Vitesse-supporters verzamelen zich op Korenmarkt voor uitspraak
ARNHEM (ANP) - Op de Korenmarkt in Arnhem hebben zich rond 14.45 uur zo'n tweehonderd supporters van Vitesse verzameld in afwachting van de uitspraak van een rechter in Utrecht. Die beslist in een kort geding of de Arnhemse voetbalclub de proflicentie terugkrijgt. De uitspraak wordt om 15.00 uur verwacht.
De meeste supporters zijn vrijdagmiddag samengekomen bij supporterscafé Bloopers. Veel van hen hebben een geel-zwart Vitesse-shirt aangetrokken. Een enkeling heeft een vlag mee in de clubkleuren. Ook bij Sportsbar 't Huys wordt het steeds voller.
"We staan hier onze zenuwen weg te drinken", zegt een supporter voor Bloopers. Samen met een vriend is hij naar de Korenmarkt gekomen om "gebroederlijk met elkaar" de uitspraak af te wachten. "Ik denk dat het slecht afloopt. Voor mijn gevoel is het al klaar."
Slechte afloop
Een ander houdt ook al rekening met een slechte afloop. "Vreselijk. Je raakt toch een stukje van je jeugd kwijt. Ik ging vroeger met mijn vader altijd naar een wedstrijd. Dat hoop je ook met je eigen kind te kunnen doen."
Verschillende kroegen op de Korenmarkt hebben hun deuren eerder opengedaan, waaronder Het Barretje No. 15 en Café de Schoof.
Vitesse spande een kort geding aan tegen de KNVB in de hoop de proflicentie terug te krijgen.
Meer uit Voetbal
NICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
8 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
10 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Liverpool heeft met 2-1 van Brighton & Hove Albion verloren. Danny Welbeck was twee keer trefzeker, voormalig AZ-speler Milos Kerkez maakte het enige doelpunt van de ploeg van trainer Arne Slot. Liverpool blijft vijfde, Brighton stijgt naar plek acht.
13 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.
16 uur geleden