Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse houdt rekening met puntenaftrek door uitstel jaarrekening

Vitesse houdt rekening met puntenaftrek door uitstel jaarrekening

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat opnieuw uitstel bij de KNVB vragen voor het indienen van de jaarrekeningen. De kans is groot dat de Arnhemse club daardoor een boete of weer punten in mindering krijgt, zei Vitesse-directeur Edwin Reijntjes donderdag op een persconferentie.

Volgens Reijntjes zou Vitesse uiterlijk 1 november de stukken moeten aanleveren, maar dat gaat niet lukken nu Guus Franke sinds woensdag officieel is afgehaakt in het overnameproces van de club. Franke besloot af te zien van de overname omdat de Amerikaan Coley Parry, de grootste schuldeiser van de Arnhemse voetbalclub, de miljoenenovereenkomst met hem heeft opgezegd.

Door het afketsen van de overname kan accountantsbureau BDO niet instaan voor de zogeheten continuïteitsparagraaf, zei Reijntjes, waarin onderschreven wordt dat Vitesse de komende twaalf maanden financieel vol kan maken. "Nu is daar een kink in de kabel in gekomen", aldus Reijntjes, die toevoegde donderdag nog uitstel te gaan vragen aan de licentiecommissie van de KNVB.

Voorlaatste plaats KKD

De club uit Arnhem kreeg vorige maand nog een straf van 12 punten aftrek opgelegd voor het te laat verstrekken van financiële rapportages, waarvan 6 punten voorwaardelijk. Vitesse staat negentiende in de Keuken Kampioen Divisie en verloor woensdagavond met 3-1 van RKC Waalwijk in de KNVB-beker.

Reijntjes gaf aan dat hij nog geen contact heeft gehad met Franke. Volgens de directeur had de club in een vroeg stadium aangegeven rond deze tijd duidelijkheid te willen over de overname, maar kwam het nieuws alsnog onverwacht. "We hebben gezien dat het proces lang duurde, misschien wel te lang", zei Reijntjes. "We wilden heel graag dat Guus onze aandeelhouder werd. En wij waren er ook van overtuigd dat hij dat wilde. De intentie was prima, ik vind het oprecht vervelend dat hij het niet geworden is."

Andere gegadigden

Volgens Reijntjes lopen er gesprekken met andere "potentiële partijen", maar moeten die er bij serieuze interesse ook met schuldeiser Parry zien uit te komen. Vitesse zegt het komende seizoen sowieso uit te kunnen spelen. "Dit jaar is afgedekt, maar we hebben wel met stakeholders te maken die hier heel zenuwachtig van worden, omdat dit niet de eerste keer is", zei Reijntjes, verwijzend naar een eerdere mislukte overnamepoging van Parry.

Meer uit Voetbal

Wereldkampioen Spanje begint EK met ruime overwinning op Portugal

BERN (ANP) - Spanje heeft Portugal op het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen kansloos gelaten. De regerend wereldkampioen was in Bern met 5-0 te sterk. Bij rust was het al 4-0.

7 uur geleden
Nigeriaanse doelman Rufai op 61-jarige leeftijd overleden

ABUJA (ANP) - Oud-doelman Peter Rufai is op 61-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Nigeriaanse voetbalbond.

8 uur geleden
Voetbalsters met rouwbanden tegen Wales om overlijden Israël

SPIEZ (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal spelen zaterdag hun eerste EK-wedstrijd tegen Wales met rouwbanden door het overlijden van oud-international Rinus Israël. Er is geen minuut stilte, laat de KNVB weten.

8 uur geleden
Van Dijk 'helemaal kapot en vol ongeloof' na dood Jota

LIVERPOOL (ANP) - Virgil van Dijk is zwaar aangeslagen na het plotselinge overlijden van zijn Portugese ploeggenoot Diogo Jota bij Liverpool. "Man, ik kan het niet geloven en ik wil het niet geloven. Ik ben er absoluut kapot van en vol ongeloof", schrijft de aanvoerder op Instagram.

8 uur geleden
Caruso schiet Italiaanse voetbalsters op EK langs België

SION (ANP) - De Italiaanse voetbalsters zijn het Europees kampioenschap in Zwitserland met een overwinning begonnen. In Sion maakte Arianna Caruso tegen België kort voor rust het enige doelpunt: 1-0. De middenveldster nam de bal in het zestienmetergebied aan en schoot hard raak.

10 uur geleden
Trainer Slot: geen woorden voor 'schok en pijn' om dood Jota

LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool noemt het plotselinge overlijden van Diogo Jota een 'enorme schok'. De aanvaller van de Engelse landskampioen en Portugees international overleed door een verkeersongeval in Spanje samen met zijn jongere broer. "Wat te zeggen? Wat kan iemand zeggen op zo'n moment, wanneer de schok en de pijn zo ongelooflijk intens zijn? Ik wilde dat ik de woorden had, maar ik weet dat ik die niet heb", schrijft Slot in een verklaring op de website van de club.

10 uur geleden
Bondscoach Jonker overwoog kort voor het EK te stoppen

THUN (ANP) - Andries Jonker heeft kort voor het EK overwogen te stoppen als bondscoach van Oranje. Dat zegt de 62-jarige Amsterdammer in de NOS Voetbal-podcast.

11 uur geleden