
Vitesse met Bazoer en Darfalou, Anderlecht met Zirkzee en Hoedt
BRUSSEL (ANP) - Vitesse treedt in de uitwedstrijd tegen Anderlecht (aanvang: 20.00 uur) in de play-offs voor de Conference League met twee wijzigingen in het basisteam aan. Verdediger Million Manhoef (fysieke klachten) en aanvaller Loïs Openda (geschorst) ontbreken in het Arnhemse elftal. Eli Dasa en Oussama Darfalou zijn in Brussel de vervangers.
Verdediger Riechedly Bazoer is ook van de partij bij Vitesse. Hij viel afgelopen zondag in de gewonnen uitwedstrijd tegen PEC Zwolle (0-1) vlak voor de rust uit. De ex-Ajacied is weer fit bevonden. De herstelde aanvaller Oussama Tannane begint op de bank.
Bij Anderlecht hebben de Schiedamse aanvaller Joshua Zirkzee, gehuurd van Bayern München, en verdediger Wesley Hoedt (onder meer ex-AZ) een basisplaats. Zirkzee maakte zondag in de gewonnen uitwedstrijd tegen Cercle Brugge (1-2) twee doelpunten.
Vitesse schakelde in de derde voorronde het Ierse Dundalk uit. Anderlecht bleef Laçi uit Albanië de baas.
De return is komende week in Arnhem. De winnaar van het tweeluik plaatst zich voor de groepsfase van de Conference League.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP/DPA) - Het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland heeft na de groepsfase al een bezoekersrecord gevestigd. De Europese voetbalbond UEFA telde meer dan 460.000 toeschouwers in de 24 gespeelde wedstrijden en zoveel waren er niet eerder op een EK.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met Roony Bardghji. De 19-jarige Zweedse jeugdinternational komt over van de Deense landskampioen FC Kopenhagen.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV vertrekt maandag zonder aanvallers Johan Bakayoko en Luuk de Jong naar Marienfeld in Duitsland, voor een zesdaags trainingskamp. Dat laat een woordvoerder van de club desgevraagd weten.
10 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Het winnen van het WK voor clubteams betekent voor Enzo Maresca net zoveel als het winnen van de Champions League. Dat zei de Italiaanse trainer van Chelsea na de zege van 3-0 op Paris Saint-Germain in de finale in East Rutherford.
13 uur geledenBASEL (ANP) - Bondscoach Andries Jonker houdt vooral een vervelend gevoel over aan de eerdere 4-0-nederlaag tegen Engeland op het EK. Daardoor was een plek in de kwartfinales al voor het laatste groepsduel met Frankrijk heel lastig geworden. Zijn ploeg verloor die laatste wedstrijd onder zijn leiding opnieuw met ruime cijfers (2-5).
18 uur geledenBASEL (ANP) - Daniëlle van de Donk houdt een dubbel gevoel over aan haar laatste wedstrijd met Oranje op een eindtoernooi. Ze is "supertrots" op de eerste helft van het laatste groepsduel met Frankrijk, maar baalt van het verval na rust en de uiteindelijke 5-2-nederlaag. "We hadden met de fitheid van de eerste helft door moeten gaan, maar dat gebeurde helaas niet."
21 uur geledenBASEL (ANP) - Andries Jonker erkent na zijn laatste wedstrijd als bondscoach dat de voetbalsters van Oranje geen wereldtop meer zijn. "We verliezen 4-0 van Duitsland en Engeland en met 5-2 van Frankrijk. Dan horen we er niet bij. Punt", zei Jonker tijdens zijn persconferentie na de uitschakeling op het EK in Zwitserland.
21 uur geleden