Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse neemt met zege op NEC (1-4) afstand van onderste plaatsen

Vitesse neemt met zege op NEC (1-4) afstand van onderste plaatsen

NIJMEGEN (ANP) - Vitesse heeft in de Eredivisie verder afstand genomen van de onderste plaatsen. De Arnhemmers waren in de Gelderse derby te sterk voor NEC: 1-4. Het betekende de tweede zege op rij voor Vitesse, waar interim-trainer Chris van der Weerden opnieuw op de bank zat. Phillip Cocu herstelt nog van een operatie na een blindedarmontsteking.

Oranje-doelman Jasper Cillessen speelde een negatieve hoofdrol bij NEC. In de 25e minuut ging hij niet vrijuit bij een laag schot van Matus Bero: 0-1. Kort daarna blunderde Cillessen toen hij de bal kreeg teruggespeeld. Spits Mohamed Sankoh zette de keeper van de bal en stelde Kacper Kozlowski in staat te scoren (0-2).

Ook na rust maakte Cillessen een fout. De oud-keeper van onder meer Ajax wilde het spel in de 58e minuut snel hervatten en gooide de bal precies in de voeten van Kozlowski. De lat bracht redding voor NEC, dat even later de achterstand alsnog verder zag oplopen door een eigen doelpunt van Bart van Rooij.

NEC, dat de geblesseerde spelmaker Oussama Tannane miste, deed in de 70e minuut via Dirk Proper nog wel wat terug. De middenvelder scoorde via de onderkant van de lat. Ryan Flamingo bepaalde in de slotfase de eindstand (1-4).

Vitesse staat nu dertiende met 5 punten voorsprong op nummer 16 FC Emmen.

Meer uit Voetbal

Nederlands elftal op WK in groep F

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal is ingedeeld in groep F van het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat is bepaald tijdens een loting in het Kennedy Center in Washington.

16 minuten geleden
Oranje tegen Japan en Tunesië op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan en Tunesië op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

22 minuten geleden
Openingsduel WK tussen Mexico en Zuid-Afrika in Aztekenstadion

WASHINGTON (ANP) - Het openingsduel op het WK voetbal van 2026 wordt gespeeld tussen Mexico en Zuid-Afrika. De eerste wedstrijd van Groep A wordt op 11 juni in het Aztekenstadion van Mexico-Stad gespeeld. Het is de derde keer dat er een WK voetbal in Mexico wordt gespeeld. De Verenigde Staten en Canada zijn de twee andere gastlanden.

23 minuten geleden
Nederlands elftal speelt tegen Japan op WK

WASHINGTON (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer tegen Japan op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat werd bekend in het Kennedy Center in Washington, waar bondscoach Ronald Koeman en directeur topvoetbal Nigel de Jong van de KNVB aanwezig zijn.

24 minuten geleden
Infantino opent loting met enthousiaste speech

WASHINGTON (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft er alle vertrouwen in dat het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een groot succes wordt. "Het WK 2026 zal het grootste evenement in de historie worden en dit zorgt voor geluk over de hele wereld", zei hij vlak voor de loting in het Kennedy Center van Washington.

1 uur geleden
Wereldvoetbalbond geeft Amerikaanse president Trump vredesprijs

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft de eerste vredesprijs van de FIFA gewonnen. De president van de Verenigde Staten ontving de onderscheiding tijdens de loting voor het WK uit handen van Gianni Infantino, de voorzitter van de voetbalbond met wie hij de laatste jaren een goede band heeft opgebouwd.

1 uur geleden
Bondscoaches Koeman en Advocaat in Kennedy Center voor loting

WASHINGTON (ANP) - Bondscoaches Ronald Koeman en Dick Advocaat van het Nederlands elftal en Curaçao zitten met de Amerikaanse president Donald Trump in de zaal van het Kennedy Center in Washington, waar om 18.00 uur de loting voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico begint. Koeman wandelde over de rode loper met Xavi Hernández, die hij nog goed kent van zijn periode bij FC Barcelona.

1 uur geleden