Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse niet meer in Russische handen na aandelenoverdracht

Vitesse niet meer in Russische handen na aandelenoverdracht

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de aandelen van de club die in handen waren van de Rus Valeri Oyf overgedragen aan de onafhankelijke stichting Vitesse voor Altijd. De Arnhemse club meldt zaterdag dat het daarmee heeft voldaan aan een belangrijke eis van de licentiecommissie van de KNVB om voor volgend seizoen een proflicentie te krijgen.

Vitesse kreeg vrijdag toestemming van de licentiecommissie om alle aandelen van de Rus over te dragen aan de stichting. "Met deze aandelenoverdracht zijn de banden officieel verbroken tussen Vitesse en PMH (Valeri Oyf). Een absolute eis vanuit de licentiecommissie. Vanuit hier kan de club ook aan de slag met het herstellen van haar bankrelatie met ING Bank en de relatie met BDO Accountants", meldt Vitesse op de website.

De licentiecommissie heeft nog geen besluit genomen over een proflicentie voor Vitesse voor het volgende seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De club zou eigenlijk vrijdag een goed reddingsplan moeten presenteren maar heeft na recente ontwikkelingen een week uitstel gekregen.

19 miljoen euro

In de stichting Vitesse voor Altijd zijn drie onafhankelijke bestuurders benoemd: John Jaakke, Pieter Colijn en Erik Mulder. Jurist Jaakke was eerder vijf jaar voorzitter van Ajax. Ook Mulder heeft een verleden in het voetbal. Hij maakte eerder deel uit van de raad van commissarissen bij zowel de KNVB als FC Groningen. De nieuwe stichting zal zich toeleggen op het tijdelijk beheer en de verkoop van de aandelen.

Vitesse kampt met een schuld van ongeveer 19 miljoen euro. Eerder ging de overname door de Amerikaanse zakenman Coley Parry niet door omdat voor de licentiecommissie niet duidelijk was waar zijn geld vandaan kwam. Parry heeft nog ruim 14 miljoen euro te goed, waarover beide partijen in gesprek zijn.

Rekening ING

Zolang Vitesse nog in Russische handen was, wilde ING de club geen bankrekening meer verschaffen, terwijl accountants de rekeningen niet wilden controleren. Daardoor had Vitesse de financiën niet op orde en kreeg het een aftrek van 18 punten waardoor de degradatie uit de Eredivisie in april al een feit was.

Meer uit Voetbal

Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

23 minuten geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

1 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

2 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

4 uur geleden
Iraanse voetbalsters na veiligheidszorgen terug in eigen land

GÜRBULAK (ANP/RTR) - De Iraanse vrouwenvoetbalselectie is na een lange reis terug in eigen land. De voetbalsters staken woensdag bij het Turkse Gürbulak de grens over, na een terugreis via onder meer Kuala Lumpur en Istanbul vanaf de Azië Cup in Australië. De reis was moeilijker vanwege de vele vliegbeperkingen door de oorlog in Iran.

5 uur geleden
Senegal wil onderzoek naar corruptie Afrikaanse voetbalbond

DAKAR (ANP/Belga) - De regering van Senegal wil een internationaal onderzoek naar corruptie binnen het bestuur van de Afrikaanse voetbalbond CAF. Dat heeft een woordvoerder van de regering bekendgemaakt. Senegal verwerpt de wijze waarop het land de Afrika Cup is ontnomen.

5 uur geleden
Advocaat adviseert Feyenoord-coach Van Persie rest van seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.

10 uur geleden