Vitesse-trainer Letsch heeft Tannane even niet nodig
ARNHEM (ANP) - Vitesse zal het donderdagavond in de thuiswedstrijd tegen Stade Rennes in de Conference League moeten doen zonder Oussama Tannane. Trainer Thomas Letsch heeft hem even niet nodig. De aanvallende middenvelder, vorig seizoen één van de smaakmakers van de Arnhemse ploeg, zal ook zondag in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord ontbreken.
"Ik heb deze keuze gemaakt, omdat ik niet het gevoel heb dat Oussama het team op dit moment verder kan helpen", liet Letsch weten. "Zijn rol is wat veranderd en dat heeft invloed op zijn focus."
Tannane hoopte in de afgelopen transferperiode op een nieuwe club. Die kwam er echter niet. Dit seizoen is hij vooralsnog geen vaste kracht in het basisteam van Vitesse.
Speciaal duel
Letsch beseft dat zijn ploeg een pittige tegenstander wacht. "We weten dat Stade Rennes een grote club is, die vorig jaar nog in de Champions League speelde. We hebben veel respect voor hun staat van dienst, maar we gaan met onze eigen speelstijl voor de winst."
Voor de Franse middenvelder Yann Gboho is het een speciaal duel. Vitesse heeft hem voor dit seizoen gehuurd van Stade Rennes. "Het feit dat Yann Gboho daar verhuurd mag worden, maar hier een belangrijke speler is, zegt natuurlijk wel iets over de verhoudingen", aldus Letsch.
Vitesse won in groep G de eerste wedstrijd tegen NS Mura in Slovenië (0-2). Stade Rennes speelde gelijk tegen Tottenham Hotspur (2-2).
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse voetbalbond heeft het contract van bondscoach Mauricio Pochettino verlengd tot en met het WK van 2030. Het contract van de 54-jarige Argentijn, die in 2024 werd aangesteld, liep na het afgelopen WK af.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/DPA) - De UEFA zou FIFA-voorzitter Gianni Infantino met juridische stappen dreigen vanwege het inmiddels mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen. Volgens onder meer de Britse krant The Telegraph heeft de UEFA de FIFA-voorzitter vrijdag in een brief opgeroepen om geen materiaal over het voorstel te vernietigen.
4 uur geledenCARDIFF (ANP/RTR/DPA) - De voetbalbond van Wales (FAW) heeft als eerste bond aangekondigd zijn steun in te trekken voor de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De FAW besloot hiertoe vanwege het mislukte plan om een belang in de commerciële rechten van het WK te verkopen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Sportief directeur Andreas Rettig van de Duitse voetbalbond (DFB) meent dat de relatie tussen de DFB en de FIFA onherstelbaar is beschadigd na de affaire rond het plan van de wereldvoetbalbond en voorzitter Gianni Infantino voor particuliere investeringen bij WK's en andere kwesties rond het leiderschap.
6 uur geledenCHICAGO (ANP) - Trainer Andoni Iraola van Liverpool hoopt dat hij Jeremie Frimpong weer snel tot zijn beschikking heeft. De Oranje-international verliet tijdens de tweede helft van het verloren oefenduel met Leeds United in Chicago (2-4) op eigen verzoek het veld.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld vindt de Johan Cruijff Schaal "een prijs die telt". De bekerwinnaar uit Alkmaar klopte een tiental van landskampioen PSV zondag (0-4) om de schaal voor de tweede keer te winnen.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - AZ moet het voorlopig stellen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 35-jarige middenvelder raakte geblesseerd in aanloop naar het duel met PSV om de Johan Cruijff Schaal van zondag. "Dat kan nog wel een tijdje duren", zei trainer Leeroy Echteld.
19 uur geleden