Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse heeft na elf 'bizarre' dagen eindelijk duidelijkheid

Vitesse heeft na elf 'bizarre' dagen eindelijk duidelijkheid

ARNHEM (ANP) - Vitesse moest lang wachten op duidelijkheid, maar kreeg maandag dan eindelijk de bevestiging dat het voor het eerst overwintert in Europa. "Een prestatie waar eenieder met een geel-zwart hart enorm trots op mag zijn", zegt algemeen directeur Pascal van Wijk. "Vitesse staat internationaal op de kaart. We hebben dit seizoen uitgesproken dat we geloven in meer en hebben daad bij deze woorden gevoegd."

De club uit Arnhem moest na de laatste groepswedstrijd tegen Mura (3-1) elf dagen wachten op zekerheid over een vervolg in de Conference League. Tottenham Hotspur, de concurrent voor de tweede plaats in de groep, kon vanwege een groot aantal coronagevallen niet aantreden tegen Stade Rennes. De wedstrijd later spelen, bleek onmogelijk. De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA moest zich buigen over de zaak en bepaalde in lijn met de regels dat de wedstrijd werd omgezet in een reglementaire 3-0-nederlaag voor de Spurs.

"De afgelopen elf dagen waren natuurlijk bizar", aldus Van Wijk. "We wisten Mura met 3-1 te verslaan, maar hadden aanvankelijk nog geen idee of we daar blij mee konden zijn of juist niet. Het was een bijzondere en lastige situatie, waarin wij een ander besluit moeilijk te verkroppen hadden gevonden. We zijn blij dat de bevestiging nu is gekomen, al blijft het uiteraard een vreemd einde van de groepsfase."

Teleurgesteld

Tottenham Hotspur zegt tegen de BBC "teleurgesteld" te zijn, maar zich neer te leggen bij de uitspraak. "We moeten dit accepteren. Onze focus ligt nu op de competities waarin we nog wel actief zijn."

Vitesse gaat het in de tussenronde van de Conference League opnemen tegen Rapid Wien. Vanwege een straf van de UEFA mogen er op 17 februari geen Arnhemse supporters in het stadion in Wenen zitten, al overweegt Vitesse beroep aan te tekenen.

Dubbel gevoel

"De uitsluiting van onze supporters bezorgt ons een dubbel gevoel", zegt Van Wijk. "We balen hier enorm van. Hoewel we het wangedrag van een klein deel van de supporters in Rennes ten strengste afkeuren, vinden we de straf buitenproportioneel. We hebben daarom de concrete gronden voor de sanctie opgevraagd, waarna er een beroep kan worden aangetekend."

De return is een week later in Arnhem.

Meer uit Voetbal

Club Brugge verslaat Racing Genk en nadert Union tot op 1 punt

GENK (ANP) - Club Brugge is door de zege op Racing Genk de enig overgebleven concurrent voor Union Sint-Gillis in de strijd om de Belgische titel. Titelverdediger Brugge won met 2-0 bij Genk, dat daarmee definitief is afgehaakt in de titelstrijd.

4 minuten geleden
Internazionale na zege bij Torino in punten naast Napoli

TURIJN (ANP) - Internazionale is door een zege bij Torino (0-2) in punten weer op gelijke hoogte gekomen met koploper Napoli. De ploeg van coach Simone Inzaghi won in Turijn met 2-0. Napoli speelt later zondag nog thuis tegen Genoa en heeft bij een zege weer 3 punten meer.

11 minuten geleden
Spits Weghorst had zich een andere zondag met Ajax voorgesteld

AMSTERDAM (ANP) - Wie Wout Weghorst over het veld zag lopen na het laatste fluitsignaal van het verloren thuisduel met NEC (0-3) kreeg het idee dat Ajax de titelrace met PSV definitief had verloren. De spits had de tranen in zijn ogen staan en bleef maar met zijn hoofd schudden. "Ik had deze dag heel anders voorgesteld", bekende hij later.

33 minuten geleden
Arsenal houdt punt over aan topper tegen Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Arsenal heeft een punt overgehouden aan de topper bij landskampioen Liverpool van coach Arne Slot. Het duel op Anfield eindigde in 2-2. De Londenaren zijn door het gelijkspel nog niet definitief zeker van Champions League voetbal voor volgend seizoen.

35 minuten geleden
Schöne houdt gemengde gevoelens over aan zege van NEC op Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Lasse Schöne heeft gemengde gevoelens overgehouden aan de ruime uitzege van NEC op Ajax (0-3). "Ik gun de mensen hier alles", zei hij over de supporters van zijn oude club uit Amsterdam. "Maar ik ben ook sportman en wil graag winnen."

36 minuten geleden
Ajax-trainer Farioli moest duizelige Sutalo wisselen

AMSTERDAM (ANP) - Josip Sutalo is is geblesseerd geraakt in de verloren thuiswedstrijd van Ajax tegen NEC (0-3). "Hij was duizelig en voelde zich niet lekker", vertelde trainer Francesco Farioli op een persconferentie. "Hij kon niet verder."

37 minuten geleden
Barcelona's Yamal vergeet Europese uitschakeling na zege op Real

BARCELONA (ANP/RTR) - Vijf dagen na de uitschakeling in de Champions League door Internazionale deed FC Barcelona een forse stap naar de landstitel in Spanje door de enig overgebleven concurrent Real Madrid met 4-3 te verslaan. "We hebben een mooi gat geslagen. Het was heel belangrijk deze wedstrijd te winnen na de uitschakeling in Milaan. De fans zijn dat nu vergeten. En wij ook", sprak sterspeler Lamine Yamal na het duel bij Movistar Plus.

38 minuten geleden