Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse herstelt zich van bekernederlaag

Vitesse herstelt zich van bekernederlaag

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft het verlies in de kwartfinales van de KNVB-beker tegen Ajax goed verwerkt. De ploeg van trainer Edward Sturing behield dankzij een 4-2-zege op concurrent sc Heerenveen goed zicht op een plaats in de subtop van de eredivisie. Clubtopscorer Bryan Linssen maakte twee doelpunten, waarmee zijn totaal op veertien kwam.

Vitesse-coach Edward Sturing zag zijn ploeg meteen het doel van Filip Bednarek zoeken met kansen voor Tim Matavz en Linssen. Die laatste schoot in de tiende minuut raak, op aangeven van Eli Dasa 1-0. Zes minuten later had Matavz na Ibrahim Dresevic te hebben afgeschud vanaf de middenlijn vrije doortocht. Met een hard schot passeerde hij Bednarek.

Nog voor rust stond het weer gelijk. Eerst scoorde Rodney Kongolo door de bal met de schouder achter doelman Remko Pasveer in het doel te werken. In de 34e minuut was het 2-2 via Chidera Ajuke. Vitesse leek het even kwijt maar sloeg na rust alsnog toe. Linssen schoot raak op aangeven van Oussama Tannane. Een overtreding van invaller Lucas Woudenberg op Nouha Dicko leverde de thuisploeg een strafschop op, benut door Tannane.

Vitesse staat zesde met 38 punten uit 23 duels, Heerenveen heeft 29 punten en is voorlopig de nummer 10 van de eredivisie.

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

3 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

4 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

4 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

5 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

5 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

6 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

8 uur geleden