
Vitesse hoopt op supporters bij bekerfinale
ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt dat op zondag 18 april supporters het stadion in mogen bij de bekerfinale in De Kuip. De Arnhemse club, die zich dinsdag plaatste voor de eindstrijd door VVV-Venlo met 2-0 te verslaan, weet echter dat het daarvoor afhankelijk is van versoepelingen van de overheid.
"Op dit moment is nog onduidelijk hoe de organisatie rondom de KNVB-bekerfinale er precies uit gaat zien", meldt de club in een bericht aan de fans. "Natuurlijk is het onze wens om, als de situatie het toelaat, supporters mee te mogen nemen naar de bekerfinale. Deze beslissing ligt echter niet in onze handen. De komende periode trekken we met verschillende betrokken instanties op, om te kijken naar de eventuele mogelijkheden. Op dit moment kunnen we hier nog niet concreet iets over zeggen."
Vitesse won de beker in 2017. De ploeg van trainer Thomas Letsch neemt het over ruim zes weken in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen sc Heerenveen en Ajax, die elkaar woensdagavond treffen in Friesland.
Het is voor de KNVB geen mogelijkheid de bekerfinale te verplaatsen naar wat later in het voorjaar, in de hoop dat dan weer fans (of meer fans) welkom zijn. "Vanwege de krapte in het speelschema is dit geen optie. Dit seizoen werd er al later begonnen en ook moet het seizoen op tijd worden afgesloten vanwege het aankomende EK. Er is daarom echt geen ruimte om deze wedstrijd te verplaatsen", meldt een woordvoerder van de bond.
Meer uit Voetbal
ARNHEM (ANP) - Vitesse is akkoord met het ontbinden van contracten van spelers, als die de overstap kunnen maken naar een andere club uit het betaald voetbal. Dat is volgens spelersvakbond VVCS de uitkomst van een gesprek op Papendal. De vakbond had gedreigd met een arbitragezaak bij de KNVB, maar die is nu van de baan.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool heeft met de Italiaanse verdediger Giovanni Leoni de volgende zomeraankoop binnen. Dat bevestigde trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het eerste competitieduel met Bournemouth van vrijdag.
2 uur geledenUDINE (ANP) - Tottenham Hotspur heeft hard uitgehaald naar de mensen die aanvaller Mathys Tel racistisch hebben bejegend na zijn gemiste strafschop woensdag tegen Paris Saint-Germain. De 20-jarige Fransman miste de vierde penalty, waarna PSG de strijd om de Europese Supercup won. Eerder had ook Oranje-international Micky van de Ven zijn strafschop gemist.
4 uur geledenUDINE (ANP/AFP) - Trainer Luis Enrique vindt dat Paris Saint-Germain ten koste van Tottenham Hotspur onterecht de Europese Supercup heeft gewonnen. "Je kon het verschil zien tussen Tottenham dat al zes weken heeft getraind en wij met slechts zes dagen. Dat is zo'n groot verschil. Ik ben blij met het resultaat, maar het was niet echt eerlijk", zei de coach na het late terugkomen tot 2-2 en de zege via strafschoppen in het Italiaanse Udine.
5 uur geledenUDINE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor het eerst de Europese Supercup veroverd. De winnaar van de Champions League won in het Italiaanse Udine na strafschoppen van Tottenham Hotspur, de titelhouder van de Europa League. De stand na de reguliere speeltijd was 2-2, na twee late treffers van PSG.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Interim-directeur Jaap Noltes neemt eind deze maand afscheid van Vitesse. De 32-jarige Tukker bevestigde berichtgeving hierover van De Gelderlander en Omroep Gelderland. Noltes (32) wordt manager van de Academie van FC Twente en Heracles.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is zonder aanvoerder Jordy Clasie afgereisd naar Liechtenstein waar de ploeg van trainer Maarten Martens het donderdag opneemt tegen FC Vaduz. Clasie ontbrak ook in het eerste duel, dat door de Alkmaarders met 3-0 werd gewonnen.
1 dag geleden