Vitesse hoopt begin september op concreet nieuws over overname
ARNHEM (ANP) - Vitesse hoopt begin september met concreet nieuws te kunnen komen over de nieuwe grootaandeelhouder, zo heeft de Arnhemse club op de website gemeld. Begin deze maand meldde Vitesse al dat de overname nagenoeg rond is, al is niet duidelijk om welke partij het gaat.
"Het goede nieuws is dat we met de beoogde nieuwe grootaandeelhouder inmiddels een akkoord hebben bereikt over alle contractuele voorwaarden", aldus algemeen directeur Pascal van Wijk op de website. "Nu behoeven enkele voorwaarden nog opvolging. Na een traject vol positieve gesprekken en meerdere bezoeken van de overnamepartij aan Arnhem zijn we nu niet alleen dicht bij de afronding, maar spreken we ook nadrukkelijk ons vertrouwen uit in de toekomst van Vitesse."
In maart kondigde de Russische eigenaar Valeri Oyf, vanwege de inval van Rusland in Oekraïne en daaropvolgende sancties tegen Russen, aan zijn aandelen in Vitesse te willen verkopen. Hij droeg al zijn aandelen over aan de Stichting Betaald Voetbal 'Vitesse-Arnhem'. Met de overdracht werd ook de schuld van naar schatting 150 miljoen euro van de Arnhemse Eredivisieclub kwijtgescholden.
De Arnhemmers hopen zich in de laatste week van het transferperiode nog te kunnen versterken. "We hebben reeds zeven nieuwe spelers aangetrokken, maar spraken vlak voor de competitiestart de hoop en verwachting uit dat we spoedig nog meer lucht en ruimte zouden krijgen. Dat laatste is inmiddels het geval, wat wordt bevestigd door de komst van Kacper Kozlowski", aldus de directeur.
"Benjamin Schmedes is met zijn team druk bezig om onze selectie verder te versterken, ook al met de financiële steun van de beoogde toekomstige grootaandeelhouder. Gezien de beperkte tijd die nog rest in de transferwindow, gaan we in deze fase met name over tot de huur van spelers."
Vitesse is slecht aan het seizoen begonnen. De eerste drie duels gingen allemaal verloren.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
33 minuten geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft de finale van de FA Cup bereikt door Southampton op Wembley met 2-1 te verslaan. De ploeg van trainer Pep Guardiola kwam tien minuten voor tijd op achterstand, maar wist de halve finale met twee doelpunten in de slotfase om te keren. De tegenstander in de finale wordt zondag bepaald. Om 16.00 uur Nederlandse tijd trappen Chelsea en Leeds United op Wembley af voor hun halve finale.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP) - AS Roma heeft aan de hand van Donyell Malen gewonnen van Bologna. De ploeg van coach Gian Piero Gasperini won in Bologna met 2-0 dankzij een treffer en een assist van de Nederlandse spits.
2 uur geleden