Vitesse treft AS Roma in achtste finales Conference League
NYON (ANP) - Vitesse speelt in de achtste finales van de Conference League tegen AS Roma. De Arnhemmers beginnen met een thuiswedstrijd. De Italiaanse club staat onder leiding van de Portugese trainer José Mourinho. Onder meer oud-Feyenoorder Rick Karsdorp staat er onder contract.
"Het is de mooiste, maar ook de zwaarste loting", reageerde Vitesse-trainer Thomas Letsch op de website van de club. "Iedereen bij Vitesse vindt dit natuurlijk een prachtig affiche. Hiervoor spelen we Europees voetbal. Zij zijn de grote favoriet voor ons tweeluik en wellicht ook voor de eindzege. Maar we hebben er steeds in geloofd, ook tegen de zware tegenstanders die we tot nu toe hadden. Dat doen we nu ook. We geloven zelfs in meer."
PSV ontmoet in hetzelfde toernooi het Deense FC Kopenhagen. Voor de Eindhovenaren staat ook eerst een ontmoeting in eigen huis op het programma. "Ik ken de club, want ik heb er met een vorige werkgever eerder tegen gespeeld", reageert trainer Roger Schmidt. "We weten dat ook deze tegenstander uit een sterke competitie komt. We weten ook dat we met twee goede dagen kunnen winnen. Het moet kunnen. En verder neem ik de loting zoals die is."
AZ en Feyenoord
AZ treft FK Bodø/Glimt en begint de confrontatie met een wedstrijd in Noorwegen.
Feyenoord stuit op Partizan Belgrado, te beginnen met een uitduel in Servië. Bij Partizan speelt onder meer Queensy Menig, oud-speler van FC Twente.
Het toernooi wordt donderdag 10 maart vervolgd, de returns zijn een week later.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
9 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
9 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
11 uur geleden