Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse houdt rekening met puntenaftrek door uitstel jaarrekening

Vitesse houdt rekening met puntenaftrek door uitstel jaarrekening

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat opnieuw uitstel bij de KNVB vragen voor het indienen van de jaarrekeningen. De kans is groot dat de Arnhemse club daardoor een boete of weer punten in mindering krijgt, zei Vitesse-directeur Edwin Reijntjes donderdag op een persconferentie.

Volgens Reijntjes zou Vitesse uiterlijk 1 november de stukken moeten aanleveren, maar dat gaat niet lukken nu Guus Franke sinds woensdag officieel is afgehaakt in het overnameproces van de club. Franke besloot af te zien van de overname omdat de Amerikaan Coley Parry, de grootste schuldeiser van de Arnhemse voetbalclub, de miljoenenovereenkomst met hem heeft opgezegd.

Door het afketsen van de overname kan accountantsbureau BDO niet instaan voor de zogeheten continuïteitsparagraaf, zei Reijntjes, waarin onderschreven wordt dat Vitesse de komende twaalf maanden financieel vol kan maken. "Nu is daar een kink in de kabel in gekomen", aldus Reijntjes, die toevoegde donderdag nog uitstel te gaan vragen aan de licentiecommissie van de KNVB.

Voorlaatste plaats KKD

De club uit Arnhem kreeg vorige maand nog een straf van 12 punten aftrek opgelegd voor het te laat verstrekken van financiële rapportages, waarvan 6 punten voorwaardelijk. Vitesse staat negentiende in de Keuken Kampioen Divisie en verloor woensdagavond met 3-1 van RKC Waalwijk in de KNVB-beker.

Reijntjes gaf aan dat hij nog geen contact heeft gehad met Franke. Volgens de directeur had de club in een vroeg stadium aangegeven rond deze tijd duidelijkheid te willen over de overname, maar kwam het nieuws alsnog onverwacht. "We hebben gezien dat het proces lang duurde, misschien wel te lang", zei Reijntjes. "We wilden heel graag dat Guus onze aandeelhouder werd. En wij waren er ook van overtuigd dat hij dat wilde. De intentie was prima, ik vind het oprecht vervelend dat hij het niet geworden is."

Andere gegadigden

Volgens Reijntjes lopen er gesprekken met andere "potentiële partijen", maar moeten die er bij serieuze interesse ook met schuldeiser Parry zien uit te komen. Vitesse zegt het komende seizoen sowieso uit te kunnen spelen. "Dit jaar is afgedekt, maar we hebben wel met stakeholders te maken die hier heel zenuwachtig van worden, omdat dit niet de eerste keer is", zei Reijntjes, verwijzend naar een eerdere mislukte overnamepoging van Parry.

Meer uit Voetbal

Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

1 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

2 uur geleden
Aanvoerder Viergever (36) moet weg bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Nick Viergever vertrekt bij FC Utrecht. De 36-jarige aanvoerder heeft een aflopend contract en de club wil de verbintenis van de centrale verdediger niet verlengen.

3 uur geleden
Doelman Room beleeft met Curaçao alsnog zijn WK-droom

NOORDWIJK (ANP) - Eloy Room (37) droomde als jongetje van een plaats in het Nederlands elftal. Dat komt er niet van. Als doelman van Curaçao beleeft hij nu alsnog een andere voetbaldroom. "Om met zo'n klein eiland naar het WK voetbal te gaan is fantastisch", zegt de keeper van Curaçao in gesprek met het ANP. "Dit is veel groter dan voetbal. Het zal Curaçao heel veel positiefs brengen."

3 uur geleden
Feyenoord begint 29 juni aan voorbereiding op het nieuwe seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint maandag 29 juni aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Coach Robin van Persie werkt die dag met zijn selectie de eerste training af, meldt de Rotterdamse club.

4 uur geleden
Grasmat De Kuip volgens aanvoerders Eredivisie niet meer de beste

HOOFDDORP (ANP) - De grasmat van De Kuip is volgens de aanvoerders van de Eredivisie niet meer de beste van Nederland. Na de verkiezing elf jaar op rij te hebben gewonnen, is het veld in het Philips Stadion van PSV nu beter beoordeeld. Dat meldt spelersvakbond VVCS.

6 uur geleden
Timber met Arsenal mee naar Boedapest voor finale tegen PSG

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber is met de selectie van Arsenal meegereisd naar Boedapest voor de finale van de Champions League van zaterdag tegen Paris Saint-Germain. Op beelden op sociale media van Arsenal is te zien dat de Nederlandse verdediger met zijn sporttas aan boord van het vliegtuig stapt.

7 uur geleden