Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse officieel door in Conference League na uitspraak UEFA

Vitesse officieel door in Conference League na uitspraak UEFA

NYON (ANP) - Vitesse heeft zich nu ook officieel geplaatst voor de knock-outronde van de Conference League. De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA besloot Tottenham Hotspur een reglementaire nederlaag van 3-0 toe te kennen, omdat de laatste groepswedstrijd tegen Stade Rennes vanwege een fors aantal coronagevallen bij de Engelse club niet kon worden gespeeld. Vitesse eindigt daardoor met 10 punten uit zes wedstrijden als tweede in de groep en kwalificeert zich voor de volgende ronde.

De ploeg van trainer Thomas Letsch gaat het in de zogeheten tussenronde van de Conference League opnemen tegen Rapid Wien. Bij de loting van vorige week stonden Vitesse en Tottenham Hotspur samen op een kaartje. Het eerste duel is op 17 februari in de Oostenrijkse hoofdstad Wenen, de return in Arnhem een week later. De winnaar plaatst zich voor de achtste finales. Ajax (Champions League), PSV, Feyenoord en AZ (allen Conference League) zijn na de winterstop ook nog actief in de Europese bekertoernooien.

Vitesse en Tottenham Hotspur gingen met evenveel punten de laatste speelronde in. De onderlinge resultaten waren gelijk, maar op basis van een iets beter doelsaldo stonden de Spurs na vijf wedstrijden boven Vitesse. Vanwege een uitbraak van het coronavirus binnen de selectie kon de Engelse ploeg op 9 december niet aantreden tegen groepswinnaar Stade Rennes. Acht spelers en vijf stafleden van de club van Oranje-international Steven Bergwijn waren positief.

Doelsaldo

Vitesse wilde de thuiswedstrijd tegen Mura eigenlijk niet spelen, omdat de club vond dat alle duels in de laatste speelronde op hetzelfde moment zouden moeten zijn. De Arnhemse club besloot uiteindelijk toch te spelen en versloeg Mura met 3-1. Daardoor had Vitesse 3 punten meer dan Tottenham Hotspur; het doelsaldo was precies gelijk.

Twee dagen later maakte de UEFA bekend dat Tottenham Hotspur - Stade Rennes niet meer wordt gespeeld. De clubs konden geen nieuwe datum vinden, waarop de zaak werd voorgelegd aan de tuchtcommissie. Die besloot in lijn met de reglementen het duel om te zetten in een reglementaire 3-0-nederlaag voor de Spurs, die daardoor zijn uitgeschakeld.

Meer uit Sport

Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

51 minuten geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

2 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

16 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

20 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

23 uur geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

1 dag geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

1 dag geleden