Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse heeft Openda terug 'maar gevoel is weleens beter geweest'

Vitesse heeft Openda terug 'maar gevoel is weleens beter geweest'

ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft tijdens de thuiswedstrijd tegen PSV van zaterdag weer de beschikking over aanvaller Loïs Openda, die twee duels miste wegens een schorsing. De Arnhemmers verloren de laatste drie duels en volgens trainer Thomas Letsch "is het gevoel weleens beter geweest".

Achtereenvolgens FC Groningen (1-3), FC Twente (3-0) en Ajax (5-0) waren de afgelopen weken te sterk voor de ploeg van Letsch. Vitesse kreeg in die drie wedstrijden elf doelpunten tegen en scoorde slechts één keer.

"Het was frustrerend om het team niet te kunnen helpen in die lastige wedstrijden. In plaats van alles te geven op het veld moest ik mezelf verbijten op de tribune", zei Openda (21). "Des te lekker is het om nu weer terug te zijn. Ik ben er klaar voor om ten strijde te trekken tegen PSV. Hopelijk kan ik weer van waarde zijn voor de ploeg, met mijn snelheid en balvastheid." Naast Openda keert ook verdediger Jacob Rasmussen (24) terug van een schorsing.

Te veel fouten

Letsch hoopt dat Vitesse, dat zelf zesde staat, zich tegen de nummer 2 van de Eredivisie revancheert voor de teleurstellende duels. "Maar aan de andere kant: we wisten dat het een zware maand zou worden", aldus de trainer. "In de topwedstrijden gaat het om details en is elke fout er één te veel. En die hebben we te veel gemaakt. De stemming is daardoor niet opperbest, maar de volgende wedstrijd staat alweer voor de deur. We zullen er weer staan. We moeten terug naar de basis, waarmee we al vaak goede prestaties hebben neergezet."

De aftrap in het Gelredome is zaterdag om 20.00 uur.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles speelt in Adelaarshorst gelijk tegen Telstar

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.

1 uur geleden
Ajax komt in slotfase langszij in uitduel met AZ

ALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.

1 uur geleden
PSV begint tegen FC Groningen met Schiks in het doel

GRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.

2 uur geleden
Van Persie ziet Feyenoord karakter tonen tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."

3 uur geleden
Wellenreuther: Feyenoord heeft karakter getoond

UTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.

3 uur geleden
Feyenoord wint in Utrecht en voorkomt dat emoties fans oplaaien

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht tot een goed einde gebracht. De ploeg van trainer Robin van Persie zegevierde met 0-1 en staat weer tweede in de Eredivisie, met een voorsprong van 1 punt op NEC dat een duel minder heeft gespeeld.

4 uur geleden
Feyenoord wint uitduel met FC Utrecht en staat weer tweede

UTRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de uitwedstrijd tegen FC Utrecht gewonnen (0-1). Oussama Targhalline maakte in de tiende minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.

4 uur geleden