Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse in beroep tegen afwijzen plan voor Amerikaanse overname

Vitesse in beroep tegen afwijzen plan voor Amerikaanse overname

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de overname van de club door de Amerikaanse investeringsgroep onder aanvoering van Coley Parry af te wijzen. Dat kondigde algemeen directeur Peter Rovers aan tijdens een speciale persbijeenkomst van de Eredivisieclub uit Arnhem.

De licentiecommissie besloot de overdracht van de aandelen aan de Common Group van Parry af te keuren, omdat het niet overtuigd is dat de Common Group eigen vermogen en investeerders heeft. Vitesse reageerde vol onbegrip en liet in eerste instantie het tegenvallend besluit nog even bezinken, maar is er nu van overtuigd dat een beroep zinvol is.

"De beroepsprocedure mag niet leiden tot verdere vertraging, we gaan keihard aan de slag met het uitrollen van een alternatief plan", zei Rovers, die erkende dat Vitesse zich in een financieel benarde situatie bevindt en "urgente problemen" heeft. Zo is de club nog altijd officieel in handen van een Russische eigenaar, zijn er daardoor problemen met huisbankier ING, is er een schuld opgebouwd van 11 miljoen euro en dreigt er degradatie uit de Eredivisie.

Meer Arnhemse invloed

"In de toekomst volledig op eigen benen staan is geen haalbare kaart en financieel een vrijwel onmogelijke opgave", zei Rovers. "We hebben gewerkt aan een plan voor de korte en middellange termijn en waarin we ook de betrokkenheid van de regio omarmen. De kern van het plan is dat de aandelen vanuit het Russische aandeelhouderschap worden overgedragen aan een stichting. Van daaruit kunnen we een basis leggen om de problemen met ING en de jaarrekening aan te pakken."

Op termijn is het de bedoeling dat Parry een minderheidsbelang van 24,9 procent krijgt. Een ander element uit het plan is om Arnhemse investeerders de ruimte te geven om in te stappen. "Meer Arnhemse invloed is de eerste stap naar een groter aandeel van de regio in de besluitvorming van de club. Parry ziet daar ook het belang van in. Lokale betrokkenheid is altijd onderdeel geweest van de plannen."

Voor het alternatieve plan heeft Vitesse wel de goedkeuring van de licentiecommissie nodig. Dat kan pas als een nog lopend onderzoek naar het Russische verleden wordt afgerond. "De verwachting is dat dit in de loop van deze maand is. We hebben het concept in kunnen zien en dat geeft naar onze mening geen aanleiding voor grote zorgen", aldus Rovers.

Meer uit Voetbal

Ajax-trainer Grim houdt dubbel gevoel over aan zege bij Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim hield een dubbel gevoel over aan de 3-2-zege bij Telstar. Zijn team kwam na een 3-0-voorsprong nog in de problemen tegen tien man van de thuisploeg.

5 minuten geleden
Ajacied Regeer verwacht weer fit te zijn voor bekerduel met AZ

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajacied Youri Regeer denkt dat hij op tijd fit is voor de bekerwedstrijd bij AZ van komende woensdag. De middenvelder moest zondag tijdens de 3-2-overwinning bij Telstar geblesseerd het veld verlaten.

25 minuten geleden
Arsenal na winst bij Portsmouth verder in FA Cup

PORTSMOUTH (ANP) - Arsenal staat in de vierde ronde van de FA Cup. De koploper uit de Premier League won zondag met 4-1 bij Portsmouth, dat in de competitie een niveau lager speelt dan Arsenal. De Braziliaan Gabriel Martinelli was met drie doelpunten de man van de wedstrijd bij The Gunners.

43 minuten geleden
Ajax-aanvoerder Klaassen ontevreden ondanks zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax-aanvoerder Davy Klaassen was na de 3-2-zege bij Telstar niet te spreken over het spel van de Amsterdammers in het laatste halfuur. De bezoekers gaven tegen tien man nog bijna een 3-0-voorsprong weg. "Ik sta hier met een ontevreden gevoel", zei de middenvelder.

47 minuten geleden
Ajax verkleint achterstand op Feyenoord na zege op Telstar

VELSEN-ZUID (ANP) - Ajax heeft in de eerste speelronde na de winterstop het gat met concurrent Feyenoord verder verkleind. De nummer 3 van de Eredivisie won de uitwedstrijd bij Telstar met 3-2. Eerder op de dag speelde Feyenoord gelijk bij Heerenveen (2-2). Na de vierde zege in vijf competitieduels komt Ajax op 33 punten, 3 punten minder dan nummer 2 Feyenoord.

53 minuten geleden
Halilovic helpt Fortuna bij rentree aan laat punt bij Go Ahead

DEVENTER (ANP) - Alen Halilovic heeft Fortuna Sittard aan een laat gelijkspel bij Go Ahead Eagles geholpen. De van een enkelblessure herstelde Kroaat maakte in de 89e minuut na negen maanden zijn rentree en gaf in de laatste minuut van de blessuretijd de assist op de gelijkmaker van Justin Hubner: 2-2.

56 minuten geleden
Axel van Dongen: er kwam van alles bij mij los

HEERENVEEN (ANP) - Amourricho van Axel Dongen kon zijn emoties nauwelijks meer de baas na zijn gelijkmaker voor sc Heerenveen in de slotfase van het duel met Feyenoord (2-2). "Er ging zoveel door me heen", glunderde de aanvaller. "Al die blessures en al die mooie momenten die ik daardoor waarschijnlijk heb moeten missen. Er kwam echt veel bij mij los."

2 uur geleden