Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse hoopt later deze week op beslissing over proflicentie

Vitesse hoopt later deze week op beslissing over proflicentie

ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt later deze week duidelijkheid te krijgen over de proflicentie voor volgend seizoen en daarmee het voortbestaan van de club. Eigenlijk zou de licentie per dinsdag worden ingetrokken door onder meer een gebrekkige begroting, maar dat is opgeschort door het beroep dat Vitesse heeft ingesteld. "Officieel weten wij niet wanneer wij een reactie kunnen verwachten. Dit zou ook pas volgende week kunnen worden", laat een woordvoerder van Vitesse weten.

Ondertussen gaat de gedegradeerde club met een kleine selectie door in de voorbereiding op volgend seizoen. Het aantrekken van nieuwe spelers staat door de onzekerheid 'on hold'. Zaterdag won de ploeg van trainer John van den Brom, met daarin veel jeugdspelers, het eerste oefenduel van de voorbereiding met 8-1 van de Amersfoortse selectie.

Zaterdag is het Griekse PAOK in het Gelderse Driel de volgende tegenstander in de voorbereiding. Mocht de beroepscommissie van de KNVB besluiten dat Vitesse na de geplande overname door multimiljonair Guus Franke toch gezond genoeg is om volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen, dan speelt de club uit Arnhem op vrijdag 9 augustus de openingswedstrijd thuis tegen Telstar.

Ontbinding

Vitesse is nog in gesprek met de ervaren spelers die nog onder contract staan. Veel basisspelers van vorig seizoen zijn al vertrokken. Aanvaller Thomas Buitink liet zijn contract eerder deze maand ontbinden om aan de slag te gaan bij PEC Zwolle. Onder anderen doelman Eloy Room zou nog op een vertrek azen.

Vitesse hoorde eind vorige maand dat de na veel uitstel aangeleverde documenten niet voldoende waren om komend seizoen uit te mogen komen in de eerste divisie. De club maakte direct bekend in beroep te gaan, om zo tijd te kopen in de zoektocht naar een overnamekandidaat. Dat werd Franke, die na dagen vol onzekerheid tot een akkoord kwam met Vitesse en de Amerikaan Coley Parry over de schuldenlast.

De beroepscommissie van de KNVB bekijkt nu of Vitesse met de miljoenen van Franke gezond genoeg is om de proflicentie te behouden. Mocht de commissie niet in het voordeel van de Arnhemmers beslissen, heeft de club nog de mogelijkheid naar de rechter te stappen. Het hele proces moet voor 9 augustus zijn afgerond. Als een licentie uitblijft, gaat de club failliet.

Meer uit Voetbal

Liverpool overklast Newcastle United: 4-1

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.

6 uur geleden
FC Barcelona steviger aan kop na zege op Elche

ELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.

6 uur geleden
Sparta wint na 53 jaar weer vijf keer op rij in Eredivisie

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.

6 uur geleden
Napoli-coach Conte klaagt: voetbal gaat kapot aan moordend schema

NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.

7 uur geleden
PEC Zwolle haalt uit tegen Telstar in 'jubileumwedstrijd'

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.

8 uur geleden
Koploper Bayern verspeelt ook punten tegen HSV in Bundesliga

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.

8 uur geleden
Trainer Schreuder hoopt dat Sano voor NEC behouden blijft

ALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."

10 uur geleden