Vitesse treft AS Roma in achtste finales Conference League
NYON (ANP) - Vitesse speelt in de achtste finales van de Conference League tegen AS Roma. De Arnhemmers beginnen met een thuiswedstrijd. De Italiaanse club staat onder leiding van de Portugese trainer José Mourinho. Onder meer oud-Feyenoorder Rick Karsdorp staat er onder contract.
"Het is de mooiste, maar ook de zwaarste loting", reageerde Vitesse-trainer Thomas Letsch op de website van de club. "Iedereen bij Vitesse vindt dit natuurlijk een prachtig affiche. Hiervoor spelen we Europees voetbal. Zij zijn de grote favoriet voor ons tweeluik en wellicht ook voor de eindzege. Maar we hebben er steeds in geloofd, ook tegen de zware tegenstanders die we tot nu toe hadden. Dat doen we nu ook. We geloven zelfs in meer."
PSV ontmoet in hetzelfde toernooi het Deense FC Kopenhagen. Voor de Eindhovenaren staat ook eerst een ontmoeting in eigen huis op het programma. "Ik ken de club, want ik heb er met een vorige werkgever eerder tegen gespeeld", reageert trainer Roger Schmidt. "We weten dat ook deze tegenstander uit een sterke competitie komt. We weten ook dat we met twee goede dagen kunnen winnen. Het moet kunnen. En verder neem ik de loting zoals die is."
AZ en Feyenoord
AZ treft FK Bodø/Glimt en begint de confrontatie met een wedstrijd in Noorwegen.
Feyenoord stuit op Partizan Belgrado, te beginnen met een uitduel in Servië. Bij Partizan speelt onder meer Queensy Menig, oud-speler van FC Twente.
Het toernooi wordt donderdag 10 maart vervolgd, de returns zijn een week later.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
3 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
5 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
18 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
19 uur geleden