Vitesse - NEC zonder uitsupporters door zorgen om veiligheid
ARNHEM (ANP) - De derby tussen Vitesse en NEC wordt op zondag 7 april zonder uitsupporters gespeeld. Op verzoek van de Arnhemse club heeft de lokale driehoek (politie, gemeente en justitie) dit besluit genomen, omdat er zorgen waren over het kunnen waarborgen van de veiligheid, meldt Vitesse. De zorgen over de veiligheid hebben te maken met de huidige situatie van de nummer 17 van de Eredivisie.
"Zowel Vitesse als de lokale driehoek betreurt de maatregelen, helemaal omdat de laatste edities in Nijmegen goed zijn verlopen. Toch zien alle partijen geen andere oplossing", schrijft Vitesse op de website.
NEC reageerde teleurgesteld op het nieuws en de wijze waarop het besluit is genomen. "De snelheid van de definitieve beslissing verraste ons, want gisteren werd ons medegedeeld dat we bij deze beslissing betrokken zouden worden", zei algemeen directeur Wilco van Schaik op de website van NEC. "Dit is een heel teleurstellende boodschap voor onze supporters, terwijl zij zich al seizoenen goed gedragen bij uitwedstrijden."
Kwaliteitsnormen- en eisen
"Ik vraag me af of er nog aan de kwaliteitsnormen en -eisen van betaald voetbal wordt voldaan op het moment dat je de veiligheid van meereizende supporters niet kunt garanderen. We respecteren dat Vitesse de veiligheidsrisico's voor onze supporters afweegt, maar vinden het krom dat wij als bezoekende club nu de dupe zijn van de verwachte wanordelijkheden van de Vitesse-supporters. Daarmee is een ondergrens bereikt", verklaarde Van Schaik, die ook zijn zorgen uitte over de veiligheid van de selectie en andere clubmedewerkers.
"Het moet honderd procent veilig zijn, anders hoeven we niet eens aan de wedstrijd te beginnen. We praten, inclusief heen- en terugreis, over veilig en gastvrij professioneel betaald voetbal. Ook voor spelers en staf", aldus Van Schaik.
Sportieve crisis
Afgezien van de sportieve crisis is het bij Vitesse onrustig door de situatie op bestuurlijk niveau. Dinsdag werd duidelijk dat Michael van de Kuit, eigenaar van stadion Gelredome, zich heeft teruggetrokken uit de oriënterende gesprekken met de Arnhemse club over een mogelijke overname.
Vitesse stelde dinsdag Edwin Reijntjes aan als nieuwe algemeen directeur, die op interim-basis voor minimaal drie maanden aan de club blijft verbonden. Vorige week werd Paul van der Kraan als adviseur binnengehaald.
Meer uit Voetbal
LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
2 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
4 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
7 uur geledenHENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.
9 uur geleden