Vitesse niet meer in Russische handen na aandelenoverdracht
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de aandelen van de club die in handen waren van de Rus Valeri Oyf overgedragen aan de onafhankelijke stichting Vitesse voor Altijd. De Arnhemse club meldt zaterdag dat het daarmee heeft voldaan aan een belangrijke eis van de licentiecommissie van de KNVB om voor volgend seizoen een proflicentie te krijgen.
Vitesse kreeg vrijdag toestemming van de licentiecommissie om alle aandelen van de Rus over te dragen aan de stichting. "Met deze aandelenoverdracht zijn de banden officieel verbroken tussen Vitesse en PMH (Valeri Oyf). Een absolute eis vanuit de licentiecommissie. Vanuit hier kan de club ook aan de slag met het herstellen van haar bankrelatie met ING Bank en de relatie met BDO Accountants", meldt Vitesse op de website.
De licentiecommissie heeft nog geen besluit genomen over een proflicentie voor Vitesse voor het volgende seizoen in de Keuken Kampioen Divisie. De club zou eigenlijk vrijdag een goed reddingsplan moeten presenteren maar heeft na recente ontwikkelingen een week uitstel gekregen.
19 miljoen euro
In de stichting Vitesse voor Altijd zijn drie onafhankelijke bestuurders benoemd: John Jaakke, Pieter Colijn en Erik Mulder. Jurist Jaakke was eerder vijf jaar voorzitter van Ajax. Ook Mulder heeft een verleden in het voetbal. Hij maakte eerder deel uit van de raad van commissarissen bij zowel de KNVB als FC Groningen. De nieuwe stichting zal zich toeleggen op het tijdelijk beheer en de verkoop van de aandelen.
Vitesse kampt met een schuld van ongeveer 19 miljoen euro. Eerder ging de overname door de Amerikaanse zakenman Coley Parry niet door omdat voor de licentiecommissie niet duidelijk was waar zijn geld vandaan kwam. Parry heeft nog ruim 14 miljoen euro te goed, waarover beide partijen in gesprek zijn.
Rekening ING
Zolang Vitesse nog in Russische handen was, wilde ING de club geen bankrekening meer verschaffen, terwijl accountants de rekeningen niet wilden controleren. Daardoor had Vitesse de financiƫn niet op orde en kreeg het een aftrek van 18 punten waardoor de degradatie uit de Eredivisie in april al een feit was.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
2 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
5 uur geleden