Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse is Feyenoord voor tweede keer dit seizoen de baas

Vitesse is Feyenoord voor tweede keer dit seizoen de baas

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord dreigt direct bij de hervatting van de Eredivisie verder achterop te raken bij PSV en Ajax. De Rotterdammers gingen zaterdag in een lege Kuip onderuit tegen Vitesse (0-1). Feyenoord had in oktober in Arnhem ook al verloren van Vitesse. PSV en Ajax kunnen zondag hun voorsprong op Feyenoord vergroten tot respectievelijk 7 en 6 punten.

Feyenoord-trainer Arne Slot had in de eerste wedstrijd van 2022 alleen Luis Sinisterra niet tot zijn beschikking. De Colombiaan liep kort voor de korte winterstop, tegen Ajax, een blessure op en was daar niet op tijd van hersteld. Sinisterra hervat komende week wel de groepstraining.

Het coronavirus hinderde Feyenoord niet meer. De Rotterdammers begonnen het jaar met vele besmettingen, waardoor het trainingskamp in Spanje werd afgezegd. Vitesse brak het trainingskamp in Portugal, vanwege een uitbraak van het coronavirus, eerder af. Coach Thomas Letsch had tegen Feyenoord nog niet iedereen terug. Zo ontbrak onder anderen aanvaller Nikolai Baden Frederiksen. De Oostenrijkse spits Adrian Grbic, die wordt gehuurd van FC Lorient, maakte zijn debuut.

Grote kans

Feyenoord, waar Marcos Senesi op de reservebank startte nadat hij donderdag weer was aangesloten bij de groepstraining, kreeg in een redelijk gelijkopgaande eerste helft de eerste aardige mogelijkheid. De diep gestuurde Bryan Linssen schoot de bal te zacht, in de handen van keeper Jeroen Houwen.

De grootste kans in de eerste helft was voor Vitesse. Thomas Buitink zag de bal na een schot in de 34e minuut net naast de verkeerde kant van de paal gaan.

Brutaler

In de tweede helft werd Vitesse wat brutaler en speelde het spel zich meer af op de helft van Feyenoord. Vooral de snelle Loïs Openda zorgde voor het nodige gevaar. De Belg opende in de 69e minuut na een dieptepass de score. Doelman Justin Bijlow kwam uit en trapte naast de bal, verdediger Marcus Pedersen kon ook niets doen.

Even voor die treffer was Cyriel Dessers, dit seizoen al vaak succesvol als invaller, bij Feyenoord in de ploeg gekomen. De gelijkmaker van Guus Til ging een kwartier voor tijd niet door omdat Dessers buitenspel stond, zag de videoscheidsrechter.

Til kreeg in de slotfase een nieuwe kans op de gelijkmaker. In vrijstaande positie kopte de international de bal voorlangs.

Meer uit Voetbal

Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

28 minuten geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

4 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

9 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

21 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

23 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

1 dag geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

1 dag geleden