Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse krijgt alsnog proflicentie van beroepscommissie KNVB

Vitesse krijgt alsnog proflicentie van beroepscommissie KNVB

ZEIST (ANP) - Vitesse heeft alsnog een proflicentie voor het nieuwe seizoen gekregen. De voetbalclub uit Arnhem mag vanaf vrijdag deelnemen aan de Keuken Kampioen Divisie, meldt Vitesse. Telstar is dan de eerste tegenstander in de Gelredome.

Vitesse ontving het goede nieuws zaterdag van de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB. Eerder deze zomer had de licentiecommissie de club meegedeeld dat ze geen proflicentie voor het komende seizoen zou krijgen. De Arnhemmers, die afgelopen seizoen uit de Eredivisie degradeerden, gingen tegen die beslissing in beroep en kregen vervolgens twee keer uitstel van de KNVB om een sluitende begroting te kunnen indienen.

De beroepscommissie wilde afgelopen donderdag duidelijkheid geven, maar dat lukte niet omdat er nog steeds vragen waren over de door Vitesse ingediende nieuwe documenten. De club met een schuld van zo'n 19 miljoen euro maakte vrijdagavond bekend dat ze na een akkoord met de Common Group van de voornaamste schuldeiser Coley Parry zo goed als zeker van de ondergang gered is. De beroepscommissie bevestigde dat zaterdag.

Guus Franke

Parry kreeg vorig seizoen geen toestemming van de KNVB om Vitesse over te nemen. De Amerikaan heeft nog zo'n 17 miljoen euro tegoed van Vitesse. Hij zou bereid zijn om die vordering tot over het komende seizoen heen te tillen. Vitesse bereikte vrijdag een akkoord met de Amerikaan. "Uit respect voor de club, de supporters, het team, de sponsoren en de stad Arnhem, hoeven we niet te aarzelen over deze handtekening", reageerde Parry.

Ondernemer Guus Franke wil de club graag overnemen en garant staan voor alle tekorten. Vitesse, opgericht in 1892, is de op één na oudste profclub van Nederland. Alleen Sparta (1888) bestaat langer. De club won in 2017 de KNVB-beker en degradeerde afgelopen seizoen na 35 jaar uit de Eredivisie, na 18 punten aftrek van de KNVB. De club kwalificeerde zich vanaf 1990 herhaaldelijk voor Europees voetbal.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

1 uur geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

2 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

3 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

3 uur geleden
Liverpool-coach Slot begrijpt boosheid gepasseerde Salah

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.

6 uur geleden
Oud-voetballer Ibrahimovic een van de dragers olympische vlam

MILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.

7 uur geleden
Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

22 uur geleden