Vitesse houdt rekening met puntenaftrek door uitstel jaarrekening
ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat opnieuw uitstel bij de KNVB vragen voor het indienen van de jaarrekeningen. De kans is groot dat de Arnhemse club daardoor een boete of weer punten in mindering krijgt, zei Vitesse-directeur Edwin Reijntjes donderdag op een persconferentie.
Volgens Reijntjes zou Vitesse uiterlijk 1 november de stukken moeten aanleveren, maar dat gaat niet lukken nu Guus Franke sinds woensdag officieel is afgehaakt in het overnameproces van de club. Franke besloot af te zien van de overname omdat de Amerikaan Coley Parry, de grootste schuldeiser van de Arnhemse voetbalclub, de miljoenenovereenkomst met hem heeft opgezegd.
Door het afketsen van de overname kan accountantsbureau BDO niet instaan voor de zogeheten continuïteitsparagraaf, zei Reijntjes, waarin onderschreven wordt dat Vitesse de komende twaalf maanden financieel vol kan maken. "Nu is daar een kink in de kabel in gekomen", aldus Reijntjes, die toevoegde donderdag nog uitstel te gaan vragen aan de licentiecommissie van de KNVB.
Voorlaatste plaats KKD
De club uit Arnhem kreeg vorige maand nog een straf van 12 punten aftrek opgelegd voor het te laat verstrekken van financiële rapportages, waarvan 6 punten voorwaardelijk. Vitesse staat negentiende in de Keuken Kampioen Divisie en verloor woensdagavond met 3-1 van RKC Waalwijk in de KNVB-beker.
Reijntjes gaf aan dat hij nog geen contact heeft gehad met Franke. Volgens de directeur had de club in een vroeg stadium aangegeven rond deze tijd duidelijkheid te willen over de overname, maar kwam het nieuws alsnog onverwacht. "We hebben gezien dat het proces lang duurde, misschien wel te lang", zei Reijntjes. "We wilden heel graag dat Guus onze aandeelhouder werd. En wij waren er ook van overtuigd dat hij dat wilde. De intentie was prima, ik vind het oprecht vervelend dat hij het niet geworden is."
Andere gegadigden
Volgens Reijntjes lopen er gesprekken met andere "potentiële partijen", maar moeten die er bij serieuze interesse ook met schuldeiser Parry zien uit te komen. Vitesse zegt het komende seizoen sowieso uit te kunnen spelen. "Dit jaar is afgedekt, maar we hebben wel met stakeholders te maken die hier heel zenuwachtig van worden, omdat dit niet de eerste keer is", zei Reijntjes, verwijzend naar een eerdere mislukte overnamepoging van Parry.
Meer uit Voetbal
PAMPLONA (ANP) - Atlético Madrid heeft zich hersteld van de uitschakeling door Arsenal in de halve finales van de Champions League en de daaropvolgende nederlaag in La Liga tegen Celta de Vigo. Bij Osasuna won de ploeg van trainer Diego Simeone met 2-1.
6 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo moet nog even wachten op zijn eerste titel in de Saudische Pro League. Door een late eigen treffer van doelman Benoit eindigde de topper tussen Ronaldo's Al Nassr en Al Hilal, dat tweede staat, in 1-1.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
15 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
1 dag geleden