Vitesse in derby te sterk voor NEC (0-1) na discutabel doelpunt
NIJMEGEN (ANP) - Vitesse heeft na een matige seizoensstart de aansluiting met de subtop in de Eredivisie weer gevonden. Het elftal van trainer Thomas Letsch won de beladen derby van NEC: 0-1. Het was de eerste ontmoeting tussen de twee rivalen sinds de degradatie van NEC in 2017 naar de eerste divisie.
Van de huidige selecties deden alleen NEC-routiniers Rens van Eijden (nu geblesseerd), Edgar Barreto en Lasse Schöne al eens mee in de Gelderse derby. Bij Vitesse zat doelman Jeroen Houwen bij vijf wedstrijden tegen NEC op de bank. Voor alle andere spelers was de wedstrijd nieuw.
Nikolai Baden Frederiksen maakte na een kwartier spelen het doelpunt. De aanvaller kon scoren nadat Oussama Darfalou de bal teruglegde. De Algerijn schampte de bal eerst met de hand en daarna had het er de schijn van dat de bal over de achterlijn was gegaan. Het doelpunt werd echter goedgekeurd.
Offensief
NEC kwam naarmate de tweede helft vorderde met een offensief. Vitesse-doelman Markus Schubert moest in de 75e minuut reddend optreden. De Arnhemmers hielden stand.
Vitesse haalde uit de laatste vier duels 10 punten en is opgeklommen naar de zevende plaats. Koploper Ajax heeft 6 punten meer.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
23 minuten geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
21 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geleden