Vitesse heeft Openda terug 'maar gevoel is weleens beter geweest'
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft tijdens de thuiswedstrijd tegen PSV van zaterdag weer de beschikking over aanvaller Loïs Openda, die twee duels miste wegens een schorsing. De Arnhemmers verloren de laatste drie duels en volgens trainer Thomas Letsch "is het gevoel weleens beter geweest".
Achtereenvolgens FC Groningen (1-3), FC Twente (3-0) en Ajax (5-0) waren de afgelopen weken te sterk voor de ploeg van Letsch. Vitesse kreeg in die drie wedstrijden elf doelpunten tegen en scoorde slechts één keer.
"Het was frustrerend om het team niet te kunnen helpen in die lastige wedstrijden. In plaats van alles te geven op het veld moest ik mezelf verbijten op de tribune", zei Openda (21). "Des te lekker is het om nu weer terug te zijn. Ik ben er klaar voor om ten strijde te trekken tegen PSV. Hopelijk kan ik weer van waarde zijn voor de ploeg, met mijn snelheid en balvastheid." Naast Openda keert ook verdediger Jacob Rasmussen (24) terug van een schorsing.
Te veel fouten
Letsch hoopt dat Vitesse, dat zelf zesde staat, zich tegen de nummer 2 van de Eredivisie revancheert voor de teleurstellende duels. "Maar aan de andere kant: we wisten dat het een zware maand zou worden", aldus de trainer. "In de topwedstrijden gaat het om details en is elke fout er één te veel. En die hebben we te veel gemaakt. De stemming is daardoor niet opperbest, maar de volgende wedstrijd staat alweer voor de deur. We zullen er weer staan. We moeten terug naar de basis, waarmee we al vaak goede prestaties hebben neergezet."
De aftrap in het Gelredome is zaterdag om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
DAVOS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump zal deze zomer de wereldbeker uitreiken aan de wereldkampioen na de finale van het WK voetbal. Dat zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens een paneldiscussie over het WK op het World Economic Forum in Davos.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is middenvelder Pedri een maand kwijt. De Spaanse international heeft een hamstringblessure opgelopen in de wedstrijd van woensdag tegen Slavia Praag in de Champions League.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Real Madrid voert evenals vorig jaar de wereldranglijst aan van voetbalclubs met de meeste inkomsten. Bij de Spaanse voetbalclub kwam vorig seizoen bijna 1,2 miljard euro binnen, ondanks dat de club geen grote prijs won. FC Barcelona klom op de jaarlijks door Deloitte gepubliceerde Money League naar de tweede plaats met 975 miljoen euro, terwijl Bayern München de derde plaats inneemt met 861 miljoen euro.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich met een 2-0-thuiszege op Union Sint-Gillis verzekerd van een plek bij de laatste zestien in de Champions League. Bayern staat nu tweede met 18 punten en kan in de laatste speelronde, als het op bezoek gaat bij PSV in Eindhoven, niet meer buiten de top acht belanden. Dat betekent dat de ploeg van Vincent Kompany de tussenronde in februari mag overslaan en pas in maart weer in actie komt in de achtste finale.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - PSV heeft in de Champions League nagelaten zich zo goed als zeker te plaatsen voor de tussenronde. De Eindhovenaren gingen kansloos onderuit bij Newcastle United (3-0) en zakten daardoor naar de 22e plaats met 8 punten. De nummers 9 tot en met 24 gaan naar de tussenronde.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Branco van den Boomen tot het einde van het seizoen aan de Franse club Angers SCO, de huidige nummer 11 van de Ligue 1. De 30-jarige middenvelder staat nog tot de zomer van 2027 onder contract in Amsterdam.
19 uur geledenISTANBUL (ANP) - Atlético Madrid heeft in de voorlaatste speelronde in het hoofdtoernooi van de Champions League gelijkgespeeld bij Galatasaray (1-1). De ploeg van Diego Simeone kwam na vier minuten op voorsprong via een kopbal van Giuliano Simeone, de zoon van de trainer. Maar de nummer 1 van Turkije kwam een kwartier later op gelijke hoogte door een eigen doelpunt van Marcos Llorente. Atlético staat voorlopig op plek 8, maar later op woensdag komt een aantal ploegen nog in actie. Galatasaray heeft nu 10 punten en staat voorlopig 16e.
19 uur geleden