Vitesse in beroep tegen afwijzen plan voor Amerikaanse overname
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de overname van de club door de Amerikaanse investeringsgroep onder aanvoering van Coley Parry af te wijzen. Dat kondigde algemeen directeur Peter Rovers aan tijdens een speciale persbijeenkomst van de Eredivisieclub uit Arnhem.
De licentiecommissie besloot de overdracht van de aandelen aan de Common Group van Parry af te keuren, omdat het niet overtuigd is dat de Common Group eigen vermogen en investeerders heeft. Vitesse reageerde vol onbegrip en liet in eerste instantie het tegenvallend besluit nog even bezinken, maar is er nu van overtuigd dat een beroep zinvol is.
"De beroepsprocedure mag niet leiden tot verdere vertraging, we gaan keihard aan de slag met het uitrollen van een alternatief plan", zei Rovers, die erkende dat Vitesse zich in een financieel benarde situatie bevindt en "urgente problemen" heeft. Zo is de club nog altijd officieel in handen van een Russische eigenaar, zijn er daardoor problemen met huisbankier ING, is er een schuld opgebouwd van 11 miljoen euro en dreigt er degradatie uit de Eredivisie.
Meer Arnhemse invloed
"In de toekomst volledig op eigen benen staan is geen haalbare kaart en financieel een vrijwel onmogelijke opgave", zei Rovers. "We hebben gewerkt aan een plan voor de korte en middellange termijn en waarin we ook de betrokkenheid van de regio omarmen. De kern van het plan is dat de aandelen vanuit het Russische aandeelhouderschap worden overgedragen aan een stichting. Van daaruit kunnen we een basis leggen om de problemen met ING en de jaarrekening aan te pakken."
Op termijn is het de bedoeling dat Parry een minderheidsbelang van 24,9 procent krijgt. Een ander element uit het plan is om Arnhemse investeerders de ruimte te geven om in te stappen. "Meer Arnhemse invloed is de eerste stap naar een groter aandeel van de regio in de besluitvorming van de club. Parry ziet daar ook het belang van in. Lokale betrokkenheid is altijd onderdeel geweest van de plannen."
Voor het alternatieve plan heeft Vitesse wel de goedkeuring van de licentiecommissie nodig. Dat kan pas als een nog lopend onderzoek naar het Russische verleden wordt afgerond. "De verwachting is dat dit in de loop van deze maand is. We hebben het concept in kunnen zien en dat geeft naar onze mening geen aanleiding voor grote zorgen", aldus Rovers.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
58 minuten geledenLONDEN (ANP) - Liam Rosenior (41) is alweer weg als coach van Chelsea. Dat heeft de Londense club op de eigen website bekendgemaakt. Calum McFarlane neemt de leiding over het team als interim-hoofdtrainer tot het einde van het seizoen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
20 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
23 uur geleden