Vitesse na rode kaart Openda thuis onderuit tegen FC Groningen
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de overwinning bij Feyenoord in de Eredivisie (0-1) geen goed vervolg gegeven. De Arnhemmers gingen zaterdag in de GelreDome onderuit tegen FC Groningen. Het werd 1-3.
Loïs Openda werd vorige week in De Kuip nog matchwinner, nu speelde de Belgische topscorer van Vitesse opnieuw een hoofdrol. Dit keer alleen een negatieve. Openda werd in de 35e minuut met een rode kaart weggestuurd na ingrijpen van de videoscheidsrechter. Openda gaf een lichte elleboog op de ribben van Mike te Wierik.
FC Groningen, waar Melayro Bogarde voor het eerst een basisplaats had, profiteerde snel van de overtalsituatie. Na een vrije trap van Tomas Suslov kopte Jørgen Strand Larsen in de 39e minuut raak (0-1).
Thomas Letsch
Vitesse-trainer Thomas Letsch wisselde in de rust drie keer, maar het hielp de thuisclub niet. Michael de Leeuw werkte de bal halverwege de tweede helft via Eli Dasa binnen. Invaller Daniël van Kaam besliste het duel in de 71e minuut met de 0-3 definitief, al deed Dominik Oroz nog wel iets terug voor Vitesse.
Vitesse liet door de nederlaag na om in punten op gelijke hoogte te komen met Feyenoord, dat zondag op bezoek gaat bij NEC. FC Groningen klom naar de elfde positie.
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Ibrahima Konaté vertrekt na vijf jaar bij Liverpool. Dat meldt de 27-jarige Franse verdediger op sociale media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Vivianne Miedema en Kerstin Casparij hebben met Manchester City de FA Cup gewonnen. In de finale in stadion Wembley in Londen werd Brighton & Hove Albion met 4-0 verslagen.
5 uur geledenNYON (ANP/AFP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft Khvicha Kvaratskhelia uitgeroepen tot beste speler in de Champions League dit seizoen. De Georgische buitenspeler won zaterdag in Boedapest met Paris Saint-Germain in de finale na strafschoppen van Arsenal.
5 uur geleden