Vitesse is Feyenoord voor tweede keer dit seizoen de baas
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord dreigt direct bij de hervatting van de Eredivisie verder achterop te raken bij PSV en Ajax. De Rotterdammers gingen zaterdag in een lege Kuip onderuit tegen Vitesse (0-1). Feyenoord had in oktober in Arnhem ook al verloren van Vitesse. PSV en Ajax kunnen zondag hun voorsprong op Feyenoord vergroten tot respectievelijk 7 en 6 punten.
Feyenoord-trainer Arne Slot had in de eerste wedstrijd van 2022 alleen Luis Sinisterra niet tot zijn beschikking. De Colombiaan liep kort voor de korte winterstop, tegen Ajax, een blessure op en was daar niet op tijd van hersteld. Sinisterra hervat komende week wel de groepstraining.
Het coronavirus hinderde Feyenoord niet meer. De Rotterdammers begonnen het jaar met vele besmettingen, waardoor het trainingskamp in Spanje werd afgezegd. Vitesse brak het trainingskamp in Portugal, vanwege een uitbraak van het coronavirus, eerder af. Coach Thomas Letsch had tegen Feyenoord nog niet iedereen terug. Zo ontbrak onder anderen aanvaller Nikolai Baden Frederiksen. De Oostenrijkse spits Adrian Grbic, die wordt gehuurd van FC Lorient, maakte zijn debuut.
Grote kans
Feyenoord, waar Marcos Senesi op de reservebank startte nadat hij donderdag weer was aangesloten bij de groepstraining, kreeg in een redelijk gelijkopgaande eerste helft de eerste aardige mogelijkheid. De diep gestuurde Bryan Linssen schoot de bal te zacht, in de handen van keeper Jeroen Houwen.
De grootste kans in de eerste helft was voor Vitesse. Thomas Buitink zag de bal na een schot in de 34e minuut net naast de verkeerde kant van de paal gaan.
Brutaler
In de tweede helft werd Vitesse wat brutaler en speelde het spel zich meer af op de helft van Feyenoord. Vooral de snelle Loïs Openda zorgde voor het nodige gevaar. De Belg opende in de 69e minuut na een dieptepass de score. Doelman Justin Bijlow kwam uit en trapte naast de bal, verdediger Marcus Pedersen kon ook niets doen.
Even voor die treffer was Cyriel Dessers, dit seizoen al vaak succesvol als invaller, bij Feyenoord in de ploeg gekomen. De gelijkmaker van Guus Til ging een kwartier voor tijd niet door omdat Dessers buitenspel stond, zag de videoscheidsrechter.
Til kreeg in de slotfase een nieuwe kans op de gelijkmaker. In vrijstaande positie kopte de international de bal voorlangs.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
3 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
5 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.
11 uur geleden