Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse is na speciale voorbereiding klaar voor Ajax

Vitesse is na speciale voorbereiding klaar voor Ajax

ARNHEM (ANP) - Zonder de nieuwe hoofdtrainer Thomas Letsch en zeven andere stafleden heeft Vitesse zich voorbereid op de uitwedstrijd van zaterdagavond tegen Ajax. "Dat was wel even anders", zegt hoofd opleiding Edward Sturing, die deze week alle oefensessies leidde. "Maar ik denk dat het goed is gegaan. We zijn er klaar voor."

Letsch en zeven andere leden van de technisch staf van de club uit Arnhem testten vorige week positief op het coronavirus. Daardoor misten ze afgelopen zaterdag al het thuisduel met Sparta. "Ze hebben zich donderdag weer laten testen, zoals alle voetballers en trainers in de eredivisie", vertelt Sturing. "We hopen snel de uitslagen te krijgen, zodat we weten wie er zaterdag tegen Ajax bij ons op de bank kunnen zitten."

De nieuwe Duitse hoofdcoach van Vitesse had maar milde klachten toen hij positief testte. "Ik heb alle trainingen uitvoerig met hem doorgesproken", vertelt Sturing. "We hebben ook alles gefilmd. Hij heeft dus alles kunnen zien. Ideaal is anders, maar ik denk dat we onze spelers goed hebben voorbereid."

Aardige groep

Vitesse voetbalt onder Letsch met drie centrale verdedigers en opkomende backs. In de eerste twee gewonnen competitieduels met RKC en Sparta zag het er allemaal swingend uit. Riechedly Bazoer, van origine middenvelder, is een linie gezakt en bemoeit zich met de spelopbouw. Oussama Tannane en Matus Bero zorgen voor creativiteit op het middenveld en de snelle aanvallers Loïs Openda en Oussama Darfalou kunnen veel verdedigers in verlegenheid brengen.

"We hebben een aardige groep", beseft Sturing. "Maar nu gaan we naar Ajax, voor mij de grootste kandidaat voor de landstitel. Tegen Ajax krijg je altijd kansen. We gaan ook voor een resultaat naar Amsterdam. Maar daarvoor zal het ook een beetje mee moeten zitten."

Meer uit Voetbal

Bodø/Glimt blijft verrassen en klopt Sporting Portugal ruim

BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.

9 uur geleden
Titelhouder PSG verslaat Chelsea in Parijs met 5-2

PARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.

9 uur geleden
Valverde leidt Real Madrid met hattrick langs Manchester City

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.

9 uur geleden
Strafproces over dood Maradona pas half april heropend

SAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.

10 uur geleden
Arsenal ontsnapt bij Leverkusen na rake strafschop Havertz

LEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.

11 uur geleden
Iraanse minister van Sport sluit deelname WK voetbal in VS uit

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.

21 uur geleden
Tottenham-coach Tudor achtte vroege keeperswissel noodzakelijk

MADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.

23 uur geleden