Vitesse stelt Duitser Rehm aan als nieuwe trainer
ARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.
De toekomst van Vitesse is nog altijd onzeker. De club dreigde vorige maand uit het betaald voetbal te verdwijnen. Vitesse werd eind mei op de hoogte gesteld van het voorgenomen besluit de licentie in te trekken. De Arnhemmers kregen afgelopen seizoen 39 strafpunten opgelegd omdat ze niet konden voldoen aan de eisen van de licentiecommissie, die vermoedde dat de Amerikaan Coley Parry en diens Common Group na zijn mislukte overname nog steeds invloed uitoefenden op de eigenaren.
Afgelopen weekend bereikte een groep ondernemers, verenigd in de Sterkhouders, overeenstemming om alle aandelen van Vitesse over te nemen. Ze dienen binnenkort een verzoek tot wijziging van zeggenschap in bij de licentiecommissie van de KNVB.
Voorgaande trainers
Rehm is de vierde Duitse trainer van Vitesse, na onder anderen Thomas Letsch. Rehm was in het verleden speler en assistent van Letsch bij SG Sonnenhof Großaspach. Zijn laatste dienstverband was bij SV Waldhof Mannheim, waar hij tot begin 2024 hoofdtrainer was.
"Met Rüdiger Rehm halen we een trainer binnen die niet alleen uitstekend past bij onze sportieve ambities, maar ook een bewezen staat van dienst heeft in het ontwikkelen van jonge spelers en het neerzetten van een herkenbare speelstijl", zegt algemeen directeur ad interim, Timo Braasch, op de site van Vitesse.
Meer uit Voetbal
VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
15 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
17 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
19 uur geleden