
Vitesse niet meer in Russische handen na aandelenoverdracht
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de aandelen van de club die in handen waren van de Rus Valeri Oyf overgedragen aan de onafhankelijke stichting Vitesse voor Altijd. De Arnhemse club meldt zaterdag dat het daarmee heeft voldaan aan een belangrijke eis van de licentiecommissie van de KNVB om voor volgend seizoen een proflicentie te krijgen.
Vitesse kreeg vrijdag toestemming van de licentiecommissie om alle aandelen van de Rus over te dragen aan de stichting. "Met deze aandelenoverdracht zijn de banden officieel verbroken tussen Vitesse en PMH (Valeri Oyf). Een absolute eis vanuit de licentiecommissie. Vanuit hier kan de club ook aan de slag met het herstellen van haar bankrelatie met ING Bank en de relatie met BDO Accountants", meldt Vitesse op de website.
De licentiecommissie heeft nog geen besluit genomen over een proflicentie voor Vitesse voor het volgende seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De club zou eigenlijk vrijdag een goed reddingsplan moeten presenteren maar heeft na recente ontwikkelingen een week uitstel gekregen.
19 miljoen euro
In de stichting Vitesse voor Altijd zijn drie onafhankelijke bestuurders benoemd: John Jaakke, Pieter Colijn en Erik Mulder. Jurist Jaakke was eerder vijf jaar voorzitter van Ajax. Ook Mulder heeft een verleden in het voetbal. Hij maakte eerder deel uit van de raad van commissarissen bij zowel de KNVB als FC Groningen. De nieuwe stichting zal zich toeleggen op het tijdelijk beheer en de verkoop van de aandelen.
Vitesse kampt met een schuld van ongeveer 19 miljoen euro. Eerder ging de overname door de Amerikaanse zakenman Coley Parry niet door omdat voor de licentiecommissie niet duidelijk was waar zijn geld vandaan kwam. Parry heeft nog ruim 14 miljoen euro te goed, waarover beide partijen in gesprek zijn.
Rekening ING
Zolang Vitesse nog in Russische handen was, wilde ING de club geen bankrekening meer verschaffen, terwijl accountants de rekeningen niet wilden controleren. Daardoor had Vitesse de financiën niet op orde en kreeg het een aftrek van 18 punten waardoor de degradatie uit de Eredivisie in april al een feit was.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de competitiewedstrijd tegen Valencia eenvoudig gewonnen. Zonder de geblesseerde Frenkie de Jong en Lamine Yamal won de Spaanse kampioen met 6-0 van Valencia.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord gaat op korte termijn zogenoemde hardcards uitdelen aan de seizoenkaarthouders. Dit is om "de afhankelijkheid van het digitale toegangssysteem te minimaliseren", zo laat de Rotterdamse club weten na de problemen van een dag eerder rondom de thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 3-0 gewonnen. Erling Haaland was in het Etihad Stadium met twee treffers de man van de wedstrijd. Het was pas de tweede overwinning van City, dat na vier speelronden 6 punten achter staat op koploper Liverpool. United heeft 4 punten uit vier duels.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft ook de derde thuiswedstrijd in de Eredivisie niet kunnen winnen. In het eigen stadion in Velsen-Zuid verloor de ploeg met 3-1 van Fortuna Sittard door twee late treffers van Makan Aïko.
13 uur geledenBURNLEY (ANP) - Liverpool FC gaat weer aan kop van de Premier League. The Reds wonnen zondag met 1-0 bij Burnley. Dat betekende de vierde competitiezege op rij voor het elftal van trainer Arne Slot.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles staat na vijf wedstrijden met 0 punten troosteloos onderaan in de Eredivisie. De ploeg van trainer Bas Sibum ging op zondag in eigen huis met 2-1 onderuit tegen AZ. Heracles heeft een doelsaldo van twee voor en zestien tegen. AZ heeft 10 punten uit vier wedstrijden. AZ ontvangt volgende week koploper Feyenoord in Alkmaar.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/DPA) - Bayer Leverkusen had geen andere keuze dan trainer Erik ten Hag te ontslaan. Dat zei Fernando Carro, voorzitter van de directie van de Duitse voetbalclub, zondag tegen het programma Bild Sport op Welt TV.
16 uur geleden