Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse speelt voor vrede en zegt niets over Russische eigenaar

Vitesse speelt voor vrede en zegt niets over Russische eigenaar

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft zich voor het eerst uitgesproken over de oorlog in Oekraïne. De club met de Russische eigenaar Valeri Oyf laat in een verklaring weten diep geschokt te zijn over de huiveringwekkende situatie in Oekraïne en stelt het thuisduel van vrijdag met Sparta Rotterdam in het teken van de 'V van Vrede’.

Oyf komt niet aan het woord in de verklaring die de club op de website heeft geplaatst. Hij is sinds 2018 eigenaar van Vitesse en komt uit het netwerk van Roman Abramovitsj, die nauwe banden heeft met de Russische president Vladimir Poetin en uit angst voor sancties zijn Engelse voetbalclub Chelsea te koop heeft aangeboden.

Oyf is geboren in Odessa, toen Oekraïne nog bij de Sovjet-Unie hoorde, maar heeft een Russisch paspoort. De zakenman dekte de afgelopen seizoenen de tekorten van Vitesse. De club uit Arnhem presenteerde de afgelopen drie jaar een verlies van ruim 16 miljoen euro (2019), 6 miljoen euro (2020) en 4 miljoen euro (2021).

Buitenlandse handen

Vitesse is al elf jaar in buitenlandse handen en leed in die periode meer dan 100 miljoen euro verlies. Oyf kocht de club van de Rus Aleksandr Tsjigirinski, die de club op zijn beurt weer overnam van de Georgiër Merab Jordania. De huidige eigenaar van Vitesse heeft de Gelderse club tot 2023 financiële garanties geven. Maar voor veel rijke Russen is het nu lastig om bij hun geld te komen, nu een aantal grote banken afgesloten is van het betalingssysteem SWIFT.

Oyf staat niet op de sanctielijst die de Europese Unie heeft opgesteld. Vitesse vertelde vorige week net na het uitbreken van de oorlog dat het geen betalingsproblemen verwacht.

Hartverscheurend

Vitesse besloot zich de afgelopen dagen niet uitgebreid uit te spreken over de oorlog in Oekraïne, maar kwam vrijdagmiddag met een statement. "Vitesse spreekt zich uit voor vrede en vindt het hartverscheurend om het nieuws uit Oekraïne te horen, lezen en zien", laat de Gelderse vereniging weten

Vitesse meldt verder dat de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam in het teken staat van de 'V van Vrede’. Spelers en staf zullen bij opkomst de letter 'V' vormen. Vlak voor de wedstrijd zal een spandoek met de 'V van Vrede’ worden getoond. Spelers, staf en supporters willen een halve minuut lang het ‘V’-gebaar van vrede maken.

Giro555

Ook zal er in het stadion worden gecollecteerd voor Giro555. Spelers dragen bij opkomst ook een speciaal jasje met daarop de 'V van Vrede’. Deze jasjes zullen geveild worden. De opbrengst gaat eveneens naar Giro555. Ook op de led-boarding langs het veld zal tijdens de wedstrijd aandacht worden gevraagd voor de situatie in Oekraïne.

Meer uit Voetbal

Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

12 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

12 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

14 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

14 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

14 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

15 uur geleden
FC Utrecht met een nederlaag bij Celtic uit Europa League

GLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.

15 uur geleden