Vitesse niet meer in Russische handen na aandelenoverdracht
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de aandelen van de club die in handen waren van de Rus Valeri Oyf overgedragen aan de onafhankelijke stichting Vitesse voor Altijd. De Arnhemse club meldt zaterdag dat het daarmee heeft voldaan aan een belangrijke eis van de licentiecommissie van de KNVB om voor volgend seizoen een proflicentie te krijgen.
Vitesse kreeg vrijdag toestemming van de licentiecommissie om alle aandelen van de Rus over te dragen aan de stichting. "Met deze aandelenoverdracht zijn de banden officieel verbroken tussen Vitesse en PMH (Valeri Oyf). Een absolute eis vanuit de licentiecommissie. Vanuit hier kan de club ook aan de slag met het herstellen van haar bankrelatie met ING Bank en de relatie met BDO Accountants", meldt Vitesse op de website.
De licentiecommissie heeft nog geen besluit genomen over een proflicentie voor Vitesse voor het volgende seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De club zou eigenlijk vrijdag een goed reddingsplan moeten presenteren maar heeft na recente ontwikkelingen een week uitstel gekregen.
19 miljoen euro
In de stichting Vitesse voor Altijd zijn drie onafhankelijke bestuurders benoemd: John Jaakke, Pieter Colijn en Erik Mulder. Jurist Jaakke was eerder vijf jaar voorzitter van Ajax. Ook Mulder heeft een verleden in het voetbal. Hij maakte eerder deel uit van de raad van commissarissen bij zowel de KNVB als FC Groningen. De nieuwe stichting zal zich toeleggen op het tijdelijk beheer en de verkoop van de aandelen.
Vitesse kampt met een schuld van ongeveer 19 miljoen euro. Eerder ging de overname door de Amerikaanse zakenman Coley Parry niet door omdat voor de licentiecommissie niet duidelijk was waar zijn geld vandaan kwam. Parry heeft nog ruim 14 miljoen euro te goed, waarover beide partijen in gesprek zijn.
Rekening ING
Zolang Vitesse nog in Russische handen was, wilde ING de club geen bankrekening meer verschaffen, terwijl accountants de rekeningen niet wilden controleren. Daardoor had Vitesse de financiën niet op orde en kreeg het een aftrek van 18 punten waardoor de degradatie uit de Eredivisie in april al een feit was.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.
34 minuten geledenLONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.
1 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Terence Kongolo maakt in de voorbereiding op de tweede seizoenshelft geen onderdeel uit van het eerste elftal van NAC. De 31-jarige verdediger komt voorlopig niet in de plannen voor en traint na de winterstop mee met NAC Onder 21, meldt de club uit Breda op de website.
7 uur geleden