Vitesse is na speciale voorbereiding klaar voor Ajax
ARNHEM (ANP) - Zonder de nieuwe hoofdtrainer Thomas Letsch en zeven andere stafleden heeft Vitesse zich voorbereid op de uitwedstrijd van zaterdagavond tegen Ajax. "Dat was wel even anders", zegt hoofd opleiding Edward Sturing, die deze week alle oefensessies leidde. "Maar ik denk dat het goed is gegaan. We zijn er klaar voor."
Letsch en zeven andere leden van de technisch staf van de club uit Arnhem testten vorige week positief op het coronavirus. Daardoor misten ze afgelopen zaterdag al het thuisduel met Sparta. "Ze hebben zich donderdag weer laten testen, zoals alle voetballers en trainers in de eredivisie", vertelt Sturing. "We hopen snel de uitslagen te krijgen, zodat we weten wie er zaterdag tegen Ajax bij ons op de bank kunnen zitten."
De nieuwe Duitse hoofdcoach van Vitesse had maar milde klachten toen hij positief testte. "Ik heb alle trainingen uitvoerig met hem doorgesproken", vertelt Sturing. "We hebben ook alles gefilmd. Hij heeft dus alles kunnen zien. Ideaal is anders, maar ik denk dat we onze spelers goed hebben voorbereid."
Aardige groep
Vitesse voetbalt onder Letsch met drie centrale verdedigers en opkomende backs. In de eerste twee gewonnen competitieduels met RKC en Sparta zag het er allemaal swingend uit. Riechedly Bazoer, van origine middenvelder, is een linie gezakt en bemoeit zich met de spelopbouw. Oussama Tannane en Matus Bero zorgen voor creativiteit op het middenveld en de snelle aanvallers Loïs Openda en Oussama Darfalou kunnen veel verdedigers in verlegenheid brengen.
"We hebben een aardige groep", beseft Sturing. "Maar nu gaan we naar Ajax, voor mij de grootste kandidaat voor de landstitel. Tegen Ajax krijg je altijd kansen. We gaan ook voor een resultaat naar Amsterdam. Maar daarvoor zal het ook een beetje mee moeten zitten."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
51 seconden geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
4 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
21 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geleden