Vitesse neemt afscheid van Braasch in technisch hart
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft afscheid genomen van Timo Braasch, de Duitser die de laatste maanden deel uitmaakte van het technisch hart van de eerstedivisionist. Er waren vraagtekens rond de positie van Braasch, die ook medeaandeelhouder is van de Arnhemse club, die pas na ingrijpen van de rechter aan het seizoen mocht beginnen. Vitesse was met succes in beroep gegaan tegen de intrekking van de proflicentie door de KNVB.
Braasch was in februari aangesteld als interim-directeur, maar legde die functie eind juli weer neer.
"De beëindiging van de samenwerking vloeit voort uit het streven van Vitesse naar een heldere scheiding tussen aandeelhouderschap en een operationele functie binnen de organisatie", meldt Vitesse in een persbericht. "In de crisisperiode was het alle hens aan dek. Nu de organisatie structureel is versterkt en de bestuurlijke verhoudingen zijn genormaliseerd, past het om die rollen weer strikt te scheiden."
Ben Mansvelder
De aanstelling van Ben Mansvelder als algemeen directeur wordt verlengd, meldt Vitesse. Hij had sinds eind juli een interim-aanstelling.
"Hiermee en met de aanstelling van nieuwe commissarissen brengen we rust en stabiliteit op de club", zegt Vitesse in een persbericht. "Daarmee kan de club het seizoen uitspelen en de governance zo inrichten dat het behoud van de licentie op langere termijn mogelijk wordt."
Roem
Twee maanden nadat Vitesse de proflicentie had teruggekregen, besloot de KNVB eind oktober in cassatie te gaan bij de Hoge Raad. Die uitspraak wordt niet voor het einde van het seizoen verwacht.
Directie en rvc roemen Braasch "voor de grote inzet, betrokkenheid en professionele toewijding waarmee Timo in de afgelopen periode heeft gewerkt. Dankzij zijn inspanningen kon de sportieve organisatie in een moeilijke tijd blijven functioneren."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Wout Weghorst verruilt Ajax voor FC Twente. De Eredivisieclub uit Enschede heeft met de 33-jarige spits een akkoord bereikt voor twee jaar. De aanvaller had een aflopend contract in Amsterdam.
2 uur geledenGUADALAJARA (ANP/AFP) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje baalde na de zege op Uruguay in de laatste groepswedstrijd van het WK voetbal van de blessures bij zijn spelers Nico Williams en Yéremy Pino. De Europees kampioen versloeg Uruguay met 1-0 in Guadalajara en plaatste zich als groepswinnaar voor de volgende ronde.
2 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Iraanse internationals halen na afloop van de laatste groepswedstrijd tussen Iran en Egypte hard uit naar de wijze waarop ze worden behandeld tijdens het WK. "Het WK is een ramp voor ons", zei Mehdi Taremi in het Seattle Stadium na het 1-1-gelijkspel tegen Egypte. "Het gaat om zaken buiten het voetbal. Zoals wij worden behandeld, kunnen we niet optimaal presteren. En dat is niet goed. Want ook wij leven onze droom."
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Bondscoach Rudi Garcia van België heeft na de 5-1-zege op Nieuw-Zeeland uitgehaald naar de eerdere kritiek op zijn belangrijkste spelers. "Als je als land over zulke spelers beschikt, moedig hen dan aan", zei hij op de persconferentie. "Ze hebben de voorbije dagen veel kritiek gekregen, wat ik onterecht vind. Ze werden behandeld als 'has beens', vandaag hebben ze op het veld laten zien waartoe ze in staat zijn."
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/Belga) - Doelman Thibaut Courtois kon zien hoe België zich in Vancouver bevrijdde door de treffer van Leandro Trossard, die de 5-1-zege op het WK voetbal inleidde tegen Nieuw-Zeeland. "Bij die eerste goal bevrijden we ons en daarna loopt het als een ketchupfles en vallen ze opeens allemaal", zei hij tegen Sporza.
4 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal weten dat er vanaf nu op het wereldkampioenschap voetbal meer gevraagd wordt dan in de groepsfase. Oranje bleef tegen Japan, Zweden en Tunesië ongeslagen en scoorde liefst tien keer. Dat lukte op dit WK tot dusverre alleen Duitsland. Doelman Bart Verbruggen werd daarentegen ook vier keer gepasseerd en het Nederlands elftal gaf daarnaast ook nog de nodige grote kansen weg.
6 uur geledenVANCOUVER (ANP) - België heeft zich op het wereldkampioenschap voetbal alsnog als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde. Het elftal van bondscoach Rudi Garcia was in Vancouver veel te sterk voor Nieuw-Zeeland: 5-1.
6 uur geleden