Vitesse krijgt opnieuw uitstel van KNVB voor proflicentie
ZEIST (ANP) - Vitesse krijgt opnieuw extra tijd om de proflicentie voor volgend seizoen veilig te stellen. Aanvankelijk zou de beroepscommissie van de KNVB een dezer dagen een beslissing nemen over de toekomst van de club, maar onder meer de begroting is nog niet in orde. De commissie geeft de club wel uitstel door "de positieve ontwikkelingen binnen de club in de afgelopen periode", staat in een verklaring.
De beroepscommissie hoopt nu uiterlijk 22 juli een besluit te nemen.
Met "de positieve ontwikkelingen" doelt de commissie op de komst van Guus Franke als geldschieter. De multimiljonair en Vitesse-fan vormt de oplossing voor de miljoenenschuld van de club en is ook bereid de begroting sluitend te maken. Een deal hierover kwam echter pas vlak voor de deadline van de beroepscommissie op 1 juli rond, waardoor Vitesse blijkbaar niet in staat is geweest om alle documenten volledig aan te leveren.
Drie eisen
"Om een licentie te krijgen moet Vitesse beschikken over een bank, een accountant en daarnaast moet een sluitende begroting worden voorgelegd. Aan deze drie eisen, in een eerder stadium al opgelegd door de licentiecommissie, voldoet de club nog niet ", staat in de verklaring van de beroepscommissie.
De licentiecommissie besloot vorige maand de licentie van Vitesse in te trekken omdat de club nog niet voldeed aan de drie eisen. Vitesse ging daartegen in beroep om tijd te winnen, waardoor het intrekken van de licentie werd opgeschort en de zaak bij de beroepscommissie terechtkwam. Die behandelde de zaak woensdag in het diepste geheim, maar kwam dus nog niet tot een definitief besluit.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
12 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
14 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
14 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
16 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
20 uur geleden