Vitesse heeft Openda terug 'maar gevoel is weleens beter geweest'
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft tijdens de thuiswedstrijd tegen PSV van zaterdag weer de beschikking over aanvaller Loïs Openda, die twee duels miste wegens een schorsing. De Arnhemmers verloren de laatste drie duels en volgens trainer Thomas Letsch "is het gevoel weleens beter geweest".
Achtereenvolgens FC Groningen (1-3), FC Twente (3-0) en Ajax (5-0) waren de afgelopen weken te sterk voor de ploeg van Letsch. Vitesse kreeg in die drie wedstrijden elf doelpunten tegen en scoorde slechts één keer.
"Het was frustrerend om het team niet te kunnen helpen in die lastige wedstrijden. In plaats van alles te geven op het veld moest ik mezelf verbijten op de tribune", zei Openda (21). "Des te lekker is het om nu weer terug te zijn. Ik ben er klaar voor om ten strijde te trekken tegen PSV. Hopelijk kan ik weer van waarde zijn voor de ploeg, met mijn snelheid en balvastheid." Naast Openda keert ook verdediger Jacob Rasmussen (24) terug van een schorsing.
Te veel fouten
Letsch hoopt dat Vitesse, dat zelf zesde staat, zich tegen de nummer 2 van de Eredivisie revancheert voor de teleurstellende duels. "Maar aan de andere kant: we wisten dat het een zware maand zou worden", aldus de trainer. "In de topwedstrijden gaat het om details en is elke fout er één te veel. En die hebben we te veel gemaakt. De stemming is daardoor niet opperbest, maar de volgende wedstrijd staat alweer voor de deur. We zullen er weer staan. We moeten terug naar de basis, waarmee we al vaak goede prestaties hebben neergezet."
De aftrap in het Gelredome is zaterdag om 20.00 uur.
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Mika Godts denkt niet aan een vertrek bij Ajax. "Ik wil een echte prijs winnen met deze club", zei de 20-jarige aanvaller na een eenvoudige zege op Heracles Almelo. "Er zal deze zomer wel iets gaan veranderen bij ons en ook ik zal horen wat mijn rol wordt. Maar ik hoef niet weg als je me het nu vraagt."
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
7 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
7 uur geleden