Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse neemt met gelijkspel tegen Ajax afscheid van Eredivisie

Vitesse neemt met gelijkspel tegen Ajax afscheid van Eredivisie

ARNHEM (ANP) - Het gedegradeerde Vitesse heeft met een gelijkspel tegen Ajax (2-2) afscheid genomen van de Eredivisie. De Gelderse club leek op weg naar een zege, maar Steven Berghuis trof in blessuretijd nog doel voor de bezoekers.

Amine Boutrah opende de score voor Vitesse en Josip Sutalo maakte gelijk voor Ajax. Kacper Kozlowski schoot Vitesse in de 78e minuut opnieuw op voorsprong (2-1).

Vitesse verdwijnt na 35 jaar uit de Eredivisie en het is nog steeds onduidelijk of de club volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie mag uitkomen. Vitesse doet er alles aan om de licentiecommissie van de KNVB te overtuigen dat het voldoende geld heeft om in de eerste divisie te kunnen uitkomen.

Oyf

De club heeft de banden met de omstreden eigenaar Valeri Oyf eindelijk verbroken. De Rus scheldt de club uit Arnhem een schuld van 155 miljoen euro kwijt en heeft zijn aandelen inmiddels ondergebracht bij de onafhankelijke stichting Vitesse voor Altijd. Maar Vitesse heeft nog altijd een schuld van zo'n 19 miljoen euro. Daarom is de club nog altijd op zoek naar iemand die de vrijgekomen aandelen wil kopen en eigenaar van Vitesse wil worden.

Voor Ajax is er een einde gekomen aan een seizoen waarin binnen en buiten het veld veel fout ging. Trainer John van 't Schip verving eind oktober Maurice Steijn toen de recordkampioen op de laatste plaats van de Eredivisie stond. Uiteindelijk bleek de vijfde plaats het hoogst haalbare voor de club die eind oktober door de amateurs van Hercules werd uitgeschakeld in de KNVB-beker.

Ajax stelde niet alleen sportief teleur, ook in de bestuurskamer bleef het een chaos. Directeur voetbalzaken Sven Mislintat en voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen sneuvelden al vroeg in het seizoen. Commissarissen Georgette Schlick, Annette Mosman en Cees van Oevelen hebben vorige maand hun vertrek aangekondigd en Alex Kroes, de beoogde algemeen directeur, is inmiddels teruggekeerd als technisch directeur na zijn omstreden aankoop van aandelen Ajax.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

1 uur geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

3 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

3 uur geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

3 uur geleden
AZ bereikt bekerfinale voor tweede jaar op rij na zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.

4 uur geleden
Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

6 uur geleden
AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

7 uur geleden