Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse met rouwbanden tegen Volendam na overlijden Atsu

Vitesse met rouwbanden tegen Volendam na overlijden Atsu

ARNHEM (ANP) - Vitesse speelt zaterdag vanaf 16.30 uur bij FC Volendam met rouwbanden vanwege het overlijden van oud-speler Christian Atsu. De club uit Arnhem, waar de Ghanees (31) in het seizoen 2013-2014 speelde, spreekt van "hartverscheurend" nieuws. Zaterdag werd bekend dat Atsu is omgekomen bij de zware aardbevingen in Turkije.

Volgens Vitesse bleef Atsu ook na zijn vertrek begaan met de club. "De aanvaller beschouwde Vitesse ook echt als de vruchtbare bodem waaruit de rest van zijn carrière kon groeien", aldus de nummer 12 van de Eredivisie. "Zijn warme betrokkenheid kreeg onder meer gestalte op 30 juli 2015, toen hij samen met zijn vriend (en tevens ex-Vitessenaar) Bertrand Traoré aandachtig toeschouwer was bij Southampton - Vitesse, in de voorronde van de Europa League. Al weken voor dit duel vroeg Atsu om kaarten, omdat hij zijn oud-teamgenoten zo graag wilde zien."

Vitesse herinnert Atsu dan ook als een "warm en vriendelijk" mens. "Binnen de club kan men louter positieve woorden voor hem vinden. Hij stond altijd voor iedereen klaar."

Speler van het Jaar

Maar ook zijn voetballende kwaliteiten worden nog herinnerd in Arnhem. "Dat hij een technisch vaardige aanvaller met een geweldig linkerbeen was, stond buiten kijf." Atsu speelde dertig wedstrijden voor Vitesse en scoorde daarin zes keer en gaf vijf assists. "Dankzij zijn ijzersterke prestaties in Arnhem werd Atsu na het seizoen gekozen tot Speler van het Jaar door de supporters van Vitesse", aldus de club.

Vitesse huurde Atsu destijds van Chelsea. De Ghanees voetbalde ook voor onder meer FC Porto, Everton, Málaga en Newcastle United. De vleugelspeler speelde sinds september voor Hatayspor in de zwaar getroffen zuidelijke provincie Hatay.

Een dag na de aardbeving meldde de Ghanese voetbalbond dat Atsu levend onder het puin vandaan was gehaald, maar dat bleek niet te kloppen. De bond bevestigt het overlijden van de 65-voudig international nu alsnog en spreekt van de afgelopen twee weken als "emotionele marteling". Ook denkt de voetbalbond nog eens terug aan de rol die Atsu speelde bij het bereiken van de Afrika Cup-finale in 2015. Die werd verloren van Ivoorkust.

Meer uit Voetbal

Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

33 minuten geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

10 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

10 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

10 uur geleden
Willem II wint eerste halve finale in play-offs van Almere City

ALMERE (ANP) - Willem II heeft de eerste wedstrijd in de halve finale van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen van Almere City. In Almere won de ploeg van trainer John Stegeman met 1-0 door een treffer van Samuel Bamba.

11 uur geleden
Chery, Godts, Saibari, Veerman of Trenskow Speler van het Jaar

UTRECHT (ANP) - Tjaronn Chery (NEC), Mika Godts (Ajax), Ismael Saibari (PSV), Joey Veerman (PSV) en Jacob Trenskow (sc Heerenveen) maken kans om te worden verkozen tot Speler van het Jaar van de Eredivisie. Saibari behoorde ook vorig jaar tot de genomineerden, maar zag de titel toen naar Sem Steijn (destijds FC Twente) gaan.

19 uur geleden