Vitesse komt 6 miljoen euro tekort voor sluitende begroting
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft een tekort van 6 miljoen euro voor een sluitende begroting. Dat is volgens algemeen directeur ad interim, Edwin Reijntjes, de reden dat de club uit Arnhem tot 31 juli uitstel heeft gekregen om een begroting in te dienen bij de beroepscommissie van de KNVB.
Volgens Reijntjes zou de beoogde aandeelhouder, Guus Franke, garant staan voor het verschil tussen inkomsten en uitgaven, op voorwaarde dat hij aandeelhouder was. "Het is gebleken dat hij dat nog niet kan zijn en misschien ook wel in de nabije toekomst niet kan zijn", aldus Reijntjes in een video die de club heeft gepubliceerd.
Vitesse kon daardoor voor de begroting niet terugvallen op de garantstelling van Franke. "Daarmee viel een stuk zekerheid weg en moesten we gaan kijken naar andere oplossingen", zegt Reijntjes. "En die kosten tijd."
Beroepscommissie
De algemeen directeur wil er nog aan toevoegen dat het tekort van de operationele activiteiten een stuk lager is en tussen de 1 en 2 miljoen euro ligt. "In die 6 miljoen zitten ook veel kosten van het vorige seizoen en die nemen we mee in het huidige seizoen."
De licentiecommissie besloot vorige maand de licentie van Vitesse in te trekken, omdat de club nog niet voldeed aan de eisen die waren gesteld. Vitesse ging daartegen in beroep om tijd te winnen, waardoor het intrekken van de licentie werd opgeschort en de zaak bij de beroepscommissie terechtkwam.
Vitesse heeft een nieuwe deadline gekregen van 31 juli om 12.00 uur. De beroepscommissie streeft ernaar om op 1 augustus een uitspraak te doen.
Twee voorwaarden
De club moet nog aan twee voorwaarden voldoen van de beroepscommissie. Vitesse moet beschikken over een bank en een accountant. Volgens Reijntjes zijn er afspraken gemaakt met ING en accountant BDO. "Dat is opgelost. Het grote probleem is die begroting, die moet goedgekeurd worden. Wij moeten een sluitende begroting aanleveren, zodat de beroepscommissie het besluit kan terugdraaien en Vitesse de licentie behoudt."
Tot aan die beslissing is het volgens Reijntjes voor de club moeilijk financieel stand te houden. "Het allerbelangrijkste is dat we de salarissen kunnen betalen en de loonbelasting, want dat zijn de meest prangende problemen. Het is heel belangrijk dat er een positief oordeel wordt geveld over de licentie, dan komen er gelden los. Tot die tijd staat de organisatie stil en dat is killing."
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
14 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
20 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
22 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
23 uur geleden