Vitesse komt goed weg in Brussel tegen Anderlecht: 3-3
BRUSSEL (ANP) - Vitesse heeft nog alle kans om de groepsfase van de Conference League te halen. In een grillige uitwedstrijd tegen Anderlecht kwam de Arnhemse formatie twee keer terug van een achterstand waarna invaller Oussama Tannane voor een verrassende zege leek te gaan zorgen. Vlak voor tijd maakte Yari Verschaeren alsnog gelijk: 3-3.
In de extra tijd schoot Lior Refaelov namens de thuisclub uit een strafschop nog op de lat. Eli Dasa en Nikolai Baden Frederiksen kwamen in Brussel voor Vitesse eveneens tot scoren. De return is volgende week in de Gelredome.
Vitesse was in de eerste helft (2-1) duidelijk de mindere ploeg. Na de rust was de ploeg van trainer Thomas Letsch veel beter bestand tegen het Belgische opportunisme, al ging het in de eindfase toch nog bijna fout. Bij Anderlecht speelde verdediger Wesley Hoedt de hele wedstrijd en werd aanvaller Joshua Zirkzee na een vrij onopvallend optreden in de 68e minuut gewisseld.
Moeilijk
Vitesse had het vanaf het beginsignaal moeilijk. Anderlecht speelde vol op de aanval en maakte goed gebruik van de ruimtes die de Arnhemse formatie achterin weggaf. Aanvaller Benito Raman opende de score uit een chaotische situatie en daarna leek Vitesse even volledig te bezwijken onder de Belgische druk. Dankzij een beetje geluk en doelman Markus Schubert bleven de gasten overeind.
Een kopbal van Oussama Darfalou, gered door doelman Hendrik Van Crombrugge, luidde even een sterke fase van Vitesse in. Met een fraaie uithaal zorgde Dasa zelfs voor 1-1. Kort daarna profiteerde Raman echter opnieuw van het gebrek aan dekking en scherpte in de Arnhemse defensie: 2-1. Kort voor de rust belandde een schot van Rama via Schubert op de paal.
Frederiksen haalde kort na de rust doeltreffend uit: 2-2. De Arnhemse ploeg toonde na de pauze aanzienlijk meer concentratie en teamspirit. Dankzij de fysiek sterke Tannane kwam Vitesse op voorsprong, maar Anderlecht bleek nog over een sterke eindsprint te beschikken. Verschaeren tekende met een schuiver voor 3-3 waarna Refaelov van 11 meter, na een charge van Matus Bero, verzuimde om de thuisclub alsnog een zege te bezorgen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
25 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
29 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
51 minuten geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
6 uur geleden