Vitesse levert jaarrekening zonder handtekening in bij KNVB
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de jaarrekening van het seizoen 2023/2024 ingediend bij de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB, maar er ontbreekt een handtekening. BDO Accountants kan geen garantie bieden, omdat de club uit Arnhem vanaf 1 juli 2025 te maken krijgt met een lening van de Amerikaanse zakenman Coley Parry, die 17 miljoen euro zou bedragen.
De beoogde eigenaar Guus Franke trok zich vorige week terug uit het overnameproces. "We moeten dus weer van voor af aan beginnen", meldt directeur Edwin Reijntjes op de website van zijn club. Volgens hem kan Vitesse zich geen fouten meer veroorloven. "We gaan het proces dus ook zorgvuldiger aanpakken dan de vorige keren", stelt hij.
Vitesse is op zoek naar een nieuwe eigenaar. "Een faillissement aanvragen is voor ons absoluut onbespreekbaar. We sluiten echter geen enkele partij of constructie met delen van aandelen op voorhand uit. Die luxe hebben we niet. Vitesse moet immers blijven bestaan", zegt Reijntjes, die ook weer contact heeft met Parry. "Zijn lening uit de boeken van Vitesse halen, is de sleutel tot een structurele oplossing voor de club", aldus Reijntjes.
Vitesse heeft de KNVB gevraagd of het de jaarrekening later mag inleveren, maar dat verzoek is afgewezen. Eventuele consequenties zijn volgens Reijntjes nog niet te overzien. Vitesse kreeg eerder al twaalf punten in mindering, waarvan zes voorwaardelijk. Het is mogelijk dat de voorwaardelijke straf wordt omgezet in een definitieve sanctie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
4 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
13 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
14 uur geleden