Vitesse na rode kaart Openda thuis onderuit tegen FC Groningen
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de overwinning bij Feyenoord in de Eredivisie (0-1) geen goed vervolg gegeven. De Arnhemmers gingen zaterdag in de GelreDome onderuit tegen FC Groningen. Het werd 1-3.
Loïs Openda werd vorige week in De Kuip nog matchwinner, nu speelde de Belgische topscorer van Vitesse opnieuw een hoofdrol. Dit keer alleen een negatieve. Openda werd in de 35e minuut met een rode kaart weggestuurd na ingrijpen van de videoscheidsrechter. Openda gaf een lichte elleboog op de ribben van Mike te Wierik.
FC Groningen, waar Melayro Bogarde voor het eerst een basisplaats had, profiteerde snel van de overtalsituatie. Na een vrije trap van Tomas Suslov kopte Jørgen Strand Larsen in de 39e minuut raak (0-1).
Thomas Letsch
Vitesse-trainer Thomas Letsch wisselde in de rust drie keer, maar het hielp de thuisclub niet. Michael de Leeuw werkte de bal halverwege de tweede helft via Eli Dasa binnen. Invaller Daniël van Kaam besliste het duel in de 71e minuut met de 0-3 definitief, al deed Dominik Oroz nog wel iets terug voor Vitesse.
Vitesse liet door de nederlaag na om in punten op gelijke hoogte te komen met Feyenoord, dat zondag op bezoek gaat bij NEC. FC Groningen klom naar de elfde positie.
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
6 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
31 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
9 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
21 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
1 dag geleden