Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse presenteert Van den Brom officieel als nieuwe trainer

Vitesse presenteert Van den Brom officieel als nieuwe trainer

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de aanstelling van John van den Brom als trainer voor volgend seizoen afgerond. De al uit de Eredivisie gedegradeerde club maakte er al geen geheim meer van de oud-speler van de club te willen om op die manier ook iets positiefs te kunnen melden aan de fans, in deze periode waarin het voortbestaan van de club onzeker is. Van den Brom (57) wil Vitesse helpen in de weg terug omhoog. "Vandaar ook dat ik juist nu dit contract onderteken."

Van den Brom, die de club uit Arnhem in het seizoen 2011/2012 naar de zevende plek in de Eredivisie en Europees voetbal leidde, heeft een contract getekend voor een jaar. Vitesse maakt de rest van de technische staf later bekend.

"Ook ik ben natuurlijk op de hoogte van de laatste stand van zaken en zie dat we vechten voor het behoud van onze licentie", zegt Van den Brom in een persbericht. "Ik heb er echter vertrouwen in dat het goed komt. Samen met (directeur) Edwin Reijntjes, (adviseur) Paul van der Kraan en eenieder in en rondom de club gaan we Vitesse weer terugbrengen naar waar het thuishoort. Daar ben ik echt van overtuigd."

Schulden

Interim-directeur Edwin Reijntjes wil met deze benoeming laten zien dat "we ondanks alle perikelen 'gewoon' uitgaan van betaald voetbal in Arnhem" volgend seizoen. "Dat we dit met een ervaren trainer en ras-Vitessenaar gaan doen als John, is des te mooier."

Vitesse zit diep in de schulden en moet de licentiecommissie van de KNVB binnen twee weken overtuigen om toch zijn vergunning voor volgend seizoen te behouden. Anders mag de club, die definitief degradeerde na een aftrek van 18 punten, ook niet uitkomen in de Keuken Kampioen Divisie.

Meer uit Voetbal

Arsenal verkoopt Martinelli voor recordbedrag aan Al-Hilal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft Gabriel Martinelli verkocht aan de Saudische voetbalclub Al-Hilal. De Engelse landskampioen krijgt volgens Engelse media bijna 70 miljoen euro voor de Braziliaanse buitenspeler, die bij zijn nieuwe werkgever onder andere ploeggenoot wordt van Oranje-international Crysencio Summerville. Arsenal ontving nog niet eerder zoveel geld voor een speler.

5 minuten geleden
FC Utrecht laat Irakees international Iqbal naar Dundee gaan

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Zidane Iqbal. De 23-jarige Irakese middenvelder, die in juni met zijn land meedeed aan het wereldkampioenschap, stapt over naar de Schotse club Dundee United FC.

17 minuten geleden
Cruijff vindt niet dat hij met transfers Ajax veel risico neemt

AMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff vindt niet dat hij de voorbije transferperiode te veel risico heeft genomen. De technisch directeur van Ajax haalde de voorbije maanden elf nieuwe spelers naar Amsterdam, onder wie een aantal ervaren krachten die transfervrij waren, zoals Julian Brandt (30), Daley Blind (36) en Sofyan Amrabat (30). Ook huurt Ajax de nodige spelers.

3 uur geleden
FIFA: clubs handelden voor recordbedragen op transfermarkt

ZÜRICH (ANP) - Clubs hebben een recordbedrag uitgegeven op de transfermarkt. Dat concludeert wereldvoetbalbond FIFA na het sluiten van de transfermarkt voor veel landen.

3 uur geleden
Stewart drie jaar langer directeur voetbalzaken van PSV

EINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart blijft ook de komende jaren directeur voetbalzaken van PSV. De Eindhovense club verlengde donderdag het in 2027 aflopende contract van de 57-jarige Amerikaan met drie jaar.

4 uur geleden
Voetbalduels in Argentinië in 10e minuut onderbroken voor Messi

BUENOS AIRES (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in Argentinië worden komend weekeinde na tien minuten even stilgelegd als eerbetoon aan Lionel Messi. De vedette maakte onlangs bekend dat hij stopt als international. Hij voetbalde altijd met rugnummer 10 voor zijn nationale ploeg.

11 uur geleden
Bayern knokt zich in eerste ronde Duitse beker langs Osnabrück

OSNABRÜCK (ANP) - Bayern München heeft de tweede ronde van het Duitse bekertoernooi bereikt. De landskampioen won met 4-1 bij VfL Osnabrück uit de tweede Bundesliga.

19 uur geleden