Vitesse krijgt nieuw veld in stadion Gelredome
ARNHEM (ANP) - Vitesse laat het grasveld in stadion Gelredome per direct vervangen. Het veld werd de afgelopen weken vanwege een haperend drainagesysteem steeds slechter en heeft veel kale plekken. De werkzaamheden beginnen vrijdag, volgende week zaterdag moet Vitesse dan al voor het eerst op het nieuwe veld gaan voetballen tegen VVV-Venlo.
"Het hebben van een goed speelveld is één van de randvoorwaarden die hoort bij topsport", zegt algemeen directeur Pascal van Wijk. "Omdat het huidige veld in dusdanige slechte staat is, hebben we gekozen om dit op korte termijn aan te pakken door een volledig nieuw speelveld aan te leggen. We gaan er daarmee vanuit dat we de rest van het seizoen een goed bespeelbare mat in het stadion hebben liggen."
Vitesse, dat als huurder jaarlijks zo'n 1,8 miljoen euro betaalt om in Gelredome te voetballen, wil niet zeggen welke partij de veldvervanging betaalt. De ploeg van trainer Thomas Letsch speelt zondag uit tegen PSV en heeft daarna drie thuiswedstrijden in een week tijd op het programma staan: twee keer in vier dagen tegen VVV (competitie en halve finale beker) en op 7 maart tegen AZ.
Het veld dat wordt vervangen, ligt sinds september 2015 in het stadion. Gelredome beschikt net als de Johan Cruijff ArenA over een dak dat bij slecht weer dichtgaat.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP) - Rond het Kennedy Center in Washington maakt alles en iedereen zich klaar voor de loting voor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De wijde omgeving van het centrum voor uitvoerende kunsten is afgezet. Helikopters hangen in de lucht.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot heeft "als eerste doel" om met regerend kampioen Liverpool terug te keren in de top 4 van de Premier League. Dat zou aan het einde van het seizoen plaatsing voor de Champions League opleveren.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV treedt op zaterdag nog zonder Ivan Perisic aan in het uitduel met sc Heerenveen. Dat heeft Peter Bosz gezegd op een persconferentie van de Eindhovense voetbalclub. De Kroaat heeft de afgelopen tijd in Belgrado gerevalideerd en is mogelijk weer beschikbaar als PSV op dinsdag in de Champions League het Spaanse Atlético Madrid ontvangt.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Johan Cruijff ArenA doet uiterlijk begin volgende week aangifte van onder meer huisvredebreuk, openlijke geweldpleging en brandstichting na het grootschalige afsteken van vuurwerk bij Ajax - FC Groningen afgelopen zondag. Er zijn na het bekijken van de beelden de afgelopen dagen tien tot vijftien verdachten geïdentificeerd, meldt Ajax aan het ANP. Het onderzoek loopt nog.
6 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie van Istanbul heeft opdracht gegeven om 46 mensen, onder wie 29 voetballers, te arresteren in het onderzoek naar het omvangrijke gokschandaal in Turkije. Van deze groep zijn er al 35 opgepakt, melden de aanklagers in een verklaring. 27 van de voetballers zouden hebben gegokt op wedstrijden van hun eigen team.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht moet het de komende maanden stellen zonder spits David Min en middenvelder Davy van den Berg. Min is dinsdag geopereerd aan een enkel en Van den Berg wacht maandag een ingreep vanwege aanhoudende knieklachten. Dat meldt de nummer 6 van de Eredivisie.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
19 uur geleden