Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse is na speciale voorbereiding klaar voor Ajax

Vitesse is na speciale voorbereiding klaar voor Ajax

ARNHEM (ANP) - Zonder de nieuwe hoofdtrainer Thomas Letsch en zeven andere stafleden heeft Vitesse zich voorbereid op de uitwedstrijd van zaterdagavond tegen Ajax. "Dat was wel even anders", zegt hoofd opleiding Edward Sturing, die deze week alle oefensessies leidde. "Maar ik denk dat het goed is gegaan. We zijn er klaar voor."

Letsch en zeven andere leden van de technisch staf van de club uit Arnhem testten vorige week positief op het coronavirus. Daardoor misten ze afgelopen zaterdag al het thuisduel met Sparta. "Ze hebben zich donderdag weer laten testen, zoals alle voetballers en trainers in de eredivisie", vertelt Sturing. "We hopen snel de uitslagen te krijgen, zodat we weten wie er zaterdag tegen Ajax bij ons op de bank kunnen zitten."

De nieuwe Duitse hoofdcoach van Vitesse had maar milde klachten toen hij positief testte. "Ik heb alle trainingen uitvoerig met hem doorgesproken", vertelt Sturing. "We hebben ook alles gefilmd. Hij heeft dus alles kunnen zien. Ideaal is anders, maar ik denk dat we onze spelers goed hebben voorbereid."

Aardige groep

Vitesse voetbalt onder Letsch met drie centrale verdedigers en opkomende backs. In de eerste twee gewonnen competitieduels met RKC en Sparta zag het er allemaal swingend uit. Riechedly Bazoer, van origine middenvelder, is een linie gezakt en bemoeit zich met de spelopbouw. Oussama Tannane en Matus Bero zorgen voor creativiteit op het middenveld en de snelle aanvallers Loïs Openda en Oussama Darfalou kunnen veel verdedigers in verlegenheid brengen.

"We hebben een aardige groep", beseft Sturing. "Maar nu gaan we naar Ajax, voor mij de grootste kandidaat voor de landstitel. Tegen Ajax krijg je altijd kansen. We gaan ook voor een resultaat naar Amsterdam. Maar daarvoor zal het ook een beetje mee moeten zitten."

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

4 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

6 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

7 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

9 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

10 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

10 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

11 uur geleden