Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse hoopt later deze week op beslissing over proflicentie

Vitesse hoopt later deze week op beslissing over proflicentie

ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt later deze week duidelijkheid te krijgen over de proflicentie voor volgend seizoen en daarmee het voortbestaan van de club. Eigenlijk zou de licentie per dinsdag worden ingetrokken door onder meer een gebrekkige begroting, maar dat is opgeschort door het beroep dat Vitesse heeft ingesteld. "Officieel weten wij niet wanneer wij een reactie kunnen verwachten. Dit zou ook pas volgende week kunnen worden", laat een woordvoerder van Vitesse weten.

Ondertussen gaat de gedegradeerde club met een kleine selectie door in de voorbereiding op volgend seizoen. Het aantrekken van nieuwe spelers staat door de onzekerheid 'on hold'. Zaterdag won de ploeg van trainer John van den Brom, met daarin veel jeugdspelers, het eerste oefenduel van de voorbereiding met 8-1 van de Amersfoortse selectie.

Zaterdag is het Griekse PAOK in het Gelderse Driel de volgende tegenstander in de voorbereiding. Mocht de beroepscommissie van de KNVB besluiten dat Vitesse na de geplande overname door multimiljonair Guus Franke toch gezond genoeg is om volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen, dan speelt de club uit Arnhem op vrijdag 9 augustus de openingswedstrijd thuis tegen Telstar.

Ontbinding

Vitesse is nog in gesprek met de ervaren spelers die nog onder contract staan. Veel basisspelers van vorig seizoen zijn al vertrokken. Aanvaller Thomas Buitink liet zijn contract eerder deze maand ontbinden om aan de slag te gaan bij PEC Zwolle. Onder anderen doelman Eloy Room zou nog op een vertrek azen.

Vitesse hoorde eind vorige maand dat de na veel uitstel aangeleverde documenten niet voldoende waren om komend seizoen uit te mogen komen in de eerste divisie. De club maakte direct bekend in beroep te gaan, om zo tijd te kopen in de zoektocht naar een overnamekandidaat. Dat werd Franke, die na dagen vol onzekerheid tot een akkoord kwam met Vitesse en de Amerikaan Coley Parry over de schuldenlast.

De beroepscommissie van de KNVB bekijkt nu of Vitesse met de miljoenen van Franke gezond genoeg is om de proflicentie te behouden. Mocht de commissie niet in het voordeel van de Arnhemmers beslissen, heeft de club nog de mogelijkheid naar de rechter te stappen. Het hele proces moet voor 9 augustus zijn afgerond. Als een licentie uitblijft, gaat de club failliet.

Meer uit Voetbal

Doelman Schmeichel (39) beëindigt carrière door blessureleed

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.

8 minuten geleden
Assistent-trainer Bakkati keert terug bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.

36 minuten geleden
Eredivisiestadions voller dan in afgelopen 15 jaar

ZEIST (ANP) - De voetbalstadions in de Eredivisie zaten afgelopen seizoen voller dan ze in jaren hebben gezeten. Per duel zaten gemiddeld een kleine 20.000 mensen op de tribunes. Daarmee kwam de bezettingsgraad op 95 procent, de hoogste in de afgelopen vijftien jaar. Dat meldt voetbalbond KNVB in een terugblik op het seizoen.

1 uur geleden
Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

13 uur geleden
KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

13 uur geleden
Marokko met Saibari en Salah-Eddine naar WK voetbal

RABAT (ANP) - Marokko gaat naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico met de PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine. Bondscoach Mohamed Ouahbi heeft geen plek in de selectie voor Rayane Bounida (Ajax), Ismaël Baouf (Cambuur), Souffian El Karouani (FC Utrecht) en Oussama Targhalline (Feyenoord).

13 uur geleden
Aanvoerster Janssen keert terug bij Oranjevrouwen

ZEIST (ANP) - Oranje-aanvoerster Dominique Janssen keert terug in de selectie van bondscoach Arjan Veurink voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Polen van komende maand. Naast Janssen keren ook Daniëlle van de Donk, Jackie Groenen, Kerstin Casparij en Caitlin Dijkstra terug van blessures, meldt de KNVB. Vivianne Miedema ontbreekt nog "vanwege een combinatie van factoren", aldus een woordvoerder van de voetbalbond.

14 uur geleden