Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse is Feyenoord voor tweede keer dit seizoen de baas

Vitesse is Feyenoord voor tweede keer dit seizoen de baas

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord dreigt direct bij de hervatting van de Eredivisie verder achterop te raken bij PSV en Ajax. De Rotterdammers gingen zaterdag in een lege Kuip onderuit tegen Vitesse (0-1). Feyenoord had in oktober in Arnhem ook al verloren van Vitesse. PSV en Ajax kunnen zondag hun voorsprong op Feyenoord vergroten tot respectievelijk 7 en 6 punten.

Feyenoord-trainer Arne Slot had in de eerste wedstrijd van 2022 alleen Luis Sinisterra niet tot zijn beschikking. De Colombiaan liep kort voor de korte winterstop, tegen Ajax, een blessure op en was daar niet op tijd van hersteld. Sinisterra hervat komende week wel de groepstraining.

Het coronavirus hinderde Feyenoord niet meer. De Rotterdammers begonnen het jaar met vele besmettingen, waardoor het trainingskamp in Spanje werd afgezegd. Vitesse brak het trainingskamp in Portugal, vanwege een uitbraak van het coronavirus, eerder af. Coach Thomas Letsch had tegen Feyenoord nog niet iedereen terug. Zo ontbrak onder anderen aanvaller Nikolai Baden Frederiksen. De Oostenrijkse spits Adrian Grbic, die wordt gehuurd van FC Lorient, maakte zijn debuut.

Grote kans

Feyenoord, waar Marcos Senesi op de reservebank startte nadat hij donderdag weer was aangesloten bij de groepstraining, kreeg in een redelijk gelijkopgaande eerste helft de eerste aardige mogelijkheid. De diep gestuurde Bryan Linssen schoot de bal te zacht, in de handen van keeper Jeroen Houwen.

De grootste kans in de eerste helft was voor Vitesse. Thomas Buitink zag de bal na een schot in de 34e minuut net naast de verkeerde kant van de paal gaan.

Brutaler

In de tweede helft werd Vitesse wat brutaler en speelde het spel zich meer af op de helft van Feyenoord. Vooral de snelle Loïs Openda zorgde voor het nodige gevaar. De Belg opende in de 69e minuut na een dieptepass de score. Doelman Justin Bijlow kwam uit en trapte naast de bal, verdediger Marcus Pedersen kon ook niets doen.

Even voor die treffer was Cyriel Dessers, dit seizoen al vaak succesvol als invaller, bij Feyenoord in de ploeg gekomen. De gelijkmaker van Guus Til ging een kwartier voor tijd niet door omdat Dessers buitenspel stond, zag de videoscheidsrechter.

Til kreeg in de slotfase een nieuwe kans op de gelijkmaker. In vrijstaande positie kopte de international de bal voorlangs.

Meer uit Voetbal

Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

2 uur geleden
Almere City schakelt Fortuna Sittard uit in KNVB-beker

SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.

10 uur geleden
Paris Saint-Germain wint ook de FIFA Intercontinental Cup

DOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).

10 uur geleden
Ajax scoort zeven keer in bekerduel met Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).

10 uur geleden
Feyenoord begint met herstelde Valente tegen Heerenveen

ROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.

10 uur geleden
KNVB en Koeman gaan na WK in gesprek over toekomst

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.

13 uur geleden
Ajax begint met Konadu in de spits tegen Excelsior Maassluis

ROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.

14 uur geleden