Vitesse kan niet stunten tegen AS Roma
ARNHEM (ANP) - Voor Vitesse dreigt het Europese avontuur van dit seizoen in de achtste finales van de Conference League te eindigen. De club uit Arnhem verloor de thuiswedstrijd tegen AS Roma met 1-0. De return is volgende week in Stadio Olimpico van de hoofdstad van Italië.
Eindelijk ging het weer eens over voetbal bij Vitesse, na een week met veel onbeantwoorde vragen over de Russische eigenaar Valeri Oyf en een wegens wangedrag van supporters gestaakt competitieduel met Sparta Rotterdam. Stadion Gelredome was weer eens helemaal uitverkocht. AS Roma en trainer José Mourinho komen ook niet wekelijks naar Arnhem.
De Portugese coach uitte woensdag al zijn onvrede over de slechte staat van de grasmat in het Gelredome. Tijdens de wedstrijd zag hij hoofdschuddend toe hoe veel spelers van zijn elftal geregeld uitgleden. Mourinho was het herhaaldelijk niet eens met de scheidsrechter en liet dat, emotioneel als hij is, in woord en gebaar weten.
Meeste kansen
Vitesse bewaart dit seizoen het beste voetbal voor de Conference League, met overwinningen voor eigen publiek op Anderlecht (2-1), Tottenham Hotspur (1-0) en Rapid Wien (2-0). De nummer 6 van de Eredivisie creëerde voor rust ook de meeste kansen. Loïs Openda schoot de bal zelfs nog over terwijl hij slechts een meter voor de doellijn stond. AS Roma wankelde maar kwam in blessuretijd van de eerste helft met het tweede schot op doel op voorsprong. Sérgio Oliveira schoot de bal hard in een bovenhoek.
Misschien kwam het wel vanwege het matige veld dat AS Roma niet met de best mogelijke formatie startte. Sterspeler Lorenzo Pellegrini en gebruikelijke basisspelers als Stephan El Shaarawy, Bryan Cristante, Chris Smalling en de Nederlandse rechtsback Rick Karsdorp verschenen niet aan de aftrap. Ze mochten in de tweede helft wel invallen. Met hen op het veld kwam AS Roma nauwelijks meer in de problemen.
Vitesse kwam goed weg toen Tammy Abraham niet wist te profiteren van een foutje van Jacob Rasmussen, de Deense verdediger van de thuisploeg. En de Italiaanse verdediger Gianluca Mancini kopte maar rakelings over. Vitesse kwam ook niet meer tot een slotoffensief nadat doelpuntenmaker Oliveira in de 78e minuut met een tweede gele kaart van het veld moest.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - AC Milan heeft de Italiaanse competitie weer iets spannender gemaakt door koploper Internazionale te verslaan in de stadsderby. Pervis Estupiñán uit Ecuador maakte tien minuten voor rust het winnende doelpunt: 1-0. Zo verkleinden de 'Rossoneri' de achterstand op de rivaal tot 7 punten.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft de derde plaats weer in handen na een overtuigende thuiszege op FC Volendam: 3-0. De ploeg van trainer Dick Schreuder gaf de overwinning op PSV in de halve finales van de KNVB-beker een goed vervolg dankzij treffers van Noé Lebreton, Basar Önal en Sami Ouaissa. Het betekende de eerste zege voor de Nijmegenaren in vijf Eredivisieduels.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan "de komende periode" geen beroep doen op verdediger Sergiño Dest. Dat bevestigde de koploper van de Eredivisie in een medische update. De Amerikaanse international Dest viel zaterdag uit tijdens de gewonnen wedstrijd tegen AZ (2-1) met een bovenbeenblessure.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft hoofdtrainer Fred Grim vervangen door de Spanjaard Oscar García, de coach van Jong Ajax. Dat meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Feyenoord heeft zondag bij NAC Breda opnieuw puntenverlies geleden. Het elftal van coach Robin van Persie speelde in het Rat Verlegh Stadion met 3-3 gelijk. Feyenoord blijft tweede in de Eredivisie. NAC is de nummer 17.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - FC Twente is de nieuwe nummer 3 van de Eredivisie. Het elftal van coach John van den Brom won zondag met 4-1 bij Go Ahead Eagles. FC Twente, dat 44 punten uit 26 wedstrijden heeft, passeerde Ajax op de ranglijst. NEC, dat op zondagavond nog in actie komt tegen FC Volendam, kan de derde plaats mogelijk weer overnemen.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam en PEC Zwolle hebben opnieuw niet weten te winnen. De nummers 7 en 13 van de Eredivisie speelden op Het Kasteel met 1-1 gelijk. Invallers Milan Zonneveld en Kaj de Rooij maakten in de slotfase de doelpunten.
16 uur geleden