Vitesse kan niet stunten tegen AS Roma
ARNHEM (ANP) - Voor Vitesse dreigt het Europese avontuur van dit seizoen in de achtste finales van de Conference League te eindigen. De club uit Arnhem verloor de thuiswedstrijd tegen AS Roma met 1-0. De return is volgende week in Stadio Olimpico van de hoofdstad van Italië.
Eindelijk ging het weer eens over voetbal bij Vitesse, na een week met veel onbeantwoorde vragen over de Russische eigenaar Valeri Oyf en een wegens wangedrag van supporters gestaakt competitieduel met Sparta Rotterdam. Stadion Gelredome was weer eens helemaal uitverkocht. AS Roma en trainer José Mourinho komen ook niet wekelijks naar Arnhem.
De Portugese coach uitte woensdag al zijn onvrede over de slechte staat van de grasmat in het Gelredome. Tijdens de wedstrijd zag hij hoofdschuddend toe hoe veel spelers van zijn elftal geregeld uitgleden. Mourinho was het herhaaldelijk niet eens met de scheidsrechter en liet dat, emotioneel als hij is, in woord en gebaar weten.
Meeste kansen
Vitesse bewaart dit seizoen het beste voetbal voor de Conference League, met overwinningen voor eigen publiek op Anderlecht (2-1), Tottenham Hotspur (1-0) en Rapid Wien (2-0). De nummer 6 van de Eredivisie creëerde voor rust ook de meeste kansen. Loïs Openda schoot de bal zelfs nog over terwijl hij slechts een meter voor de doellijn stond. AS Roma wankelde maar kwam in blessuretijd van de eerste helft met het tweede schot op doel op voorsprong. Sérgio Oliveira schoot de bal hard in een bovenhoek.
Misschien kwam het wel vanwege het matige veld dat AS Roma niet met de best mogelijke formatie startte. Sterspeler Lorenzo Pellegrini en gebruikelijke basisspelers als Stephan El Shaarawy, Bryan Cristante, Chris Smalling en de Nederlandse rechtsback Rick Karsdorp verschenen niet aan de aftrap. Ze mochten in de tweede helft wel invallen. Met hen op het veld kwam AS Roma nauwelijks meer in de problemen.
Vitesse kwam goed weg toen Tammy Abraham niet wist te profiteren van een foutje van Jacob Rasmussen, de Deense verdediger van de thuisploeg. En de Italiaanse verdediger Gianluca Mancini kopte maar rakelings over. Vitesse kwam ook niet meer tot een slotoffensief nadat doelpuntenmaker Oliveira in de 78e minuut met een tweede gele kaart van het veld moest.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
12 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
14 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
15 uur geleden