Vitesse moet zich bij KNVB verantwoorden over rol Abramovitsj
ARNHEM (ANP) - Vitesse moet zich bij de KNVB verantwoorden over de rol van Roman Abramovitsj. Eind vorige maand meldde The Guardian dat de rijke Rus, die jarenlang veel geld stak in Chelsea, de Arnhemmers in het geheim zou hebben gefinancierd.
Uit informatie die The Guardian heeft ingezien, zou blijken dat oligarch Abramovitsj naar verluidt minstens 117 miljoen euro heeft overgemaakt om de overname van de Arnhemse club in 2010 door Merab Jordania te financieren. De nieuwe informatie is afkomstig uit de 'Oligarch files', gelekte data van serviceprovider MeritServus in Cyprus. Naast The Guardian heeft ook het Engelse bureau voor onderzoeksjournalistiek inzage gehad in de documenten.
Vitesse gaat op de website iets dieper in op de stand van zaken. De onthullingen van de Britse krant vertragen namelijk de overname. "We staan over dit complexe dossier veelvuldig in contact met de KNVB. Zoals bekend hebben we daar onlangs het nieuwe totaalpakket aan documenten ingediend", zei Peter Rovers, de algemeen directeur ad interim, over de overname die nog altijd niet is afgerond.
Licentiecommissie
"Inmiddels is de licentiecommissie ook bijeengekomen, met 'Vitesse' als agendapunt. Voordat de leden zich echter over de aangeleverde stukken zullen buigen, moeten we naar verwachting een aantal vragen naar aanleiding van de recent verschenen publicatie van The Guardian beantwoorden. Dat zullen wij zo goed en snel mogelijk doen. Naar verwachting zal het beoordelingsproces hierdoor vertraging oplopen, maar het is uiteraard ook in ons belang dat dit zorgvuldig gebeurt."
Twee weken geleden meldde Rovers dat het volledige pakket aan documenten is ingediend bij bureau licentiezaken van de KNVB. "De leden van de licentiecommissie zullen medio april bij elkaar komen om zich over de aangeleverde stukken te buigen", liet Rovers toen optekenen. Dat wordt nu vermoedelijk later.
Voor Vitesse is het een roerige tijd. De club had recent een conflict over de huur van stadion Gelredome. Bovendien gaat het sportief gezien niet zoals gehoopt. Vitesse is de nummer 13 van de Eredivisie.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat van Curaçao heeft laconiek gereageerd op de beslissing van Sontje Hansen om niet meer voor het land uit te komen. De oud-speler van Ajax en NEC zou teleurgesteld zijn over zijn beperkte speeltijd tijdens het afgelopen WK.
2 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
14 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
17 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
19 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
21 uur geleden