Vitesse in beroep tegen afwijzen plan voor Amerikaanse overname
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de overname van de club door de Amerikaanse investeringsgroep onder aanvoering van Coley Parry af te wijzen. Dat kondigde algemeen directeur Peter Rovers aan tijdens een speciale persbijeenkomst van de Eredivisieclub uit Arnhem.
De licentiecommissie besloot de overdracht van de aandelen aan de Common Group van Parry af te keuren, omdat het niet overtuigd is dat de Common Group eigen vermogen en investeerders heeft. Vitesse reageerde vol onbegrip en liet in eerste instantie het tegenvallend besluit nog even bezinken, maar is er nu van overtuigd dat een beroep zinvol is.
"De beroepsprocedure mag niet leiden tot verdere vertraging, we gaan keihard aan de slag met het uitrollen van een alternatief plan", zei Rovers, die erkende dat Vitesse zich in een financieel benarde situatie bevindt en "urgente problemen" heeft. Zo is de club nog altijd officieel in handen van een Russische eigenaar, zijn er daardoor problemen met huisbankier ING, is er een schuld opgebouwd van 11 miljoen euro en dreigt er degradatie uit de Eredivisie.
Meer Arnhemse invloed
"In de toekomst volledig op eigen benen staan is geen haalbare kaart en financieel een vrijwel onmogelijke opgave", zei Rovers. "We hebben gewerkt aan een plan voor de korte en middellange termijn en waarin we ook de betrokkenheid van de regio omarmen. De kern van het plan is dat de aandelen vanuit het Russische aandeelhouderschap worden overgedragen aan een stichting. Van daaruit kunnen we een basis leggen om de problemen met ING en de jaarrekening aan te pakken."
Op termijn is het de bedoeling dat Parry een minderheidsbelang van 24,9 procent krijgt. Een ander element uit het plan is om Arnhemse investeerders de ruimte te geven om in te stappen. "Meer Arnhemse invloed is de eerste stap naar een groter aandeel van de regio in de besluitvorming van de club. Parry ziet daar ook het belang van in. Lokale betrokkenheid is altijd onderdeel geweest van de plannen."
Voor het alternatieve plan heeft Vitesse wel de goedkeuring van de licentiecommissie nodig. Dat kan pas als een nog lopend onderzoek naar het Russische verleden wordt afgerond. "De verwachting is dat dit in de loop van deze maand is. We hebben het concept in kunnen zien en dat geeft naar onze mening geen aanleiding voor grote zorgen", aldus Rovers.
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft Galatasaray aan een thuiszege op Juventus in de tussenronde van de Champions League geholpen. Hij maakte twee doelpunten en was betrokken bij de openingstreffer van de kampioen van Turkije (5-2). Teun Koopmeiners scoorde tweemaal voor Juventus.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery mist het uitduel van NEC met Sparta Rotterdam. De aanvoerder staat volgens de club uit Nijmegen op het punt weer vader te worden. Dirk Proper vervangt hem.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
10 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
11 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
11 uur geleden