Vitesse klopt tweede keuze Tottenham Hotspur in Conference League
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft in de Conference League gewonnen van Tottenham Hotspur. In een volgepakte Gelredome versloegen de Arnhemmers een B-elftal van de club uit de Premier League met 1-0. Maximilian Wittek maakte in de tweede helft het enige doelpunt van de wedstrijd.
Door de zege passeert Vitesse Tottenham in groep G. Stade Rennes gaat na een 2-1-zege op NS Mura aan de leiding met 7 punten. Vitesse heeft 6 punten en de Spurs staan op 4 punten. Mura is nog puntloos. Vitesse speelt over twee weken bij Tottenham in Londen.
Tottenham speelde in Arnhem met een geheel ander elftal dan in de zege van afgelopen zondag bij Newcastle United in de Premier League. Zo bleven sterspelers als Harry Kane en Son Heung-Min achter in Londen. Steven Bergwijn begon wel in de basis tegen Vitesse, waar Matus Bero terugkeerde in de ploeg.
Kansen
In de eerste helft kreeg de ploeg van trainer Thomas Letsch een kansje via Openda en ging de bal na doorkoppen van Rasmussen na een corner voorlangs. De bezoekers uit Londen werden nauwelijks gevaarlijk.
Vlak na de rust ontsnapten de Arnhemmers wel toen Bryan Gil op aangeven van Giovani Lo Celso op de lat schoot. Daarna zette de thuisploeg druk. Eli Dasa had enkele schoten op doel, maar zijn voorzet van rechts in de 78e minuut was nog belangrijker. Wittek kon daarop hard binnenschieten. In de slotfase hield Vitesse moeiteloos stand tegen de tweede keuze van Spurs-coach Nuno, die niet meer tot uitgespeelde aanvallen kon komen.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
6 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft ondanks een gelijkspel tegen Belarus goede zaken gedaan in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal. De koploper in Groep C bleef thuis steken op 2-2, maar zag concurrent Schotland met 3-2 verliezen in Griekenland.
9 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is na de zege op Zweden dicht bij kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De Zwitsers wonnen in Genève met 4-1 en houden daarmee een marge van 3 punten op Kosovo, dat met 2-0 won bij Slovenië.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - SC Cambuur heeft in de achtervolging op koploper ADO Den Haag in de Keuken Kampioen Divisie puntenverlies geleden. De club van trainer Henk de Jong speelde met 3-3 gelijk bij het laaggeklasseerde FC Eindhoven.
9 uur geledenBARCELONA (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts van FC Barcelona is geblesseerd uitgevallen tijdens de gewonnen Clásico tegen Real Madrid (4-0). De Oranje-international moest in de 72e minuut het veld verlaten met een golfkarretje. De ernst van de blessure is nog onduidelijk.
11 uur geledenTBILISI (ANP) - Spanje is vrijwel zeker van deelname aan het WK voetbal van volgend jaar. Het elftal van bondscoach Luis de la Fuente was in de voorlaatste kwalificatiewedstrijd in Tbilisi met 4-0 te sterk voor Georgië. In dezelfde groep won Turkije met 2-0 van Bulgarije.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries kan maandag niet meedoen in de laatste WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal, in de Johan Cruijff ArenA tegen Litouwen. De rechtervleugelverdediger is nog steeds geblesseerd en is teruggekeerd naar zijn club Internazionale.
15 uur geleden