Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse in derby te sterk voor NEC (0-1) na discutabel doelpunt

Vitesse in derby te sterk voor NEC (0-1) na discutabel doelpunt

NIJMEGEN (ANP) - Vitesse heeft na een matige seizoensstart de aansluiting met de subtop in de Eredivisie weer gevonden. Het elftal van trainer Thomas Letsch won de beladen derby van NEC: 0-1. Het was de eerste ontmoeting tussen de twee rivalen sinds de degradatie van NEC in 2017 naar de eerste divisie.

Van de huidige selecties deden alleen NEC-routiniers Rens van Eijden (nu geblesseerd), Edgar Barreto en Lasse Schöne al eens mee in de Gelderse derby. Bij Vitesse zat doelman Jeroen Houwen bij vijf wedstrijden tegen NEC op de bank. Voor alle andere spelers was de wedstrijd nieuw.

Nikolai Baden Frederiksen maakte na een kwartier spelen het doelpunt. De aanvaller kon scoren nadat Oussama Darfalou de bal teruglegde. De Algerijn schampte de bal eerst met de hand en daarna had het er de schijn van dat de bal over de achterlijn was gegaan. Het doelpunt werd echter goedgekeurd.

Offensief

NEC kwam naarmate de tweede helft vorderde met een offensief. Vitesse-doelman Markus Schubert moest in de 75e minuut reddend optreden. De Arnhemmers hielden stand.

Vitesse haalde uit de laatste vier duels 10 punten en is opgeklommen naar de zevende plaats. Koploper Ajax heeft 6 punten meer.

Meer uit Voetbal

Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

30 minuten geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

2 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

3 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

5 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

5 uur geleden
FC Barcelona blijft na winst tegen Rayo Vallecano op titelkoers

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona blijft in La Liga op titelkoers. De Catalaanse voetbalgrootmacht won zondag in het gerenoveerde Camp Nou met 1-0 van het Madrileense Rayo Vallecano. FC Barcelona heeft 73 punten uit 29 wedstrijden. Real Madrid volgt op 7 punten, maar speelt op zondagavond nog thuis tegen Atlético Madrid.

6 uur geleden
Brobbey schiet Sunderland naar winst op Newcastle

NEWCASTLE (ANP) - Brian Brobbey heeft zijn ploeg Sunderland de winst bezorgd op Newcastle United. De international, die door bondscoach Ronald Koeman is opgeroepen voor de komende wedstrijden van Oranje, maakte in de 90e minuut de winnende treffer: 1-2.

6 uur geleden