Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse is Feyenoord voor tweede keer dit seizoen de baas

Vitesse is Feyenoord voor tweede keer dit seizoen de baas

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord dreigt direct bij de hervatting van de Eredivisie verder achterop te raken bij PSV en Ajax. De Rotterdammers gingen zaterdag in een lege Kuip onderuit tegen Vitesse (0-1). Feyenoord had in oktober in Arnhem ook al verloren van Vitesse. PSV en Ajax kunnen zondag hun voorsprong op Feyenoord vergroten tot respectievelijk 7 en 6 punten.

Feyenoord-trainer Arne Slot had in de eerste wedstrijd van 2022 alleen Luis Sinisterra niet tot zijn beschikking. De Colombiaan liep kort voor de korte winterstop, tegen Ajax, een blessure op en was daar niet op tijd van hersteld. Sinisterra hervat komende week wel de groepstraining.

Het coronavirus hinderde Feyenoord niet meer. De Rotterdammers begonnen het jaar met vele besmettingen, waardoor het trainingskamp in Spanje werd afgezegd. Vitesse brak het trainingskamp in Portugal, vanwege een uitbraak van het coronavirus, eerder af. Coach Thomas Letsch had tegen Feyenoord nog niet iedereen terug. Zo ontbrak onder anderen aanvaller Nikolai Baden Frederiksen. De Oostenrijkse spits Adrian Grbic, die wordt gehuurd van FC Lorient, maakte zijn debuut.

Grote kans

Feyenoord, waar Marcos Senesi op de reservebank startte nadat hij donderdag weer was aangesloten bij de groepstraining, kreeg in een redelijk gelijkopgaande eerste helft de eerste aardige mogelijkheid. De diep gestuurde Bryan Linssen schoot de bal te zacht, in de handen van keeper Jeroen Houwen.

De grootste kans in de eerste helft was voor Vitesse. Thomas Buitink zag de bal na een schot in de 34e minuut net naast de verkeerde kant van de paal gaan.

Brutaler

In de tweede helft werd Vitesse wat brutaler en speelde het spel zich meer af op de helft van Feyenoord. Vooral de snelle Loïs Openda zorgde voor het nodige gevaar. De Belg opende in de 69e minuut na een dieptepass de score. Doelman Justin Bijlow kwam uit en trapte naast de bal, verdediger Marcus Pedersen kon ook niets doen.

Even voor die treffer was Cyriel Dessers, dit seizoen al vaak succesvol als invaller, bij Feyenoord in de ploeg gekomen. De gelijkmaker van Guus Til ging een kwartier voor tijd niet door omdat Dessers buitenspel stond, zag de videoscheidsrechter.

Til kreeg in de slotfase een nieuwe kans op de gelijkmaker. In vrijstaande positie kopte de international de bal voorlangs.

Meer uit Voetbal

Spanje voor dertiende keer op rij naar WK voetbal

SEVILLA (ANP) - Het Spaanse voetbalelftal kan zich opmaken voor zijn dertiende WK op rij. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente speelde in Sevilla met 2-2 gelijk tegen Turkije in de laatste kwalificatiewedstrijd en plaatste zich als ongeslagen winnaar van groep E voor de eindronde van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Turkije zal als nummer 2 in maart in de play-offs deelname aan het WK moeten afdwingen.

45 minuten geleden
Schotland dankzij late treffers ten koste van Denemarken naar WK

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft zich dankzij een spectaculaire thuiszege op concurrent Denemarken geplaatst voor het WK voetbal. Dat wordt de eerste deelname voor het team sinds 1998. De 3-2 van Kieran Tierney op Hampden Park viel pas in de derde minuut van de blessuretijd. Kenny McLean besliste het duel vervolgens met een schot vanaf de middenlijn: 4-2.

45 minuten geleden
Oostenrijk na moeizaam gelijkspel naar WK voetbal

WENEN (ANP) - Oostenrijk heeft zich gevoegd bij de deelnemers aan het WK voetbal in 2026. De ploeg van bondscoach Ralf Rangnick keek in Wenen lang tegen een achterstand aan tegen Bosnië en Herzegovina en wist pas in de slotfase de bevrijdende gelijkmaker af te dwingen. Door de 1-1 eindigden de Oostenrijkers bovenaan in groep H met 2 punten meer dan Bosnië, dat in maart in de play-offs zal uitkomen.

48 minuten geleden
België stelt WK-deelname veilig met ruime zege op Liechtenstein

LUIK (ANP) - België heeft deelname aan het WK voetbal veiliggesteld met een ruime thuiszege op Liechtenstein: 7-0. In Luik kon het feestje in de rust al gevierd worden na treffers van Hans Vanaken en Jérémy Doku (twee).

49 minuten geleden
Nationale vrije dag in Suriname bij plaatsing voor WK voetbal

PARAMARIBO (ANP) - Suriname is van plan de mogelijk eerste deelname aan het WK voetbal groots te vieren. De regering heeft besloten woensdag een nationale vrije dag te houden als de voetballers zich in de Nederlandse nacht van dinsdag op woensdag plaatsen voor het WK van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt nieuwssite Starnieuws op basis van minister Marinus Bee van Binnenlandse Zaken.

4 uur geleden
Voetbalsters zonder Beerensteyn en Van Domselaar in oefenduels

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje missen aanvalster Lineth Beerensteyn en keepster Daphne van Domselaar in de komende oefenduels met Portugal (28 november) en Zuid-Korea (2 december). Ze zijn al langer niet helemaal fit en blijven bij hun clubs tijdens de komende interlandperiode. FC Twente-middenveldster Lynn Groenewegen debuteert in de selectie.

5 uur geleden
Bondscoach Menzo ziet kans op WK als 'cadeau' voor Suriname

GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.

11 uur geleden