Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse komt goed weg in Brussel tegen Anderlecht: 3-3

Vitesse komt goed weg in Brussel tegen Anderlecht: 3-3

BRUSSEL (ANP) - Vitesse heeft nog alle kans om de groepsfase van de Conference League te halen. In een grillige uitwedstrijd tegen Anderlecht kwam de Arnhemse formatie twee keer terug van een achterstand waarna invaller Oussama Tannane voor een verrassende zege leek te gaan zorgen. Vlak voor tijd maakte Yari Verschaeren alsnog gelijk: 3-3.

In de extra tijd schoot Lior Refaelov namens de thuisclub uit een strafschop nog op de lat. Eli Dasa en Nikolai Baden Frederiksen kwamen in Brussel voor Vitesse eveneens tot scoren. De return is volgende week in de Gelredome.

Vitesse was in de eerste helft (2-1) duidelijk de mindere ploeg. Na de rust was de ploeg van trainer Thomas Letsch veel beter bestand tegen het Belgische opportunisme, al ging het in de eindfase toch nog bijna fout. Bij Anderlecht speelde verdediger Wesley Hoedt de hele wedstrijd en werd aanvaller Joshua Zirkzee na een vrij onopvallend optreden in de 68e minuut gewisseld.

Moeilijk

Vitesse had het vanaf het beginsignaal moeilijk. Anderlecht speelde vol op de aanval en maakte goed gebruik van de ruimtes die de Arnhemse formatie achterin weggaf. Aanvaller Benito Raman opende de score uit een chaotische situatie en daarna leek Vitesse even volledig te bezwijken onder de Belgische druk. Dankzij een beetje geluk en doelman Markus Schubert bleven de gasten overeind.

Een kopbal van Oussama Darfalou, gered door doelman Hendrik Van Crombrugge, luidde even een sterke fase van Vitesse in. Met een fraaie uithaal zorgde Dasa zelfs voor 1-1. Kort daarna profiteerde Raman echter opnieuw van het gebrek aan dekking en scherpte in de Arnhemse defensie: 2-1. Kort voor de rust belandde een schot van Rama via Schubert op de paal.

Frederiksen haalde kort na de rust doeltreffend uit: 2-2. De Arnhemse ploeg toonde na de pauze aanzienlijk meer concentratie en teamspirit. Dankzij de fysiek sterke Tannane kwam Vitesse op voorsprong, maar Anderlecht bleek nog over een sterke eindsprint te beschikken. Verschaeren tekende met een schuiver voor 3-3 waarna Refaelov van 11 meter, na een charge van Matus Bero, verzuimde om de thuisclub alsnog een zege te bezorgen.

Meer uit Voetbal

Real Sociedad naar finale Spaanse beker na zege op Athletic Club

SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.

12 uur geleden
Telstar-trainer Correia vindt nederlaag in beker tegen AZ 'zuur'

ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.

14 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met nieuwe kans op prijs in bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.

14 uur geleden
Arsenal vergroot voorsprong op ManCity na zege bij Brighton

BRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.

14 uur geleden
AZ bereikt bekerfinale voor tweede jaar op rij na zege op Telstar

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.

15 uur geleden
Voormalig PSV-doelman Koch (54) overleden

DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.

17 uur geleden
AZ met Smit en Mijnans in halve finale KNVB-beker tegen Telstar

ALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).

18 uur geleden