Vitesse levert jaarrekening zonder handtekening in bij KNVB
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft de jaarrekening van het seizoen 2023/2024 ingediend bij de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB, maar er ontbreekt een handtekening. BDO Accountants kan geen garantie bieden, omdat de club uit Arnhem vanaf 1 juli 2025 te maken krijgt met een lening van de Amerikaanse zakenman Coley Parry, die 17 miljoen euro zou bedragen.
De beoogde eigenaar Guus Franke trok zich vorige week terug uit het overnameproces. "We moeten dus weer van voor af aan beginnen", meldt directeur Edwin Reijntjes op de website van zijn club. Volgens hem kan Vitesse zich geen fouten meer veroorloven. "We gaan het proces dus ook zorgvuldiger aanpakken dan de vorige keren", stelt hij.
Vitesse is op zoek naar een nieuwe eigenaar. "Een faillissement aanvragen is voor ons absoluut onbespreekbaar. We sluiten echter geen enkele partij of constructie met delen van aandelen op voorhand uit. Die luxe hebben we niet. Vitesse moet immers blijven bestaan", zegt Reijntjes, die ook weer contact heeft met Parry. "Zijn lening uit de boeken van Vitesse halen, is de sleutel tot een structurele oplossing voor de club", aldus Reijntjes.
Vitesse heeft de KNVB gevraagd of het de jaarrekening later mag inleveren, maar dat verzoek is afgewezen. Eventuele consequenties zijn volgens Reijntjes nog niet te overzien. Vitesse kreeg eerder al twaalf punten in mindering, waarvan zes voorwaardelijk. Het is mogelijk dat de voorwaardelijke straf wordt omgezet in een definitieve sanctie.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
10 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
19 uur geleden