Vitesse heeft nog voor anderhalve week geld, faillissement dreigt
ARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog voor ongeveer anderhalve week geld op de bankrekening. Daarna kunnen alle salarissen en andere rekeningen niet meer worden betaald. Algemeen directeur Edwin Reijntjes is voor een snelle oplossing druk in overleg met de beoogde nieuwe eigenaar Guus Franke, maar houdt er ook rekening mee dat de club een faillissement moet aanvragen. Dat zei Reijntjes op een persconferentie.
Vitesse verkeert al langer in financiële problemen. Mede daardoor werd dinsdag duidelijk dat de proflicentie voor het komende seizoen wordt ingetrokken. Vitesse gaat tegen die beslissing in beroep.
Multimiljonair Franke is volgens Reijntjes al akkoord met Coley Parry, de Amerikaan achter de eerder mislukte overname van Vitesse, over het al dan niet gedeeltelijk overnemen van de schuldenlast. De komende weken moet blijken of Franke en Vitesse het eens kunnen worden over een overname van de club. Dat is nodig om volgende maand bij de beroepscommissie kans te maken de licentie toch te kunnen behouden.
Struikelblok
Reijntjes noemt tijd als belangrijkste struikelblok in het bereiken van een deal met Franke, Vitesse-fan en eigenaar van investeringsmaatschappij Axiom Partners. "We zijn goed in gesprek, ook over actuele situaties als de liquiditeitsproblemen. Maar ik weet niet hoe snel we een deal kunnen sluiten. Guus Franke heeft mij wel meerdere malen verzekerd dat hij er vertrouwen in heeft."
Vitesse dacht eerder met Parry al een redder te hebben gevonden, maar de licentiecommissie kon niet voldoende achterhalen waar zijn geld vandaan kwam en zette in februari een streep door de overname. Reijntjes weet nog niet of Franke wel aan de voorwaarden voldoet. Ook dat is iets wat de komende weken nog uitgezocht moet worden.
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - Carlos Forbs is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Portugal. De oud-speler van Ajax mag zich melden voor de WK-kwalificatieduels met Ierland en Armenië.
56 minuten geledenZEIST (ANP) - De Nederlandse voetbalsters oefenen dit jaar nog tegen Portugal en Zuid-Korea. Dat zijn de laatste duels voor Oranje voor het kwalificatietoernooi voor het WK van 2027 in Brazilië, dat in maart van start gaat.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV heeft zondag de beschikking over een bijna fitte selectie voor de topwedstrijd bij AZ. De Eindhovenaren missen alleen de langdurig geblesseerde aanvallers Ruben van Bommel en Alassane Pléa. Dat zei de coach vrijdag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Aymen Sliti (Feyenoord), Sami Ouaissa (NEC), Ayoub Oufkir (Sparta Rotterdam) en Devin Haen (Willem II) debuteren in de selectie van Jong Oranje. Michael Reiziger heeft het viertal opgenomen in zijn spelersgroep voor de komende duels in de EK-kwalificatie met Jong Slovenië en Jong Israël.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord betreurt de ongeregeldheden met fans tijdens de uitwedstrijd van donderdag tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De Duitse politie arresteerde zestien supporters van de club uit Rotterdam.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Luciano Valente is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands elftal. Bondscoach Ronald Koeman heeft de 22-jarige middenvelder van Feyenoord opgeroepen voor de duels met Polen en Litouwen in het kwalificatietoernooi voor het WK komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
9 uur geleden