Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse komt goed weg in Brussel tegen Anderlecht: 3-3

Vitesse komt goed weg in Brussel tegen Anderlecht: 3-3

BRUSSEL (ANP) - Vitesse heeft nog alle kans om de groepsfase van de Conference League te halen. In een grillige uitwedstrijd tegen Anderlecht kwam de Arnhemse formatie twee keer terug van een achterstand waarna invaller Oussama Tannane voor een verrassende zege leek te gaan zorgen. Vlak voor tijd maakte Yari Verschaeren alsnog gelijk: 3-3.

In de extra tijd schoot Lior Refaelov namens de thuisclub uit een strafschop nog op de lat. Eli Dasa en Nikolai Baden Frederiksen kwamen in Brussel voor Vitesse eveneens tot scoren. De return is volgende week in de Gelredome.

Vitesse was in de eerste helft (2-1) duidelijk de mindere ploeg. Na de rust was de ploeg van trainer Thomas Letsch veel beter bestand tegen het Belgische opportunisme, al ging het in de eindfase toch nog bijna fout. Bij Anderlecht speelde verdediger Wesley Hoedt de hele wedstrijd en werd aanvaller Joshua Zirkzee na een vrij onopvallend optreden in de 68e minuut gewisseld.

Moeilijk

Vitesse had het vanaf het beginsignaal moeilijk. Anderlecht speelde vol op de aanval en maakte goed gebruik van de ruimtes die de Arnhemse formatie achterin weggaf. Aanvaller Benito Raman opende de score uit een chaotische situatie en daarna leek Vitesse even volledig te bezwijken onder de Belgische druk. Dankzij een beetje geluk en doelman Markus Schubert bleven de gasten overeind.

Een kopbal van Oussama Darfalou, gered door doelman Hendrik Van Crombrugge, luidde even een sterke fase van Vitesse in. Met een fraaie uithaal zorgde Dasa zelfs voor 1-1. Kort daarna profiteerde Raman echter opnieuw van het gebrek aan dekking en scherpte in de Arnhemse defensie: 2-1. Kort voor de rust belandde een schot van Rama via Schubert op de paal.

Frederiksen haalde kort na de rust doeltreffend uit: 2-2. De Arnhemse ploeg toonde na de pauze aanzienlijk meer concentratie en teamspirit. Dankzij de fysiek sterke Tannane kwam Vitesse op voorsprong, maar Anderlecht bleek nog over een sterke eindsprint te beschikken. Verschaeren tekende met een schuiver voor 3-3 waarna Refaelov van 11 meter, na een charge van Matus Bero, verzuimde om de thuisclub alsnog een zege te bezorgen.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Peddemors en Beerensteyn helpen Wolfsburg aan zege

WOLFSBURG (ANP) - Ella Peddemors en Lineth Beerensteyn hebben de voetbalsters van VfL Wolfsburg aan een thuiszege op Manchester United (5-2) in de Champions League geholpen. De Nederlandse internationals maakten vier van de vijf doelpunten voor hun ploeg.

9 uur geleden
Lukebakio mist uitduel van Benfica met Ajax in Champions League

LISSABON (ANP) - Dodi Lukebakio mist dinsdag de uitwedstrijd van Benfica tegen Ajax in de Champions League. De aanvallende middenvelder heeft woensdag een breuk in zijn linkerenkel opgelopen tijdens de kwalificatiewedstrijd van België tegen Liechtenstein (7-0) voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.

9 uur geleden
PSG-verdediger Hakimi Afrikaans voetballer van het jaar

RABAT (ANP) - Achraf Hakimi is verkozen tot Afrikaans voetballer van het jaar. De 27-jarige rechtsback won dit seizoen de Champions League en Franse titel en beker met Paris Saint-Germain. Hij plaatste zich met Marokko voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

10 uur geleden
Oranje zakt naar zevende positie en is groepshoofd bij WK-loting

ZÜRICH (ANP) - Het Nederlands elftal is op 5 december een van de twaalf groepshoofden tijdens de loting voor het WK voetbal van volgend jaar zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit de wereldranglijst die wereldvoetbalbond FIFA heeft vrijgegeven.

14 uur geleden
Excuses Duits international Adeyemi na verboden wapenbezit

DORTMUND (ANP/DPA) - Borussia Dortmund-aanvaller Karim Adeyemi heeft op sociale media zijn excuses aangeboden aan zijn club en de Duitse nationale selectie. Bondscoach Julian Nagelsmann had Adeyemi voor de afgelopen interlandperiode wel geselecteerd, maar hield hem buiten de ploeg nadat naar buiten was gekomen dat een rechter de vleugelspeler een boete van 450.000 euro heeft opgelegd voor verboden wapenbezit.

15 uur geleden
Real Madrid mist verdediger Militão voorlopig door blessure

MADRID (ANP) - Real Madrid-trainer Xabi Alonso mist voorlopig zijn verdediger Eder Militão. De 27-jarige Braziliaan viel dinsdag in een oefeninterland van zijn land tegen Tunesië uit. Real Madrid bevestigde woensdag dat het gaat om een spierblessure in het rechterbovenbeen.

16 uur geleden
Bondscoach McClaren na missen directe plaatsing weg bij Jamaica

KINGSTON (ANP) - Steve McClaren is opgestapt als bondscoach van Jamaica. De Engelse coach slaagde er niet in met Jamaica rechtstreekse plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada af te dwingen.

19 uur geleden