Vitesse houdt hoop op snel akkoord met stadioneigenaar
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft goede hoop deze week alsnog tot een akkoord te komen met de eigenaar van stadion Gelredome. Dat meldt een woordvoerder naar aanleiding van berichtgeving over een zogenoemd turbospoedappel dat de Arnhemse club heeft aangespannen.
"Het turbospoedappel is niet wat Vitesse wil, maar uit voorzorg aangevraagd voor het geval partijen onverhoopt toch niet tot een akkoord komen. Dat blijft namelijk de absolute topprioriteit voor Vitesse", laat de woordvoerder weten. "Vitesse en de stadioneigenaar zijn nog steeds in constructief en intensief overleg om tot overeenstemming te komen. Ook gedurende het weekend hebben partijen dag en nacht doorgewerkt om zaken vast te leggen. Op dit moment is onze verwachting dat we morgen voortgang kunnen boeken met betrekking tot het opstellen van het contract."
Vitesse heeft de huur van het Gelredome opgezegd, omdat het de huursom van 2 miljoen euro per jaar te hoog vindt. Het huidige contract loopt eind september af. Omdat eigenaar Nedstede de door Vitesse voorgestelde huursom voor de komende twintig jaar veel te laag vindt, ontstond een impasse.
Vitesse verloor eind februari een kort geding over gebruik van het stadion, waardoor de proflicentie van de club uit de Eredivisie in gevaar is gekomen. "Het turbospoedappel is aangevraagd in hoger beroep op het kort geding dat eerder werd aangespannen om gedurende de bodemprocedure over het eeuwigdurend speelrecht, in ieder geval volgend seizoen, in Gelredome te kunnen blijven voetballen", aldus de woordvoerder. Het turbospoedappel dient volgende week vrijdag in Arnhem.
Meer uit Voetbal
DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
3 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
7 uur geledenCARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
11 uur geleden