Vitesse hoopt begin september op concreet nieuws over overname
ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt begin september met concreet nieuws te kunnen komen over de nieuwe grootaandeelhouder, zo heeft de Arnhemse club op de website gemeld. Begin deze maand meldde Vitesse al dat de overname nagenoeg rond is, al is niet duidelijk om welke partij het gaat.
"Het goede nieuws is dat we met de beoogde nieuwe grootaandeelhouder inmiddels een akkoord hebben bereikt over alle contractuele voorwaarden", aldus algemeen directeur Pascal van Wijk op de website. "Nu behoeven enkele voorwaarden nog opvolging. Na een traject vol positieve gesprekken en meerdere bezoeken van de overnamepartij aan Arnhem zijn we nu niet alleen dicht bij de afronding, maar spreken we ook nadrukkelijk ons vertrouwen uit in de toekomst van Vitesse."
In maart kondigde de Russische eigenaar Valeri Oyf, vanwege de inval van Rusland in Oekraïne en daaropvolgende sancties tegen Russen, aan zijn aandelen in Vitesse te willen verkopen. Hij droeg al zijn aandelen over aan de Stichting Betaald Voetbal 'Vitesse-Arnhem'. Met de overdracht werd ook de schuld van naar schatting 150 miljoen euro van de Arnhemse Eredivisieclub kwijtgescholden.
De Arnhemmers hopen zich in de laatste week van het transferperiode nog te kunnen versterken. "We hebben reeds zeven nieuwe spelers aangetrokken, maar spraken vlak voor de competitiestart de hoop en verwachting uit dat we spoedig nog meer lucht en ruimte zouden krijgen. Dat laatste is inmiddels het geval, wat wordt bevestigd door de komst van Kacper Kozlowski", aldus de directeur.
"Benjamin Schmedes is met zijn team druk bezig om onze selectie verder te versterken, ook al met de financiële steun van de beoogde toekomstige grootaandeelhouder. Gezien de beperkte tijd die nog rest in de transferwindow, gaan we in deze fase met name over tot de huur van spelers."
Vitesse is slecht aan het seizoen begonnen. De eerste drie duels gingen allemaal verloren.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
13 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
1 dag geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
1 dag geleden