Vitesse houdt rekening met puntenaftrek door uitstel jaarrekening
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat opnieuw uitstel bij de KNVB vragen voor het indienen van de jaarrekeningen. De kans is groot dat de Arnhemse club daardoor een boete of weer punten in mindering krijgt, zei Vitesse-directeur Edwin Reijntjes donderdag op een persconferentie.
Volgens Reijntjes zou Vitesse uiterlijk 1 november de stukken moeten aanleveren, maar dat gaat niet lukken nu Guus Franke sinds woensdag officieel is afgehaakt in het overnameproces van de club. Franke besloot af te zien van de overname omdat de Amerikaan Coley Parry, de grootste schuldeiser van de Arnhemse voetbalclub, de miljoenenovereenkomst met hem heeft opgezegd.
Door het afketsen van de overname kan accountantsbureau BDO niet instaan voor de zogeheten continuïteitsparagraaf, zei Reijntjes, waarin onderschreven wordt dat Vitesse de komende twaalf maanden financieel vol kan maken. "Nu is daar een kink in de kabel in gekomen", aldus Reijntjes, die toevoegde donderdag nog uitstel te gaan vragen aan de licentiecommissie van de KNVB.
Voorlaatste plaats KKD
De club uit Arnhem kreeg vorige maand nog een straf van 12 punten aftrek opgelegd voor het te laat verstrekken van financiële rapportages, waarvan 6 punten voorwaardelijk. Vitesse staat negentiende in de Keuken Kampioen Divisie en verloor woensdagavond met 3-1 van RKC Waalwijk in de KNVB-beker.
Reijntjes gaf aan dat hij nog geen contact heeft gehad met Franke. Volgens de directeur had de club in een vroeg stadium aangegeven rond deze tijd duidelijkheid te willen over de overname, maar kwam het nieuws alsnog onverwacht. "We hebben gezien dat het proces lang duurde, misschien wel te lang", zei Reijntjes. "We wilden heel graag dat Guus onze aandeelhouder werd. En wij waren er ook van overtuigd dat hij dat wilde. De intentie was prima, ik vind het oprecht vervelend dat hij het niet geworden is."
Andere gegadigden
Volgens Reijntjes lopen er gesprekken met andere "potentiële partijen", maar moeten die er bij serieuze interesse ook met schuldeiser Parry zien uit te komen. Vitesse zegt het komende seizoen sowieso uit te kunnen spelen. "Dit jaar is afgedekt, maar we hebben wel met stakeholders te maken die hier heel zenuwachtig van worden, omdat dit niet de eerste keer is", zei Reijntjes, verwijzend naar een eerdere mislukte overnamepoging van Parry.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
4 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - De voetballers van Iran kunnen gewoon meedoen aan het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump verzekerd aan Gianni Infantino, de baas van wereldvoetbalbond FIFA. "Vanavond heb ik Trump gesproken over de voorbereidingen voor het WK. De president herhaalde dat het Iraanse team welkom is. Ik dank hem oprecht voor zijn steun", meldde Infantino via sociale media.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
14 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
16 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
16 uur geleden