
Vitesse is na speciale voorbereiding klaar voor Ajax
ARNHEM (ANP) - Zonder de nieuwe hoofdtrainer Thomas Letsch en zeven andere stafleden heeft Vitesse zich voorbereid op de uitwedstrijd van zaterdagavond tegen Ajax. "Dat was wel even anders", zegt hoofd opleiding Edward Sturing, die deze week alle oefensessies leidde. "Maar ik denk dat het goed is gegaan. We zijn er klaar voor."
Letsch en zeven andere leden van de technisch staf van de club uit Arnhem testten vorige week positief op het coronavirus. Daardoor misten ze afgelopen zaterdag al het thuisduel met Sparta. "Ze hebben zich donderdag weer laten testen, zoals alle voetballers en trainers in de eredivisie", vertelt Sturing. "We hopen snel de uitslagen te krijgen, zodat we weten wie er zaterdag tegen Ajax bij ons op de bank kunnen zitten."
De nieuwe Duitse hoofdcoach van Vitesse had maar milde klachten toen hij positief testte. "Ik heb alle trainingen uitvoerig met hem doorgesproken", vertelt Sturing. "We hebben ook alles gefilmd. Hij heeft dus alles kunnen zien. Ideaal is anders, maar ik denk dat we onze spelers goed hebben voorbereid."
Aardige groep
Vitesse voetbalt onder Letsch met drie centrale verdedigers en opkomende backs. In de eerste twee gewonnen competitieduels met RKC en Sparta zag het er allemaal swingend uit. Riechedly Bazoer, van origine middenvelder, is een linie gezakt en bemoeit zich met de spelopbouw. Oussama Tannane en Matus Bero zorgen voor creativiteit op het middenveld en de snelle aanvallers Loïs Openda en Oussama Darfalou kunnen veel verdedigers in verlegenheid brengen.
"We hebben een aardige groep", beseft Sturing. "Maar nu gaan we naar Ajax, voor mij de grootste kandidaat voor de landstitel. Tegen Ajax krijg je altijd kansen. We gaan ook voor een resultaat naar Amsterdam. Maar daarvoor zal het ook een beetje mee moeten zitten."
Meer uit Voetbal
BUENOS AIRES (ANP) - Lionel Messi heeft zijn honderdste doelpunt gemaakt voor de nationale ploeg van Argentinië. De aanvoerder deed dat in een vriendschappelijke wedstrijd tegen Curaçao door in de twintigste minuut de bal van zo'n twaalf meter in de verre hoek te schuiven.
40 minuten geledenKEULEN (ANP) - De Belgische voetballers hebben een oefeninterland in en tegen Duitsland gewonnen. De ploeg van de nieuwe bondscoach Domenico Tedesco was in Keulen met 3-2 te sterk voor de 'Mannschaft'.
5 uur geledenBURSA (ANP) - Kroatië heeft zich herpakt na het gelijkspel in de eerste kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2024 tegen Wales. Uit bij Turkije in Bursa wonnen de Kroaten met 2-0.
5 uur geledenGLASGOW (ANP) - Schotland heeft voor een verrassing gezorgd in de EK-kwalificatie door Spanje te verslaan. Op Hampden Park in Glasgow werd het dankzij doelpunten van Scott McTominay 2-0 voor de Schotten.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft op de website een update gegeven over een aantal zaken die de club momenteel bezighouden. Peter Rovers, algemeen directeur ad interim, is in het schrijven ingegaan op onder meer de directie, de stadionkwestie, het hoofdsponsorschap en de overname. Rovers neemt de taken voorlopig over van Pascal van Wijk, die zich ziek heeft gemeld.
6 uur geledenBATUMI (ANP) - Het Noorse voetbalelftal heeft ook de tweede kwalificatiewedstrijd voor het Europees kampioenschap van 2024 in Duitsland niet kunnen winnen. Ditmaal werden punten verspeeld tegen Georgië. In Batumi in Georgië eindigde het duel in groep A in 1-1.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Jackie Groenen ontbreekt in de selectie van het Nederlands elftal voor de oefeninterlands tegen Duitsland en Polen. De speelster van Paris Saint-Germain is vanwege een blessure niet inzetbaar. Bondscoach Andries Jonker heeft Jill Roord wel weer opgeroepen.
10 uur geleden