Vitesse herstelt zich van bekernederlaag
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het verlies in de kwartfinales van de KNVB-beker tegen Ajax goed verwerkt. De ploeg van trainer Edward Sturing behield dankzij een 4-2-zege op concurrent sc Heerenveen goed zicht op een plaats in de subtop van de eredivisie. Clubtopscorer Bryan Linssen maakte twee doelpunten, waarmee zijn totaal op veertien kwam.
Vitesse-coach Edward Sturing zag zijn ploeg meteen het doel van Filip Bednarek zoeken met kansen voor Tim Matavz en Linssen. Die laatste schoot in de tiende minuut raak, op aangeven van Eli Dasa 1-0. Zes minuten later had Matavz na Ibrahim Dresevic te hebben afgeschud vanaf de middenlijn vrije doortocht. Met een hard schot passeerde hij Bednarek.
Nog voor rust stond het weer gelijk. Eerst scoorde Rodney Kongolo door de bal met de schouder achter doelman Remko Pasveer in het doel te werken. In de 34e minuut was het 2-2 via Chidera Ajuke. Vitesse leek het even kwijt maar sloeg na rust alsnog toe. Linssen schoot raak op aangeven van Oussama Tannane. Een overtreding van invaller Lucas Woudenberg op Nouha Dicko leverde de thuisploeg een strafschop op, benut door Tannane.
Vitesse staat zesde met 38 punten uit 23 duels, Heerenveen heeft 29 punten en is voorlopig de nummer 10 van de eredivisie.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.
35 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.
5 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.
6 uur geledenLEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel definitief werd gestaakt om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.
17 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
1 dag geleden