Vitesse herstelt zich van bekernederlaag
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het verlies in de kwartfinales van de KNVB-beker tegen Ajax goed verwerkt. De ploeg van trainer Edward Sturing behield dankzij een 4-2-zege op concurrent sc Heerenveen goed zicht op een plaats in de subtop van de eredivisie. Clubtopscorer Bryan Linssen maakte twee doelpunten, waarmee zijn totaal op veertien kwam.
Vitesse-coach Edward Sturing zag zijn ploeg meteen het doel van Filip Bednarek zoeken met kansen voor Tim Matavz en Linssen. Die laatste schoot in de tiende minuut raak, op aangeven van Eli Dasa 1-0. Zes minuten later had Matavz na Ibrahim Dresevic te hebben afgeschud vanaf de middenlijn vrije doortocht. Met een hard schot passeerde hij Bednarek.
Nog voor rust stond het weer gelijk. Eerst scoorde Rodney Kongolo door de bal met de schouder achter doelman Remko Pasveer in het doel te werken. In de 34e minuut was het 2-2 via Chidera Ajuke. Vitesse leek het even kwijt maar sloeg na rust alsnog toe. Linssen schoot raak op aangeven van Oussama Tannane. Een overtreding van invaller Lucas Woudenberg op Nouha Dicko leverde de thuisploeg een strafschop op, benut door Tannane.
Vitesse staat zesde met 38 punten uit 23 duels, Heerenveen heeft 29 punten en is voorlopig de nummer 10 van de eredivisie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de kwartfinale van de League Cup. De club schakelde Chelsea uit na strafschoppen. De stand na reguliere speeltijd was 1-1. Liverpool won de strafschoppenserie met 6-5.
2 uur geledenMAASSLUIS (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de tweede ronde van de KNVB-beker. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior Maassluis (0-2), de nummer 3 van de derde divisie.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Jurgen Streppel teruggehaald en aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 57-jarige coach had van 2011 tot 2016 al eens de leiding bij de Tilburgers en moet de club dit seizoen behoeden voor degradatie. Hij heeft een contract getekend tot het einde van het seizoen, meldt de hekkensluiter van de Eredivisie.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - Voor PEC Zwolle is het bekeravontuur al na een ronde voorbij. De nummer 15 van de Eredivisie verloor voor eigen publiek van TOP Oss (1-2), de nummer 14 van de eerste divisie.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is in de eerste ronde van de KNVB-beker in eigen huis uitgeschakeld door Fortuna Sittard. De ploeg van trainer Danny Buijs bleek op Het Kasteel de betere na strafschoppen, na een stand van 2-2 na reguliere speeltijd en verlenging.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München heeft het ziekenhuis verlaten. Dat bevestigde technisch directeur Max Eberl van de recordkampioen vlak voor het bekerduel met 1. FC Magdeburg.
7 uur geledenVENETIË (ANP) - Internazionale steekt zes dagen voor de uitwedstrijd tegen Feyenoord in de Champions League niet in blakende vorm. De club won de uitwedstrijd tegen Venezia (0-2) door eigen doelpunten van Matías Moreno en Akor Adams in het laatste kwartier van de wedstrijd.
8 uur geleden