Vitesse kan niet stunten tegen AS Roma
ARNHEM (ANP) - Voor Vitesse dreigt het Europese avontuur van dit seizoen in de achtste finales van de Conference League te eindigen. De club uit Arnhem verloor de thuiswedstrijd tegen AS Roma met 1-0. De return is volgende week in Stadio Olimpico van de hoofdstad van Italië.
Eindelijk ging het weer eens over voetbal bij Vitesse, na een week met veel onbeantwoorde vragen over de Russische eigenaar Valeri Oyf en een wegens wangedrag van supporters gestaakt competitieduel met Sparta Rotterdam. Stadion Gelredome was weer eens helemaal uitverkocht. AS Roma en trainer José Mourinho komen ook niet wekelijks naar Arnhem.
De Portugese coach uitte woensdag al zijn onvrede over de slechte staat van de grasmat in het Gelredome. Tijdens de wedstrijd zag hij hoofdschuddend toe hoe veel spelers van zijn elftal geregeld uitgleden. Mourinho was het herhaaldelijk niet eens met de scheidsrechter en liet dat, emotioneel als hij is, in woord en gebaar weten.
Meeste kansen
Vitesse bewaart dit seizoen het beste voetbal voor de Conference League, met overwinningen voor eigen publiek op Anderlecht (2-1), Tottenham Hotspur (1-0) en Rapid Wien (2-0). De nummer 6 van de Eredivisie creëerde voor rust ook de meeste kansen. Loïs Openda schoot de bal zelfs nog over terwijl hij slechts een meter voor de doellijn stond. AS Roma wankelde maar kwam in blessuretijd van de eerste helft met het tweede schot op doel op voorsprong. Sérgio Oliveira schoot de bal hard in een bovenhoek.
Misschien kwam het wel vanwege het matige veld dat AS Roma niet met de best mogelijke formatie startte. Sterspeler Lorenzo Pellegrini en gebruikelijke basisspelers als Stephan El Shaarawy, Bryan Cristante, Chris Smalling en de Nederlandse rechtsback Rick Karsdorp verschenen niet aan de aftrap. Ze mochten in de tweede helft wel invallen. Met hen op het veld kwam AS Roma nauwelijks meer in de problemen.
Vitesse kwam goed weg toen Tammy Abraham niet wist te profiteren van een foutje van Jacob Rasmussen, de Deense verdediger van de thuisploeg. En de Italiaanse verdediger Gianluca Mancini kopte maar rakelings over. Vitesse kwam ook niet meer tot een slotoffensief nadat doelpuntenmaker Oliveira in de 78e minuut met een tweede gele kaart van het veld moest.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
4 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
21 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
1 dag geleden