Vitesse na vierde nederlaag op rij verder in de problemen
ROTTERDAM (ANP) - Vitesse is er zaterdag niet in geslaagd weg te komen bij de onderste plekken in de Eredivisie. De Arnhemmers gingen in Rotterdam, ondanks een vroege voorsprong, onderuit bij Sparta: 3-1.
Voor Vitesse betekende het de vierde nederlaag op rij. Het elftal van trainer Phillip Cocu blijft veertiende en heeft 3 punten meer dan nummer 16 Excelsior.
Vitesse begon goed. Na een kort genomen hoekschop passeerde Kacper Kozlowski aanvaller Koki Saito op de achterlijn. Zijn voorzet werd in de 7e minuut van dichtbij binnen getikt door Dominik Oroz, die voor het eerst dit seizoen scoorde: 0-1.
Vermakelijk duel
Sparta kwam al snel met een antwoord. Arno Verschueren kopte in de 11e minuut, uit een vrije trap van Vito van Crooij, knap raak. De Belgische middenvelder staat alweer op acht treffers in de Eredivisie. Dat is zijn persoonlijk hoogste aantal competitiedoelpunten in een seizoen.
In een vermakelijk duel kwam Sparta kort voor rust op voorsprong. Saito scoorde met een volley, nadat doelman Kjell Scherpen de bal na een voorzet van Shurandy Sambo niet goed kon verwerken.
Scherpen hield Vitesse na rust juist met enkele goede reddingen in de race. De ploeg van Cocu moest vanaf de 80e minuut verder met tien man na een rode kaart voor Maximilian Wittek. Joshua Kitolano kopte Sparta daarna naar 3-1.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
6 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
11 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
12 uur geleden