Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse-middenvelder Pröpper (32) beëindigt carrière definitief

Vitesse-middenvelder Pröpper (32) beëindigt carrière definitief

ARNHEM (ANP) - Vitesse-middenvelder en voormalig Oranje-international Davy Pröpper stopt nu echt als profvoetballer. De 32-jarige Arnhemmer koos er begin 2022 als speler van PSV verrassend voor om zijn carrière te beëindigen, maar kwam daar een jaar later op terug. Na anderhalf seizoen bij Vitesse met veel blessureleed sluit Pröpper zijn loopbaan definitief af.

Pröpper deed sinds januari vorig jaar maar in vier competitieduels mee bij Vitesse. Zijn laatste wedstrijd dateert van 26 januari bij PEC Zwolle.

"Mijn terugkeer bij Vitesse heeft helaas niet het effect gehad zoals ik dat vooraf had gehoopt. Dat betreur ik enorm. Door divers blessureleed heb ik amper minuten kunnen maken bij mijn club. Aangezien er ook geen uitzicht op beter is, heb ik besloten om vanaf volgend seizoen definitief te stoppen met voetballen. Het is beter zo", reageert Pröpper via de website van het gedegradeerde en financieel noodlijdende Vitesse.

Ruim vierhonderd optredens

"Het is natuurlijk hartstikke pijnlijk dat een carrière van een fantastische voetballer en clubman als Davy zo ten einde komt", laat algemeen directeur Edwin Reijntjes weten. "Daarentegen laat hij het niet na om zijn club een extra steuntje in de rug te geven. Davy heeft er eerder al voor gekozen om gedurende de laatste maanden van zijn contract af te zien van zijn salaris. Hiermee laat Davy eens te meer zien wat voor een prachtmens hij is."

Pröpper maakte in het seizoen 2009/2010 zijn Eredivisiedebuut in Arnhem en verdiende er in 2015 een transfer naar PSV. Na twee seizoenen nam Brighton & Hove Albion hem over, dat hij na vier jaar weer achter zich liet voor een terugkeer naar Eindhoven. In totaal speelde Pröpper ruim vierhonderd officiële wedstrijden in het betaald voetbal. Hij kwam tot negentien optredens voor het Nederlands elftal.

Meer uit Voetbal

Trainer Ouahbi: Marokkaanse spelers moeten geloven in wereldtitel

ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.

6 minuten geleden
Infantino herhaalt dat er geen Pride Match op het WK plaatsvindt

SEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.

7 minuten geleden
Bondscoach Ancelotti: Oranje heeft meer ervaring dan Japan

MIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).

10 minuten geleden
Bosnië en Herzegovina nu ook zeker van plek in volgende ronde WK

SEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.

11 minuten geleden
Brazilië na zege op Schotland groepswinnaar op WK, Marokko tweede

MIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.

1 uur geleden
Chong is het zat te zeggen dat iedereen bij Curaçao hetzelfde is

PHILADELPHIA (ANP) - Tahith Chong (26) is het zat om steeds uit te moeten leggen dat alle spelers bij Curaçao als 'broeders' van hem zijn. De aanvaller is de enige van de 26 selectiespelers die op het eiland is geboren. Verschillende internationale media hebben daar vraagtekens bij gezet. "We hebben allemaal roots uit Curaçao. We willen samen iets bijzonders bereiken. Iedereen is bij ons gelijk. Er is geen onderscheid", stelde Chong in het Philadelphia Stadium waar Curaçao op donderdag de derde groepswedstrijd tegen Ivoorkust speelt.

3 uur geleden
Advocaat heeft goed gevoel over Curaçao voor treffen Ivoorkust

PHILADELPHIA (ANP) - Dick Advocaat (78) heeft vertrouwen in het elftal van Curaçao dat op donderdag de derde groepswedstrijd speelt tegen Ivoorkust. 'The Blue Wave' moet in het Philadelphia Stadium winnen om naar de zestiende finales te gaan. "We kunnen het iedere tegenstander moeilijk maken. Als we zo spelen als tegen Ecuador, dan zitten we in de goede richting. Ik heb er wel een goed gevoel bij."

3 uur geleden