Vitesse klopt ADO ondanks onnodige rode kaart Tannane
DEN HAAG (ANP) - Vitesse blijft het uitstekend doen in de eredivisie. De Arnhemmers waren zondag te sterk voor ADO Den Haag (0-2) en hebben na vijf wedstrijden twaalf punten. Vitesse verloor dit seizoen tot dusverre alleen van Ajax, dat na zondag ook op twaalf punten staat.
Vitesse was duidelijk de betere ploeg. ADO maakte een machteloze indruk. Armando Broja drukte het krachtsverschil na ruim een half uur spelen uit in de score. De Albanees, die wordt gehuurd van Chelsea, scoorde in de rebound: 0-1.
Oussama Tannane gaf ADO kort voor rust opeens weer hoop. De spelmaker van Vitesse vond dat hij een vrije trap moest krijgen. Toen dat niet gebeurde maakte hij misbaar richting scheidsrechter Richard Martens, die Tannane bestrafte met een gele kaart. Tannane riep daarna "mafkees" richting Martens. Een tweede gele en dus rode kaart was het gevolg.
Tannane schreeuwde daarna over grote afstand ook nog wat dingen naar zijn eigen doelman Remko Pasveer, die liet blijken dat Tannane met zijn acties zijn ploeg dupeerde.
De tweede helft bekeek Tannane, tot dusverre bezig aan een uitstekend seizoen, vanaf de tribune. Daar zag de middenvelder dat Vitesse ook met tien man niet in de problemen kwam. Broja besliste het duel in de 71e minuut met een goede individuele actie: 0-2.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
6 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
7 uur geleden