Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse komt goed weg in Brussel tegen Anderlecht: 3-3

Vitesse komt goed weg in Brussel tegen Anderlecht: 3-3

BRUSSEL (ANP) - Vitesse heeft nog alle kans om de groepsfase van de Conference League te halen. In een grillige uitwedstrijd tegen Anderlecht kwam de Arnhemse formatie twee keer terug van een achterstand waarna invaller Oussama Tannane voor een verrassende zege leek te gaan zorgen. Vlak voor tijd maakte Yari Verschaeren alsnog gelijk: 3-3.

In de extra tijd schoot Lior Refaelov namens de thuisclub uit een strafschop nog op de lat. Eli Dasa en Nikolai Baden Frederiksen kwamen in Brussel voor Vitesse eveneens tot scoren. De return is volgende week in de Gelredome.

Vitesse was in de eerste helft (2-1) duidelijk de mindere ploeg. Na de rust was de ploeg van trainer Thomas Letsch veel beter bestand tegen het Belgische opportunisme, al ging het in de eindfase toch nog bijna fout. Bij Anderlecht speelde verdediger Wesley Hoedt de hele wedstrijd en werd aanvaller Joshua Zirkzee na een vrij onopvallend optreden in de 68e minuut gewisseld.

Moeilijk

Vitesse had het vanaf het beginsignaal moeilijk. Anderlecht speelde vol op de aanval en maakte goed gebruik van de ruimtes die de Arnhemse formatie achterin weggaf. Aanvaller Benito Raman opende de score uit een chaotische situatie en daarna leek Vitesse even volledig te bezwijken onder de Belgische druk. Dankzij een beetje geluk en doelman Markus Schubert bleven de gasten overeind.

Een kopbal van Oussama Darfalou, gered door doelman Hendrik Van Crombrugge, luidde even een sterke fase van Vitesse in. Met een fraaie uithaal zorgde Dasa zelfs voor 1-1. Kort daarna profiteerde Raman echter opnieuw van het gebrek aan dekking en scherpte in de Arnhemse defensie: 2-1. Kort voor de rust belandde een schot van Rama via Schubert op de paal.

Frederiksen haalde kort na de rust doeltreffend uit: 2-2. De Arnhemse ploeg toonde na de pauze aanzienlijk meer concentratie en teamspirit. Dankzij de fysiek sterke Tannane kwam Vitesse op voorsprong, maar Anderlecht bleek nog over een sterke eindsprint te beschikken. Verschaeren tekende met een schuiver voor 3-3 waarna Refaelov van 11 meter, na een charge van Matus Bero, verzuimde om de thuisclub alsnog een zege te bezorgen.

Meer uit Voetbal

Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

47 minuten geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

1 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

2 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

3 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

9 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

13 uur geleden
Koploper Inter beëindigt slechte reeks en klopt AS Roma ruim

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.

23 uur geleden