Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse komt 6 miljoen euro tekort voor sluitende begroting

Vitesse komt 6 miljoen euro tekort voor sluitende begroting

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een tekort van 6 miljoen euro voor een sluitende begroting. Dat is volgens algemeen directeur ad interim, Edwin Reijntjes, de reden dat de club uit Arnhem tot 31 juli uitstel heeft gekregen om een begroting in te dienen bij de beroepscommissie van de KNVB.

Volgens Reijntjes zou de beoogde aandeelhouder, Guus Franke, garant staan voor het verschil tussen inkomsten en uitgaven, op voorwaarde dat hij aandeelhouder was. "Het is gebleken dat hij dat nog niet kan zijn en misschien ook wel in de nabije toekomst niet kan zijn", aldus Reijntjes in een video die de club heeft gepubliceerd.

Vitesse kon daardoor voor de begroting niet terugvallen op de garantstelling van Franke. "Daarmee viel een stuk zekerheid weg en moesten we gaan kijken naar andere oplossingen", zegt Reijntjes. "En die kosten tijd."

Beroepscommissie

De algemeen directeur wil er nog aan toevoegen dat het tekort van de operationele activiteiten een stuk lager is en tussen de 1 en 2 miljoen euro ligt. "In die 6 miljoen zitten ook veel kosten van het vorige seizoen en die nemen we mee in het huidige seizoen."

De licentiecommissie besloot vorige maand de licentie van Vitesse in te trekken, omdat de club nog niet voldeed aan de eisen die waren gesteld. Vitesse ging daartegen in beroep om tijd te winnen, waardoor het intrekken van de licentie werd opgeschort en de zaak bij de beroepscommissie terechtkwam.

Vitesse heeft een nieuwe deadline gekregen van 31 juli om 12.00 uur. De beroepscommissie streeft ernaar om op 1 augustus een uitspraak te doen.

Twee voorwaarden

De club moet nog aan twee voorwaarden voldoen van de beroepscommissie. Vitesse moet beschikken over een bank en een accountant. Volgens Reijntjes zijn er afspraken gemaakt met ING en accountant BDO. "Dat is opgelost. Het grote probleem is die begroting, die moet goedgekeurd worden. Wij moeten een sluitende begroting aanleveren, zodat de beroepscommissie het besluit kan terugdraaien en Vitesse de licentie behoudt."

Tot aan die beslissing is het volgens Reijntjes voor de club moeilijk financieel stand te houden. "Het allerbelangrijkste is dat we de salarissen kunnen betalen en de loonbelasting, want dat zijn de meest prangende problemen. Het is heel belangrijk dat er een positief oordeel wordt geveld over de licentie, dan komen er gelden los. Tot die tijd staat de organisatie stil en dat is killing."

Meer uit Voetbal

Barcelona raakt koppositie kwijt na nederlaag bij Girona

GIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.

7 uur geleden
Heitinga niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.

11 uur geleden
Coach Enrique accepteert dat er 'altijd rumoer' is rond PSG

MONACO (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain is niet ingegaan op de kritiek van zijn sterspeler Ousmane Dembélé op de instelling van zijn ploeggenoten. "Rond PSG is altijd rumoer en dat moet je accepteren", was het enige wat de Spanjaard antwoordde op vragen van verslaggevers. Titelhouder PSG speelt dinsdag in de tussenronde van de Champions League de uitwedstrijd tegen AS Monaco.

11 uur geleden
Coach Mourinho van Benfica vreest 'gekrenkt' Real

LISSABON (ANP/RTR) - José Mourinho vreest Real Madrid meer dan ooit. "Een gekrenkte ploeg is gevaarlijk", zei de coach van het Portugese Benfica op de persconferentie in aanloop naar het eerste treffen met de Spaanse club in de tussenronde van de Champions League. Mourinho verwees naar de 4-2-zege op Real Madrid vorige maand in de laatste ronde van de groepsfase, waardoor vijftienvoudig Champions League-winnaar Real zich niet rechtstreeks plaatste bij de laatste zestien.

13 uur geleden
Baeten van Go Ahead mist twee duels na rood tegen Feyenoord

ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.

17 uur geleden
Neymar maakt na twee maanden rentree bij Santos na knieoperatie

SANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.

21 uur geleden
Malen scoort twee keer voor AS Roma tegen Napoli

NAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.

1 dag geleden