Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse niet meer in Russische handen na aandelenoverdracht

Vitesse niet meer in Russische handen na aandelenoverdracht

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de aandelen van de club die in handen waren van de Rus Valeri Oyf overgedragen aan de onafhankelijke stichting Vitesse voor Altijd. De Arnhemse club meldt zaterdag dat het daarmee heeft voldaan aan een belangrijke eis van de licentiecommissie van de KNVB om voor volgend seizoen een proflicentie te krijgen.

Vitesse kreeg vrijdag toestemming van de licentiecommissie om alle aandelen van de Rus over te dragen aan de stichting. "Met deze aandelenoverdracht zijn de banden officieel verbroken tussen Vitesse en PMH (Valeri Oyf). Een absolute eis vanuit de licentiecommissie. Vanuit hier kan de club ook aan de slag met het herstellen van haar bankrelatie met ING Bank en de relatie met BDO Accountants", meldt Vitesse op de website.

De licentiecommissie heeft nog geen besluit genomen over een proflicentie voor Vitesse voor het volgende seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De club zou eigenlijk vrijdag een goed reddingsplan moeten presenteren maar heeft na recente ontwikkelingen een week uitstel gekregen.

19 miljoen euro

In de stichting Vitesse voor Altijd zijn drie onafhankelijke bestuurders benoemd: John Jaakke, Pieter Colijn en Erik Mulder. Jurist Jaakke was eerder vijf jaar voorzitter van Ajax. Ook Mulder heeft een verleden in het voetbal. Hij maakte eerder deel uit van de raad van commissarissen bij zowel de KNVB als FC Groningen. De nieuwe stichting zal zich toeleggen op het tijdelijk beheer en de verkoop van de aandelen.

Vitesse kampt met een schuld van ongeveer 19 miljoen euro. Eerder ging de overname door de Amerikaanse zakenman Coley Parry niet door omdat voor de licentiecommissie niet duidelijk was waar zijn geld vandaan kwam. Parry heeft nog ruim 14 miljoen euro te goed, waarover beide partijen in gesprek zijn.

Rekening ING

Zolang Vitesse nog in Russische handen was, wilde ING de club geen bankrekening meer verschaffen, terwijl accountants de rekeningen niet wilden controleren. Daardoor had Vitesse de financiën niet op orde en kreeg het een aftrek van 18 punten waardoor de degradatie uit de Eredivisie in april al een feit was.

Meer uit Voetbal

Technisch directeur Kroes houdt vertrouwen in Ajax-coach Heitinga

AMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Alex Kroes houdt het volste vertrouwen in Ajax-trainer John Heitinga. "Vorig jaar heb ik in een moeilijke fase tegen critici binnen Ajax over (Francesco) Farioli gezegd: 'Als jullie hem willen ontslaan, ontsla mij dan als eerste.' Zo sta ik er nu ook in", zegt Kroes in een interview met supportersmagazine Ajax Life.

2 uur geleden
Kluivert weg als bondscoach van Indonesië na mislopen WK

JAKARTA (ANP/AFP) - Patrick Kluivert vertrekt voortijdig als bondscoach van Indonesië na het mislopen van het WK van volgend jaar. Volgens de Indonesische voetbalbond is dit in "gezamenlijk overleg" gebeurd. "Deze stap is genomen als onderdeel van een uitgebreide evaluatie van het nationale voetbalcoaching- en ontwikkelingsprogramma", staat in een verklaring.

4 uur geleden
Voetbalsters FC Twente lijden late nederlaag bij Leuven in CL

LEUVEN (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben in de slotminuten van het Champions League-duel bij OH Leuven een nederlaag geleden: 1-2. Tot tien minuten voor tijd stond de kampioen van Nederland voor dankzij een treffer van Jaimy Ravensbergen, maar via een strafschop en een late counter verloor de club uit Enschede alsnog. Twente had ook in de slotfase nog voldoende kansen op de overwinning.

14 uur geleden
Beerensteyn scoort voor winnend Wolfsburg in Champions League

OSLO (ANP) - Oranje-international Lineth Beerensteyn heeft haar eerste doelpunt van dit Champions League-seizoen gemaakt. De aanvalster van VfL Wolfsburg maakte de openingstreffer in het uitduel met het Noorse Vålerenga, dat lang op weg leek naar een verrassend punt. Middenveldster Janina Minge bezorgde de Duitse topclub in de slotseconden vanaf de strafschopstip echter alsnog de overwinning: 1-2.

16 uur geleden
Bondscoach Tsjechië ontslagen na nederlaag tegen de Faeröer

PRAAG (ANP/DPA) - Ivan Hasek is ontslagen als bondscoach van Tsjechië. Dat maakte de voetbalbond van het land woensdag bekend. De 62-jarige Tsjech begon in januari 2024 aan zijn tweede periode als bondscoach. Er is nog geen opvolger aangesteld.

22 uur geleden
De Jong verlengt contract bij FC Barcelona tot medio 2029

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn contract bij FC Barcelona verlengd tot medio 2029. Dat meldt de Catalaanse club woensdag op de website. Het vorige contract van De Jong zou volgend jaar zomer aflopen.

23 uur geleden
KNVB ziet afname grootschalige incidenten en stadionverboden

ZEIST (ANP) - Het aantal grootschalige incidenten in het Nederlandse betaald voetbal is in het afgelopen seizoen afgenomen. Ook lag het aantal stadionverboden tijdens het seizoen 2024/2025 lager dan een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van de jaarlijkse Veiligheidsmonitor van de KNVB.

1 dag geleden