Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse hoopt na zege op Mura (3-1) op vervolg Conference League

Vitesse hoopt na zege op Mura (3-1) op vervolg Conference League

ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt ook na de winterstop nog actief te zijn in de Conference League. De Arnhemmers wonnen donderdag het afsluitende duel in groep G tegen NS Mura: 3-1. Doordat de ontmoeting tussen Tottenham Hotspur en Stade Rennes niet doorging, weet Vitesse nog niet waar het aan toe is. Voorlopig staat de club op de tweede plek achter poulewinnaar Stade Rennes.

Tottenham kreeg een dag voor de wedstrijd te maken met een grote uitbraak van het coronavirus in de selectie. De UEFA meldde donderdag dat het duel was geschrapt. Vitesse wilde, vanwege competitievervalsing, eigenlijk niet spelen. Omdat de UEFA de Gelderse club in het ongewisse liet over verdere besluitvorming, besloot Vitesse toch maar gewoon te voetballen.

Het elftal van trainer Thomas Letsch was in de strijd met Tottenham gebaat bij veel doelpunten. Voor rust vielen er drie. Thomas Buitink kon de bal al in de 3e minuut in het doel werken. De tweede treffer liet even op zich wachten. Na een lange trap van keeper Jeroen Houwen kon Loïs Openda ongehinderd op het doel van Mura afrennen. De Belg schoot de bal in de 35e minuut beheerst raak. Daan Huisman zorgde kort daarna voor de 3-0.

Vitesse wilde na rust verder doordrukken. De thuisploeg kreeg nog enkele goede kansen, maar doelpunten bleven uit. Mura scoorde in een van de tegenaanvallen wel. Invaller Amadej Marosa was in de 82e minuut trefzeker.

Vitesse heeft na zes duels 10 punten en een doelsaldo van +3. Tottenham verzamelde in vijf wedstrijden 7 punten en heeft ook een doelsaldo van +3. Het onderling resultaat tussen Vitesse en Tottenham is gelijk, zodat het doelsaldo de doorslag geeft. Als de wedstrijd tussen Tottenham en Stade Rennes nog gespeeld wordt en de Londense club wint, gaat Tottenham Vitesse op de ranglijst voorbij. Dat zou betekenen dat Vitesse is uitgeschakeld. Bij een gelijkspel of een nederlaag van de Spurs, 'overwinteren' de Arnhemmers wel in Europa.

"Dit is heel apart, je weet niet hoe of wat. Ook weten we niet wanneer een besluit volgt", zei verdediger Danilo Doekhi na afloop in de Geldredome tegen ESPN. "We moesten vandaag de focus op onszelf houden. De eerste helft deden we dat goed, de tweede helft minder. We hadden een hogere uitslag neer kunnen zetten."

Ongeacht de beslissing van de UEFA, vindt Doekhi dat Vitesse trots mag zijn. "We hebben 10 punten gepakt. Dat had vooraf niemand verwacht, wij zelf ook niet."

Meer uit Sport

Schaker Van Foreest houdt zicht op eerste plek in Wijk aan Zee

WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.

9 uur geleden
Zwemmers Weertman en Kromowidjojo toegetreden tot Hall of Fame

NIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.

10 uur geleden
Atlete Hassan in april weer van start in marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.

12 uur geleden
Bokser Fury keert terug in de ring voor gevecht met Makhmudov

MANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.

12 uur geleden
WK beachvolleybal 2027 wil stadion op de Hofvijver in Den Haag

UTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.

17 uur geleden
Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton

MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.

18 uur geleden
Tennissters steunen Gauff in roep om meer privacy in Melbourne

MELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.

18 uur geleden