Vitesse laat grasmat in Gelredome weer vervangen
ARNHEM (ANP) - Vitesse krijgt voor de tweede keer in een jaar tijd een nieuwe grasmat. Het veld wordt in de aanloop naar de hervatting van het seizoen vervangen. Trainer Thomas Letsch had zich in de afgelopen weken meerdere keren kritisch uitgelaten over de slechte staat van het veld in stadion Gelredome.
In februari vorig jaar werd ook al een nieuwe grasmat aangelegd. Toen had een haperend drainagesysteem tot veel kale plekken op het veld geleid. Die mat had bijna zes jaar in het stadion gelegen.
Dat het veld nu binnen een jaar opnieuw moet worden vervangen, komt volgens Vitesse door het grote aantal wedstrijden dat daar in de eerste seizoenshelft op is gespeeld. "Met oog op het herstelperspectief voor de korte termijn en het drukke speelschema in de komende maanden is dit de beste manier om letterlijk en figuurlijk een goede bodem te leggen voor de tweede helft van het seizoen", aldus de nummer 4 van de Eredivisie, die zich ook heeft geplaatst voor de knock-outfase van de Conference League.
Vitesse speelt dinsdag 18 januari voor het eerst op het nieuwe veld, in de bekerwedstrijd tegen de amateurs van DVS'33 uit Ermelo. Vier dagen daarna komt FC Groningen voor de competitie naar Arnhem. De ploeg van Letsch hervat het seizoen op 15 januari met een uitwedstrijd tegen Feyenoord.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
50 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
10 uur geleden