Vitesse neemt met zege op NEC (1-4) afstand van onderste plaatsen
NIJMEGEN (ANP) - Vitesse heeft in de Eredivisie verder afstand genomen van de onderste plaatsen. De Arnhemmers waren in de Gelderse derby te sterk voor NEC: 1-4. Het betekende de tweede zege op rij voor Vitesse, waar interim-trainer Chris van der Weerden opnieuw op de bank zat. Phillip Cocu herstelt nog van een operatie na een blindedarmontsteking.
Oranje-doelman Jasper Cillessen speelde een negatieve hoofdrol bij NEC. In de 25e minuut ging hij niet vrijuit bij een laag schot van Matus Bero: 0-1. Kort daarna blunderde Cillessen toen hij de bal kreeg teruggespeeld. Spits Mohamed Sankoh zette de keeper van de bal en stelde Kacper Kozlowski in staat te scoren (0-2).
Ook na rust maakte Cillessen een fout. De oud-keeper van onder meer Ajax wilde het spel in de 58e minuut snel hervatten en gooide de bal precies in de voeten van Kozlowski. De lat bracht redding voor NEC, dat even later de achterstand alsnog verder zag oplopen door een eigen doelpunt van Bart van Rooij.
NEC, dat de geblesseerde spelmaker Oussama Tannane miste, deed in de 70e minuut via Dirk Proper nog wel wat terug. De middenvelder scoorde via de onderkant van de lat. Ryan Flamingo bepaalde in de slotfase de eindstand (1-4).
Vitesse staat nu dertiende met 5 punten voorsprong op nummer 16 FC Emmen.
Meer uit Voetbal
GOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
3 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
21 uur geleden