Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse in beroep tegen intrekken licentie, zaak over twee weken

Vitesse in beroep tegen intrekken licentie, zaak over twee weken

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat in beroep tegen het intrekken van de licentie. Naar verwachting vindt de beroepszaak over twee weken plaats, aldus de Arnhemse club. De KNVB trekt de licentie per 9 juli in, zo werd dinsdagochtend bekend.

"Het lag in de lijn der verwachting dat een dergelijk besluit genomen zou worden. We hebben immers niet op tijd de benodigde informatie aan kunnen leveren. Zoals ook aangekondigd aan de KNVB zullen wij direct een beroep aantekenen", aldus algemeen directeur ad interim Edwin Reijntjes op de website van de club.

"Met de ontwikkelingen van de afgelopen dagen - refererend aan het akkoord met Coley Parry - gaan we dit proces met vertrouwen tegemoet. Wij geven niet op in het belang van de club, maar het is zeker nog geen gelopen koers."

Schuldovername Parry

Vitesse meldt op de hoogte te zijn gebracht van een akkoord op hoofdlijnen tussen de Gelderse ondernemer Guus Franke en Parry, inzake de schuld van Vitesse aan Common Group. Dat betreft een bedrag van 14,3 miljoen euro. Die overeenstemming volgt na een volgens Vitesse "zenuwslopend traject van enkele maanden". Vitesse kreeg eerder dit jaar geen goedkeuring van de licentiecommissie voor de overname van de aandelen door de Common Group. De commissie twijfelde of Parry wel over het noodzakelijk vermogen beschikte.

Volgens de club zal ondernemer Franke pas na het afronden van de schuldsanering en op voorwaarde van goedkeuring en het uiteindelijk verlenen van de licentie door de KNVB de beoogde eigenaar worden van Vitesse. "Zoals ik al vaker heb gezegd; het oplossen van het verleden is de belangrijkste stap", zegt Reijntjes.

Guus Franke

"Met Guus Franke hebben we een fantastische Gelderse ondernemer gevonden, met sympathie voor de club, die het verleden voor ons wil oplossen. Uiteraard is dit een voorzichtige vreugde. Vanaf vandaag start immers ons beroepsproces en dienen we goedkeuring voor het vervolg op te halen bij de licentiecommissie. Hiervoor zullen wij de komende dagen de benodigde informatie aanleveren in Zeist. Hopelijk ontvangen wij dan binnen enkele weken goed nieuws vanuit de licentie- en beroepscommissie en kunnen we definitief door."

Meer uit Voetbal

Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

3 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

3 uur geleden
AZ-trainer Echteld spaart tegen Sjachtar spelers voor bekerfinale

ALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.

4 uur geleden
Trainer Kuijt verlengt contract bij FC Dordrecht tot medio 2028

DORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.

6 uur geleden
NAC vecht besluit KNVB aan duel met Go Ahead geldig te verklaren

BREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.

6 uur geleden
Clublegende Real Madrid Santamaria (96) overleden

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft het overlijden van clublegende José Emilio Santamaria bekendgemaakt. De verdediger, die vier keer de Europa Cup I won met de Spaanse voetbalclub, is 96 jaar geworden. "Santamaría zal altijd herinnerd worden als een van de grote iconen van onze club", schrijft voorzitter Florentino Pérez in een verklaring.

11 uur geleden
Trainer Poortvliet (70) verlengt met een jaar bij FC Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Jan Poortvliet blijft een jaar langer trainer van eerstedivisieclub FC Eindhoven. De 70-jarige oud-international begon in oktober aan zijn tweede periode als hoofdtrainer van de club. Eerder nam hij ook jeugdelftallen onder zijn hoede en was hij interim-trainer in Eindhoven.

11 uur geleden