Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse krijgt alsnog proflicentie van beroepscommissie KNVB

Vitesse krijgt alsnog proflicentie van beroepscommissie KNVB

ZEIST (ANP) - Vitesse heeft alsnog een proflicentie voor het nieuwe seizoen gekregen. De voetbalclub uit Arnhem mag vanaf vrijdag deelnemen aan de Keuken Kampioen Divisie, meldt Vitesse. Telstar is dan de eerste tegenstander in de Gelredome.

Vitesse ontving het goede nieuws zaterdag van de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB. Eerder deze zomer had de licentiecommissie de club meegedeeld dat ze geen proflicentie voor het komende seizoen zou krijgen. De Arnhemmers, die afgelopen seizoen uit de Eredivisie degradeerden, gingen tegen die beslissing in beroep en kregen vervolgens twee keer uitstel van de KNVB om een sluitende begroting te kunnen indienen.

De beroepscommissie wilde afgelopen donderdag duidelijkheid geven, maar dat lukte niet omdat er nog steeds vragen waren over de door Vitesse ingediende nieuwe documenten. De club met een schuld van zo'n 19 miljoen euro maakte vrijdagavond bekend dat ze na een akkoord met de Common Group van de voornaamste schuldeiser Coley Parry zo goed als zeker van de ondergang gered is. De beroepscommissie bevestigde dat zaterdag.

Guus Franke

Parry kreeg vorig seizoen geen toestemming van de KNVB om Vitesse over te nemen. De Amerikaan heeft nog zo'n 17 miljoen euro tegoed van Vitesse. Hij zou bereid zijn om die vordering tot over het komende seizoen heen te tillen. Vitesse bereikte vrijdag een akkoord met de Amerikaan. "Uit respect voor de club, de supporters, het team, de sponsoren en de stad Arnhem, hoeven we niet te aarzelen over deze handtekening", reageerde Parry.

Ondernemer Guus Franke wil de club graag overnemen en garant staan voor alle tekorten. Vitesse, opgericht in 1892, is de op één na oudste profclub van Nederland. Alleen Sparta (1888) bestaat langer. De club won in 2017 de KNVB-beker en degradeerde afgelopen seizoen na 35 jaar uit de Eredivisie, na 18 punten aftrek van de KNVB. De club kwalificeerde zich vanaf 1990 herhaaldelijk voor Europees voetbal.

Meer uit Voetbal

Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

39 minuten geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

1 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

2 uur geleden
Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

6 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

10 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

20 uur geleden
Arsenal eenvoudig naar laatste zestien FA Cup na zege op Wigan

LONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.

1 dag geleden