Vitesse presenteert Van den Brom officieel als nieuwe trainer
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de aanstelling van John van den Brom als trainer voor volgend seizoen afgerond. De al uit de Eredivisie gedegradeerde club maakte er al geen geheim meer van de oud-speler van de club te willen om op die manier ook iets positiefs te kunnen melden aan de fans, in deze periode waarin het voortbestaan van de club onzeker is. Van den Brom (57) wil Vitesse helpen in de weg terug omhoog. "Vandaar ook dat ik juist nu dit contract onderteken."
Van den Brom, die de club uit Arnhem in het seizoen 2011/2012 naar de zevende plek in de Eredivisie en Europees voetbal leidde, heeft een contract getekend voor een jaar. Vitesse maakt de rest van de technische staf later bekend.
"Ook ik ben natuurlijk op de hoogte van de laatste stand van zaken en zie dat we vechten voor het behoud van onze licentie", zegt Van den Brom in een persbericht. "Ik heb er echter vertrouwen in dat het goed komt. Samen met (directeur) Edwin Reijntjes, (adviseur) Paul van der Kraan en eenieder in en rondom de club gaan we Vitesse weer terugbrengen naar waar het thuishoort. Daar ben ik echt van overtuigd."
Schulden
Interim-directeur Edwin Reijntjes wil met deze benoeming laten zien dat "we ondanks alle perikelen 'gewoon' uitgaan van betaald voetbal in Arnhem" volgend seizoen. "Dat we dit met een ervaren trainer en ras-Vitessenaar gaan doen als John, is des te mooier."
Vitesse zit diep in de schulden en moet de licentiecommissie van de KNVB binnen twee weken overtuigen om toch zijn vergunning voor volgend seizoen te behouden. Anders mag de club, die definitief degradeerde na een aftrek van 18 punten, ook niet uitkomen in de Keuken Kampioen Divisie.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag ziet dat er steeds sneller beslissingen uit emotie worden genomen in het voetbal. "Als je mijn cv ziet, is het lang vrij aardig gegaan", zei de nieuwe technisch directeur van FC Twente tijdens zijn presentatie. "Maar ik werd aan de kant gezet, zonder dat ik een kans heb gehad", doelde hij op zijn ontslag na twee competitieduels dit seizoen als trainer van Bayer Leverkusen. "Kijk naar Alonso. Een toptrainer in Europa. Hem overkomt het bij Real Madrid."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft altijd gedacht dat hij ooit eens als technisch directeur van FC Twente aan de slag zou gaan. "Dit heeft altijd ergens in mijn achterhoofd gezeten", zei hij tijdens zijn presentatie in het stadion van de club uit Enschede. "Ik heb wel gesproken met andere clubs, maar op dit moment past dit het beste bij mijn leven. Ik voel me heel erg verbonden met deze regio, deze club en de supporters. Ik wil ze trots maken."
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente sluit niet helemaal uit dat Erik ten Hag zijn contract van 2,5 jaar als technisch directeur niet uitdient, mocht de KNVB in hem een nieuwe bondscoach zien. "Voor elke trainer is het bondscoachschap een eer", zei algemeen directeur Dominique Scholten van de club uit Enschede tijdens de presentatie van de 55-jarige Tukker. "Als het zover komt, gaan we met elkaar om de tafel zitten. We zijn hier nuchter."
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag neemt de tijd voor de beslissing over wie volgend seizoen de hoofdtrainer van FC Twente is. "We gaan eerst rustig observeren", zei de nieuwe technisch directeur van de club uit Enschede tijdens zijn presentatie. "We willen winnen. Wij zijn geen Ajax, PSV of Feyenoord, maar we willen wel elke dag een stap verder komen."
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
19 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
19 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
20 uur geleden