Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse is teleurstellend AZ in Arnhem met 2-1 de baas

Vitesse is teleurstellend AZ in Arnhem met 2-1 de baas

ARNHEM (ANP) - In de strijd om de tweede plaats heeft AZ een gevoelige nederlaag geïncasseerd. De Alkmaarse ploeg ging met 2-1 onderuit bij bekerfinalist Vitesse. Daardoor staat PSV, dat met 3-1 won bij Fortuna Sittard, nu 5 punten los van nummer 3 AZ. Vitesse staat op de vierde plek, met 6 punten minder dan de nummer 2 uit Eindhoven. AZ had de voorgaande vier competitieduels gewonnen.

Loïs Openda en Jacob Rasmussen zorgden namens de thuisclub voor een voorsprong van 2-0. Na een rode kaart in de 79e minuut voor tiener Enzo Cornelisse, de vervanger van de disciplinair geschorste Riechedly Bazoer, kwam Vitesse nog in de problemen. Invaller Jesper Karlsson wist de achterstand voor het teleurstellende AZ te verkleinen, maar de gelijkmaker bleef uit.

Vitesse beleefde een onrustige voorbereiding op het duel met AZ. Drie dagen na de bekerzege op VVV-Venlo (2-0), goed voor een finale tegen Ajax, ging het mis op de training. Bazoer, bezig aan een sterk seizoen, ging in de clinch met trainer Thomas Letsch en een paar ploeggenoten. De oud-Ajacied werd daarop verwijderd uit de selectie.

Ophef

Misschien wel door alle ophef rond Bazoer in Arnhem begon Vitesse scherp aan het duel. Dankzij doelman Marco Bizot bleef het matte AZ in de beginfase op de been. Na ruim een half uur kwam Vitesse alsnog verdiend op voorsprong. Verdediger Bruno Martins Indi greep maar half in, waarna Openda beheerst tot scoren kwam. AZ dwong in de eerste helft weinig af. Jonas Svensson, terug in het basisteam, schoot kort voor de rust op de lat.

De Alkmaarders hadden na de rust even een sterke fase. Calvin Stengs en Albert Gudmundsson verzuimden echter de gelijkmaker te produceren. In de 72e minuut verdubbelde Rasmussen de voorsprong met een rake kopbal. Na de rode kaart voor Cornelisse, die de doorgebroken Myron Boadu vloerde, kreeg Vitesse het nog even benauwd. De thuisploeg bleef echter na de fraaie treffer van Karlsson op karakter overeind.

Meer uit Voetbal

Van Bommel verliest in thuisdebuut met België van Frankrijk (0-1)

BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel (49) heeft in zijn tweede interland als bondscoach van België op maandagavond met 1-0 verloren van Frankrijk. De Rode Duivels moesten voor eigen publiek in het uitverkochte Koning Boudewijnstadion in Brussel in de 88e minuut een doelpunt incasseren van invaller Michael Olise.

1 uur geleden
Italië boekt in Turkije eerste overwinning na misgelopen WK

BURSA (ANP) - Het Italiaanse voetbalelftal heeft zijn eerste zege geboekt in de groepsfase van de Nations League. De ploeg die het WK van afgelopen zomer misliep won maandagavond in en tegen Turkije met 4-1. Na de 2-0-thuisnederlaag tegen België van vrijdag heeft Italië nu 3 punten. Turkije verloor vrijdag van Frankrijk en heeft nog geen punten.

1 uur geleden
KNVB stelt Boufangacha aan als nieuwe directeur amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - Zakaria Boufangacha is per 15 december de nieuwe directeur-bestuurder amateurvoetbal bij de KNVB. De 44-jarige Boufangacha is door de raad van commissarissen (rvc) van de voetbalbond benoemd. Hij volgt Jan Dirk van der Zee op, wiens maximale zittingsperiode van twaalf jaar eind dit jaar afloopt.

6 uur geleden
Liverpool onderzoekt enkelblessure Oranje-international Gakpo

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool gaat de blessure die vleugelaanvaller Cody Gakpo zondag opliep in de uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Servië in de Nations League verder onderzoeken. Het gaat om een enkelblessure, meldt de huidige nummer 6 uit de Premier League op de clubwebsite.

7 uur geleden
Spaanse krant: Frenkie de Jong hervat training op 5 oktober

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong keert op maandag 5 oktober terug op het trainingsveld van FC Barcelona. Dat meldt de Spaanse sportkrant AS. De Oranje-international en Barcelona-middenvelder raakte in juni tijdens het WK voetbal geblesseerd aan zijn knie na een botsing met Quinten Timber op de training.

7 uur geleden
Xavi haalt geen vervanger bij Oranje voor afgehaakte Gakpo

ZEIST (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández van het Nederlands elftal kan geen beroep doen op Cody Gakpo voor de komende wedstrijden in de Nations League tegen Griekenland en Servië. Dat maakte de KNVB maandag bekend. Xavi roept geen vervanger op. De aanvaller van Liverpool viel zondag in de met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen Servië uit en keert terug naar zijn club.

8 uur geleden
Portugal wint in Oslo van Noorwegen in Nations League

OSLO (ANP) - Portugal heeft een uitwedstrijd tegen Noorwegen in de Nations League gewonnen. In het Ullevaal Stadion in Oslo werd het 2-1 voor de bezoekers. Na twee wedstrijden gaat Portugal met 6 punten aan de leiding in Groep A4. Noorwegen en Denemarken volgen op 3 punten.

1 dag geleden