Vitesse neemt met zege op NEC (1-4) afstand van onderste plaatsen
NIJMEGEN (ANP) - Vitesse heeft in de Eredivisie verder afstand genomen van de onderste plaatsen. De Arnhemmers waren in de Gelderse derby te sterk voor NEC: 1-4. Het betekende de tweede zege op rij voor Vitesse, waar interim-trainer Chris van der Weerden opnieuw op de bank zat. Phillip Cocu herstelt nog van een operatie na een blindedarmontsteking.
Oranje-doelman Jasper Cillessen speelde een negatieve hoofdrol bij NEC. In de 25e minuut ging hij niet vrijuit bij een laag schot van Matus Bero: 0-1. Kort daarna blunderde Cillessen toen hij de bal kreeg teruggespeeld. Spits Mohamed Sankoh zette de keeper van de bal en stelde Kacper Kozlowski in staat te scoren (0-2).
Ook na rust maakte Cillessen een fout. De oud-keeper van onder meer Ajax wilde het spel in de 58e minuut snel hervatten en gooide de bal precies in de voeten van Kozlowski. De lat bracht redding voor NEC, dat even later de achterstand alsnog verder zag oplopen door een eigen doelpunt van Bart van Rooij.
NEC, dat de geblesseerde spelmaker Oussama Tannane miste, deed in de 70e minuut via Dirk Proper nog wel wat terug. De middenvelder scoorde via de onderkant van de lat. Ryan Flamingo bepaalde in de slotfase de eindstand (1-4).
Vitesse staat nu dertiende met 5 punten voorsprong op nummer 16 FC Emmen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis een 2-0-overwinning geboekt op degradatiekandidaat Levante. Na bijna een uur voetballen opende Kylian Mbappé de score met een strafschop die hij zelf had versierd. Niet veel later verdubbelde Raúl Asencio de voorsprong in het Bernabéu met een fraaie kopgoal uit een hoekschop.
23 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Bij de hervatting van de Eredivisie Vrouwen na de winterstop is de topper tussen FC Twente en Ajax geëindigd in een 1-1-gelijkspel. Daardoor blijft Ajax de ranglijst aanvoeren met 2 punten voorsprong op Twente, dat nog een wedstrijd tegoed heeft.
26 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de stadsderby met Manchester City gewonnen (2-0). Bryan Mbeumo en Patrick Dorgu maakten na rust de doelpunten in een sfeervol Old Trafford.
34 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Joshua Zirkzee ontbreekt in de selectie van Manchester United voor de stadsderby met Manchester City. De spits heeft volgens zijn club een blessure opgelopen. Hij staat ook nog steeds in de belangstelling van AS Roma.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.
1 dag geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).
1 dag geleden