Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse neemt met zege op NEC (1-4) afstand van onderste plaatsen

Vitesse neemt met zege op NEC (1-4) afstand van onderste plaatsen

NIJMEGEN (ANP) - Vitesse heeft in de Eredivisie verder afstand genomen van de onderste plaatsen. De Arnhemmers waren in de Gelderse derby te sterk voor NEC: 1-4. Het betekende de tweede zege op rij voor Vitesse, waar interim-trainer Chris van der Weerden opnieuw op de bank zat. Phillip Cocu herstelt nog van een operatie na een blindedarmontsteking.

Oranje-doelman Jasper Cillessen speelde een negatieve hoofdrol bij NEC. In de 25e minuut ging hij niet vrijuit bij een laag schot van Matus Bero: 0-1. Kort daarna blunderde Cillessen toen hij de bal kreeg teruggespeeld. Spits Mohamed Sankoh zette de keeper van de bal en stelde Kacper Kozlowski in staat te scoren (0-2).

Ook na rust maakte Cillessen een fout. De oud-keeper van onder meer Ajax wilde het spel in de 58e minuut snel hervatten en gooide de bal precies in de voeten van Kozlowski. De lat bracht redding voor NEC, dat even later de achterstand alsnog verder zag oplopen door een eigen doelpunt van Bart van Rooij.

NEC, dat de geblesseerde spelmaker Oussama Tannane miste, deed in de 70e minuut via Dirk Proper nog wel wat terug. De middenvelder scoorde via de onderkant van de lat. Ryan Flamingo bepaalde in de slotfase de eindstand (1-4).

Vitesse staat nu dertiende met 5 punten voorsprong op nummer 16 FC Emmen.

Meer uit Voetbal

Gelijkspel Atlético - Arsenal met hoofdrol Nederlandse arbitrage

MADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.

38 minuten geleden
Iraanse delegatie ziet af van FIFA-congres vanwege douane

VANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.

3 uur geleden
Duizenden fans huldigen selectie van kampioen ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Duizenden fans huldigen woensdag de selectie van ADO Den Haag op een parkeerterrein voor het stadion van de kampioen van de eerste divisie. De spelers van de selectie van coach Robin Peter worden één voor één op een podium toegezongen door een groengele massa. De fans dansen in de zon op muziek van Haagse artiesten, zwaaien met vlaggen en er worden rookbommen afgestoken.

8 uur geleden
Afghaanse voetbalsters mogen ondanks Taliban duels spelen

VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.

12 uur geleden
FIFA verhoogt premies voor WK-deelnemers na kritiek

VANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.

13 uur geleden
Fortuna Sittard-verdediger Pinto twee wedstrijden geschorst

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.

14 uur geleden
PSG klopt Bayern München in spectaculaire halve finale met 5-4

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.

1 dag geleden