Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse moet zich bij KNVB verantwoorden over rol Abramovitsj

Vitesse moet zich bij KNVB verantwoorden over rol Abramovitsj

ARNHEM (ANP) - Vitesse moet zich bij de KNVB verantwoorden over de rol van Roman Abramovitsj. Eind vorige maand meldde The Guardian dat de rijke Rus, die jarenlang veel geld stak in Chelsea, de Arnhemmers in het geheim zou hebben gefinancierd.

Uit informatie die The Guardian heeft ingezien, zou blijken dat oligarch Abramovitsj naar verluidt minstens 117 miljoen euro heeft overgemaakt om de overname van de Arnhemse club in 2010 door Merab Jordania te financieren. De nieuwe informatie is afkomstig uit de 'Oligarch files', gelekte data van serviceprovider MeritServus in Cyprus. Naast The Guardian heeft ook het Engelse bureau voor onderzoeksjournalistiek inzage gehad in de documenten.

Vitesse gaat op de website iets dieper in op de stand van zaken. De onthullingen van de Britse krant vertragen namelijk de overname. "We staan over dit complexe dossier veelvuldig in contact met de KNVB. Zoals bekend hebben we daar onlangs het nieuwe totaalpakket aan documenten ingediend", zei Peter Rovers, de algemeen directeur ad interim, over de overname die nog altijd niet is afgerond.

Licentiecommissie

"Inmiddels is de licentiecommissie ook bijeengekomen, met 'Vitesse' als agendapunt. Voordat de leden zich echter over de aangeleverde stukken zullen buigen, moeten we naar verwachting een aantal vragen naar aanleiding van de recent verschenen publicatie van The Guardian beantwoorden. Dat zullen wij zo goed en snel mogelijk doen. Naar verwachting zal het beoordelingsproces hierdoor vertraging oplopen, maar het is uiteraard ook in ons belang dat dit zorgvuldig gebeurt."

Twee weken geleden meldde Rovers dat het volledige pakket aan documenten is ingediend bij bureau licentiezaken van de KNVB. "De leden van de licentiecommissie zullen medio april bij elkaar komen om zich over de aangeleverde stukken te buigen", liet Rovers toen optekenen. Dat wordt nu vermoedelijk later.

Voor Vitesse is het een roerige tijd. De club had recent een conflict over de huur van stadion Gelredome. Bovendien gaat het sportief gezien niet zoals gehoopt. Vitesse is de nummer 13 van de Eredivisie.

Meer uit Voetbal

Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

29 minuten geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

36 minuten geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

14 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

16 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

16 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

17 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

18 uur geleden