Vitesse levert jaarrekening zonder handtekening in bij KNVB
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de jaarrekening van het seizoen 2023/2024 ingediend bij de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB, maar er ontbreekt een handtekening. BDO Accountants kan geen garantie bieden, omdat de club uit Arnhem vanaf 1 juli 2025 te maken krijgt met een lening van de Amerikaanse zakenman Coley Parry, die 17 miljoen euro zou bedragen.
De beoogde eigenaar Guus Franke trok zich vorige week terug uit het overnameproces. "We moeten dus weer van voor af aan beginnen", meldt directeur Edwin Reijntjes op de website van zijn club. Volgens hem kan Vitesse zich geen fouten meer veroorloven. "We gaan het proces dus ook zorgvuldiger aanpakken dan de vorige keren", stelt hij.
Vitesse is op zoek naar een nieuwe eigenaar. "Een faillissement aanvragen is voor ons absoluut onbespreekbaar. We sluiten echter geen enkele partij of constructie met delen van aandelen op voorhand uit. Die luxe hebben we niet. Vitesse moet immers blijven bestaan", zegt Reijntjes, die ook weer contact heeft met Parry. "Zijn lening uit de boeken van Vitesse halen, is de sleutel tot een structurele oplossing voor de club", aldus Reijntjes.
Vitesse heeft de KNVB gevraagd of het de jaarrekening later mag inleveren, maar dat verzoek is afgewezen. Eventuele consequenties zijn volgens Reijntjes nog niet te overzien. Vitesse kreeg eerder al twaalf punten in mindering, waarvan zes voorwaardelijk. Het is mogelijk dat de voorwaardelijke straf wordt omgezet in een definitieve sanctie.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
3 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
5 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
6 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
8 uur geleden