Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse speelt voor vrede en zegt niets over Russische eigenaar

Vitesse speelt voor vrede en zegt niets over Russische eigenaar

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft zich voor het eerst uitgesproken over de oorlog in Oekraïne. De club met de Russische eigenaar Valeri Oyf laat in een verklaring weten diep geschokt te zijn over de huiveringwekkende situatie in Oekraïne en stelt het thuisduel van vrijdag met Sparta Rotterdam in het teken van de 'V van Vrede’.

Oyf komt niet aan het woord in de verklaring die de club op de website heeft geplaatst. Hij is sinds 2018 eigenaar van Vitesse en komt uit het netwerk van Roman Abramovitsj, die nauwe banden heeft met de Russische president Vladimir Poetin en uit angst voor sancties zijn Engelse voetbalclub Chelsea te koop heeft aangeboden.

Oyf is geboren in Odessa, toen Oekraïne nog bij de Sovjet-Unie hoorde, maar heeft een Russisch paspoort. De zakenman dekte de afgelopen seizoenen de tekorten van Vitesse. De club uit Arnhem presenteerde de afgelopen drie jaar een verlies van ruim 16 miljoen euro (2019), 6 miljoen euro (2020) en 4 miljoen euro (2021).

Buitenlandse handen

Vitesse is al elf jaar in buitenlandse handen en leed in die periode meer dan 100 miljoen euro verlies. Oyf kocht de club van de Rus Aleksandr Tsjigirinski, die de club op zijn beurt weer overnam van de Georgiër Merab Jordania. De huidige eigenaar van Vitesse heeft de Gelderse club tot 2023 financiële garanties geven. Maar voor veel rijke Russen is het nu lastig om bij hun geld te komen, nu een aantal grote banken afgesloten is van het betalingssysteem SWIFT.

Oyf staat niet op de sanctielijst die de Europese Unie heeft opgesteld. Vitesse vertelde vorige week net na het uitbreken van de oorlog dat het geen betalingsproblemen verwacht.

Hartverscheurend

Vitesse besloot zich de afgelopen dagen niet uitgebreid uit te spreken over de oorlog in Oekraïne, maar kwam vrijdagmiddag met een statement. "Vitesse spreekt zich uit voor vrede en vindt het hartverscheurend om het nieuws uit Oekraïne te horen, lezen en zien", laat de Gelderse vereniging weten

Vitesse meldt verder dat de thuiswedstrijd tegen Sparta Rotterdam in het teken staat van de 'V van Vrede’. Spelers en staf zullen bij opkomst de letter 'V' vormen. Vlak voor de wedstrijd zal een spandoek met de 'V van Vrede’ worden getoond. Spelers, staf en supporters willen een halve minuut lang het ‘V’-gebaar van vrede maken.

Giro555

Ook zal er in het stadion worden gecollecteerd voor Giro555. Spelers dragen bij opkomst ook een speciaal jasje met daarop de 'V van Vrede’. Deze jasjes zullen geveild worden. De opbrengst gaat eveneens naar Giro555. Ook op de led-boarding langs het veld zal tijdens de wedstrijd aandacht worden gevraagd voor de situatie in Oekraïne.

Meer uit Voetbal

DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

46 minuten geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

4 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

4 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

4 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

6 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

7 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

9 uur geleden