Vitesse presenteert Van den Brom officieel als nieuwe trainer
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de aanstelling van John van den Brom als trainer voor volgend seizoen afgerond. De al uit de Eredivisie gedegradeerde club maakte er al geen geheim meer van de oud-speler van de club te willen om op die manier ook iets positiefs te kunnen melden aan de fans, in deze periode waarin het voortbestaan van de club onzeker is. Van den Brom (57) wil Vitesse helpen in de weg terug omhoog. "Vandaar ook dat ik juist nu dit contract onderteken."
Van den Brom, die de club uit Arnhem in het seizoen 2011/2012 naar de zevende plek in de Eredivisie en Europees voetbal leidde, heeft een contract getekend voor een jaar. Vitesse maakt de rest van de technische staf later bekend.
"Ook ik ben natuurlijk op de hoogte van de laatste stand van zaken en zie dat we vechten voor het behoud van onze licentie", zegt Van den Brom in een persbericht. "Ik heb er echter vertrouwen in dat het goed komt. Samen met (directeur) Edwin Reijntjes, (adviseur) Paul van der Kraan en eenieder in en rondom de club gaan we Vitesse weer terugbrengen naar waar het thuishoort. Daar ben ik echt van overtuigd."
Schulden
Interim-directeur Edwin Reijntjes wil met deze benoeming laten zien dat "we ondanks alle perikelen 'gewoon' uitgaan van betaald voetbal in Arnhem" volgend seizoen. "Dat we dit met een ervaren trainer en ras-Vitessenaar gaan doen als John, is des te mooier."
Vitesse zit diep in de schulden en moet de licentiecommissie van de KNVB binnen twee weken overtuigen om toch zijn vergunning voor volgend seizoen te behouden. Anders mag de club, die definitief degradeerde na een aftrek van 18 punten, ook niet uitkomen in de Keuken Kampioen Divisie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Cody Gakpo was dinsdagavond met een doelpunt belangrijk voor Liverpool in de derde ronde van de League Cup. Op Anfield werd Tottenham Hotspur met 3-1 verslagen. Gakpo scoorde de 2-0.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi zal nog één keer het shirt van Argentinië aantrekken. Dat heeft de Argentijnse voetbalbond dinsdagavond bekendgemaakt. De achtvoudig beste voetballer van de wereld kondigde eind augustus zijn afscheid aan als international, maar speelt op 6 oktober nog een vriendschappelijk duel.
8 uur geledenBOGOTÁ (ANP) - James Rodríguez stopt als Colombiaans international. Dat heeft de 35-jarige voetballer dinsdag bekendgemaakt via sociale media. Rodríguez speelde 131 interlands voor Colombia sinds zijn debuut in 2011. De aanvallende middenvelder was een van de smaakmakers op het WK van 2014, waar hij met zes doelpunten topscorer was.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft dinsdagavond een inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II gewonnen. In de Johan Cruijff Arena werd het 5-1. De wedstrijd was verplaatst vanwege de Europese verplichtingen van de Amsterdammers.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Hans Hateboer gaat na bijna tien jaar weer voor FC Groningen voetballen. De 32-jarige vleugelverdediger bereikte dinsdag een akkoord voor een contract van één seizoen met de huidige nummer 9 uit de Eredivisie.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Míchel Sánchez heeft zijn elftal voor de inhaalwedstrijd in de Eredivisie tegen Willem II op zes posities gewijzigd ten opzichte van de 5-1-overwinning op Fortuna Sittard van zaterdag. In de Johan Cruijff ArenA wordt dinsdagavond om 20.00 uur afgetrapt.
12 uur geledenLENS (ANP) - RC Lens heeft de Duitse trainer Dino Toppmöller ontslagen. Dat maakte de Franse voetbalclub dinsdag bekend. De 45-jarige trainer maakte deze zomer de overstap naar Lens, en stond slechts zes wedstrijden voor de groep. Hij had de functie overgenomen van Pierre Sage, die met Lens verrassend tweede was geworden in de Franse competitie.
12 uur geleden