerde dat Openda een tik met de elleboog had gegeven op de ribben van Mike te Wierik.
Vitesse en Openda vinden de straf te zwaar en laten de zaak nu voorkomen bij de tuchtcommissie van de KNVB, die naar verwachting donderdag een zitting houdt.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
1 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
3 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
4 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
16 uur geleden