Vitesse hoopt later deze week op beslissing over proflicentie
ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt later deze week duidelijkheid te krijgen over de proflicentie voor volgend seizoen en daarmee het voortbestaan van de club. Eigenlijk zou de licentie per dinsdag worden ingetrokken door onder meer een gebrekkige begroting, maar dat is opgeschort door het beroep dat Vitesse heeft ingesteld. "Officieel weten wij niet wanneer wij een reactie kunnen verwachten. Dit zou ook pas volgende week kunnen worden", laat een woordvoerder van Vitesse weten.
Ondertussen gaat de gedegradeerde club met een kleine selectie door in de voorbereiding op volgend seizoen. Het aantrekken van nieuwe spelers staat door de onzekerheid 'on hold'. Zaterdag won de ploeg van trainer John van den Brom, met daarin veel jeugdspelers, het eerste oefenduel van de voorbereiding met 8-1 van de Amersfoortse selectie.
Zaterdag is het Griekse PAOK in het Gelderse Driel de volgende tegenstander in de voorbereiding. Mocht de beroepscommissie van de KNVB besluiten dat Vitesse na de geplande overname door multimiljonair Guus Franke toch gezond genoeg is om volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen, dan speelt de club uit Arnhem op vrijdag 9 augustus de openingswedstrijd thuis tegen Telstar.
Ontbinding
Vitesse is nog in gesprek met de ervaren spelers die nog onder contract staan. Veel basisspelers van vorig seizoen zijn al vertrokken. Aanvaller Thomas Buitink liet zijn contract eerder deze maand ontbinden om aan de slag te gaan bij PEC Zwolle. Onder anderen doelman Eloy Room zou nog op een vertrek azen.
Vitesse hoorde eind vorige maand dat de na veel uitstel aangeleverde documenten niet voldoende waren om komend seizoen uit te mogen komen in de eerste divisie. De club maakte direct bekend in beroep te gaan, om zo tijd te kopen in de zoektocht naar een overnamekandidaat. Dat werd Franke, die na dagen vol onzekerheid tot een akkoord kwam met Vitesse en de Amerikaan Coley Parry over de schuldenlast.
De beroepscommissie van de KNVB bekijkt nu of Vitesse met de miljoenen van Franke gezond genoeg is om de proflicentie te behouden. Mocht de commissie niet in het voordeel van de Arnhemmers beslissen, heeft de club nog de mogelijkheid naar de rechter te stappen. Het hele proces moet voor 9 augustus zijn afgerond. Als een licentie uitblijft, gaat de club failliet.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
11 uur geleden