Vitesse heeft Openda terug 'maar gevoel is weleens beter geweest'
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft tijdens de thuiswedstrijd tegen PSV van zaterdag weer de beschikking over aanvaller Loïs Openda, die twee duels miste wegens een schorsing. De Arnhemmers verloren de laatste drie duels en volgens trainer Thomas Letsch "is het gevoel weleens beter geweest".
Achtereenvolgens FC Groningen (1-3), FC Twente (3-0) en Ajax (5-0) waren de afgelopen weken te sterk voor de ploeg van Letsch. Vitesse kreeg in die drie wedstrijden elf doelpunten tegen en scoorde slechts één keer.
"Het was frustrerend om het team niet te kunnen helpen in die lastige wedstrijden. In plaats van alles te geven op het veld moest ik mezelf verbijten op de tribune", zei Openda (21). "Des te lekker is het om nu weer terug te zijn. Ik ben er klaar voor om ten strijde te trekken tegen PSV. Hopelijk kan ik weer van waarde zijn voor de ploeg, met mijn snelheid en balvastheid." Naast Openda keert ook verdediger Jacob Rasmussen (24) terug van een schorsing.
Te veel fouten
Letsch hoopt dat Vitesse, dat zelf zesde staat, zich tegen de nummer 2 van de Eredivisie revancheert voor de teleurstellende duels. "Maar aan de andere kant: we wisten dat het een zware maand zou worden", aldus de trainer. "In de topwedstrijden gaat het om details en is elke fout er één te veel. En die hebben we te veel gemaakt. De stemming is daardoor niet opperbest, maar de volgende wedstrijd staat alweer voor de deur. We zullen er weer staan. We moeten terug naar de basis, waarmee we al vaak goede prestaties hebben neergezet."
De aftrap in het Gelredome is zaterdag om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
WOLVERHAMPTON (ANP) - Aston Villa heeft zich laten verrassen bij Wolverhampton Wanderers. De nummer 3 van Engeland verloor met 2-0 bij de laagst geklasseerde ploeg uit de Premier League. Het was pas de tweede competitiezege van het seizoen voor Wolverhampton.
8 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - RC Lens heeft voor de tweede keer op rij punten verspeeld in de Franse titelstrijd. De nummer 2 van de competitie speelde met 1-1 gelijk bij RC Strasbourg. Vorige week verloor Lens thuis tegen AS Monaco, na een 2-0-voorsprong (2-3).
9 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
16 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
17 uur geleden