Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse krijgt alsnog proflicentie van beroepscommissie KNVB

Vitesse krijgt alsnog proflicentie van beroepscommissie KNVB

ZEIST (ANP) - Vitesse heeft alsnog een proflicentie voor het nieuwe seizoen gekregen. De voetbalclub uit Arnhem mag vanaf vrijdag deelnemen aan de Keuken Kampioen Divisie, meldt Vitesse. Telstar is dan de eerste tegenstander in de Gelredome.

Vitesse ontving het goede nieuws zaterdag van de onafhankelijke beroepscommissie licentiezaken van de KNVB. Eerder deze zomer had de licentiecommissie de club meegedeeld dat ze geen proflicentie voor het komende seizoen zou krijgen. De Arnhemmers, die afgelopen seizoen uit de Eredivisie degradeerden, gingen tegen die beslissing in beroep en kregen vervolgens twee keer uitstel van de KNVB om een sluitende begroting te kunnen indienen.

De beroepscommissie wilde afgelopen donderdag duidelijkheid geven, maar dat lukte niet omdat er nog steeds vragen waren over de door Vitesse ingediende nieuwe documenten. De club met een schuld van zo'n 19 miljoen euro maakte vrijdagavond bekend dat ze na een akkoord met de Common Group van de voornaamste schuldeiser Coley Parry zo goed als zeker van de ondergang gered is. De beroepscommissie bevestigde dat zaterdag.

Guus Franke

Parry kreeg vorig seizoen geen toestemming van de KNVB om Vitesse over te nemen. De Amerikaan heeft nog zo'n 17 miljoen euro tegoed van Vitesse. Hij zou bereid zijn om die vordering tot over het komende seizoen heen te tillen. Vitesse bereikte vrijdag een akkoord met de Amerikaan. "Uit respect voor de club, de supporters, het team, de sponsoren en de stad Arnhem, hoeven we niet te aarzelen over deze handtekening", reageerde Parry.

Ondernemer Guus Franke wil de club graag overnemen en garant staan voor alle tekorten. Vitesse, opgericht in 1892, is de op één na oudste profclub van Nederland. Alleen Sparta (1888) bestaat langer. De club won in 2017 de KNVB-beker en degradeerde afgelopen seizoen na 35 jaar uit de Eredivisie, na 18 punten aftrek van de KNVB. De club kwalificeerde zich vanaf 1990 herhaaldelijk voor Europees voetbal.

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

2 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

2 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

3 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

4 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

4 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

4 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

7 uur geleden