Vitesse komt 6 miljoen euro tekort voor sluitende begroting
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een tekort van 6 miljoen euro voor een sluitende begroting. Dat is volgens algemeen directeur ad interim, Edwin Reijntjes, de reden dat de club uit Arnhem tot 31 juli uitstel heeft gekregen om een begroting in te dienen bij de beroepscommissie van de KNVB.
Volgens Reijntjes zou de beoogde aandeelhouder, Guus Franke, garant staan voor het verschil tussen inkomsten en uitgaven, op voorwaarde dat hij aandeelhouder was. "Het is gebleken dat hij dat nog niet kan zijn en misschien ook wel in de nabije toekomst niet kan zijn", aldus Reijntjes in een video die de club heeft gepubliceerd.
Vitesse kon daardoor voor de begroting niet terugvallen op de garantstelling van Franke. "Daarmee viel een stuk zekerheid weg en moesten we gaan kijken naar andere oplossingen", zegt Reijntjes. "En die kosten tijd."
Beroepscommissie
De algemeen directeur wil er nog aan toevoegen dat het tekort van de operationele activiteiten een stuk lager is en tussen de 1 en 2 miljoen euro ligt. "In die 6 miljoen zitten ook veel kosten van het vorige seizoen en die nemen we mee in het huidige seizoen."
De licentiecommissie besloot vorige maand de licentie van Vitesse in te trekken, omdat de club nog niet voldeed aan de eisen die waren gesteld. Vitesse ging daartegen in beroep om tijd te winnen, waardoor het intrekken van de licentie werd opgeschort en de zaak bij de beroepscommissie terechtkwam.
Vitesse heeft een nieuwe deadline gekregen van 31 juli om 12.00 uur. De beroepscommissie streeft ernaar om op 1 augustus een uitspraak te doen.
Twee voorwaarden
De club moet nog aan twee voorwaarden voldoen van de beroepscommissie. Vitesse moet beschikken over een bank en een accountant. Volgens Reijntjes zijn er afspraken gemaakt met ING en accountant BDO. "Dat is opgelost. Het grote probleem is die begroting, die moet goedgekeurd worden. Wij moeten een sluitende begroting aanleveren, zodat de beroepscommissie het besluit kan terugdraaien en Vitesse de licentie behoudt."
Tot aan die beslissing is het volgens Reijntjes voor de club moeilijk financieel stand te houden. "Het allerbelangrijkste is dat we de salarissen kunnen betalen en de loonbelasting, want dat zijn de meest prangende problemen. Het is heel belangrijk dat er een positief oordeel wordt geveld over de licentie, dan komen er gelden los. Tot die tijd staat de organisatie stil en dat is killing."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
6 uur geleden