Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse hoopt later deze week op beslissing over proflicentie

Vitesse hoopt later deze week op beslissing over proflicentie

ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt later deze week duidelijkheid te krijgen over de proflicentie voor volgend seizoen en daarmee het voortbestaan van de club. Eigenlijk zou de licentie per dinsdag worden ingetrokken door onder meer een gebrekkige begroting, maar dat is opgeschort door het beroep dat Vitesse heeft ingesteld. "Officieel weten wij niet wanneer wij een reactie kunnen verwachten. Dit zou ook pas volgende week kunnen worden", laat een woordvoerder van Vitesse weten.

Ondertussen gaat de gedegradeerde club met een kleine selectie door in de voorbereiding op volgend seizoen. Het aantrekken van nieuwe spelers staat door de onzekerheid 'on hold'. Zaterdag won de ploeg van trainer John van den Brom, met daarin veel jeugdspelers, het eerste oefenduel van de voorbereiding met 8-1 van de Amersfoortse selectie.

Zaterdag is het Griekse PAOK in het Gelderse Driel de volgende tegenstander in de voorbereiding. Mocht de beroepscommissie van de KNVB besluiten dat Vitesse na de geplande overname door multimiljonair Guus Franke toch gezond genoeg is om volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie uit te komen, dan speelt de club uit Arnhem op vrijdag 9 augustus de openingswedstrijd thuis tegen Telstar.

Ontbinding

Vitesse is nog in gesprek met de ervaren spelers die nog onder contract staan. Veel basisspelers van vorig seizoen zijn al vertrokken. Aanvaller Thomas Buitink liet zijn contract eerder deze maand ontbinden om aan de slag te gaan bij PEC Zwolle. Onder anderen doelman Eloy Room zou nog op een vertrek azen.

Vitesse hoorde eind vorige maand dat de na veel uitstel aangeleverde documenten niet voldoende waren om komend seizoen uit te mogen komen in de eerste divisie. De club maakte direct bekend in beroep te gaan, om zo tijd te kopen in de zoektocht naar een overnamekandidaat. Dat werd Franke, die na dagen vol onzekerheid tot een akkoord kwam met Vitesse en de Amerikaan Coley Parry over de schuldenlast.

De beroepscommissie van de KNVB bekijkt nu of Vitesse met de miljoenen van Franke gezond genoeg is om de proflicentie te behouden. Mocht de commissie niet in het voordeel van de Arnhemmers beslissen, heeft de club nog de mogelijkheid naar de rechter te stappen. Het hele proces moet voor 9 augustus zijn afgerond. Als een licentie uitblijft, gaat de club failliet.

Meer uit Voetbal

Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

5 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

5 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

6 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

7 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

7 uur geleden
Excelsior wint ook bij Groningen en is bijna zeker van handhaving

GRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.

8 uur geleden
Inter moet na gelijkspel Napoli nog even wachten op titel

COMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.

9 uur geleden