Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse heeft na elf 'bizarre' dagen eindelijk duidelijkheid

Vitesse heeft na elf 'bizarre' dagen eindelijk duidelijkheid

ARNHEM (ANP) - Vitesse moest lang wachten op duidelijkheid, maar kreeg maandag dan eindelijk de bevestiging dat het voor het eerst overwintert in Europa. "Een prestatie waar eenieder met een geel-zwart hart enorm trots op mag zijn", zegt algemeen directeur Pascal van Wijk. "Vitesse staat internationaal op de kaart. We hebben dit seizoen uitgesproken dat we geloven in meer en hebben daad bij deze woorden gevoegd."

De club uit Arnhem moest na de laatste groepswedstrijd tegen Mura (3-1) elf dagen wachten op zekerheid over een vervolg in de Conference League. Tottenham Hotspur, de concurrent voor de tweede plaats in de groep, kon vanwege een groot aantal coronagevallen niet aantreden tegen Stade Rennes. De wedstrijd later spelen, bleek onmogelijk. De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA moest zich buigen over de zaak en bepaalde in lijn met de regels dat de wedstrijd werd omgezet in een reglementaire 3-0-nederlaag voor de Spurs.

"De afgelopen elf dagen waren natuurlijk bizar", aldus Van Wijk. "We wisten Mura met 3-1 te verslaan, maar hadden aanvankelijk nog geen idee of we daar blij mee konden zijn of juist niet. Het was een bijzondere en lastige situatie, waarin wij een ander besluit moeilijk te verkroppen hadden gevonden. We zijn blij dat de bevestiging nu is gekomen, al blijft het uiteraard een vreemd einde van de groepsfase."

Teleurgesteld

Tottenham Hotspur zegt tegen de BBC "teleurgesteld" te zijn, maar zich neer te leggen bij de uitspraak. "We moeten dit accepteren. Onze focus ligt nu op de competities waarin we nog wel actief zijn."

Vitesse gaat het in de tussenronde van de Conference League opnemen tegen Rapid Wien. Vanwege een straf van de UEFA mogen er op 17 februari geen Arnhemse supporters in het stadion in Wenen zitten, al overweegt Vitesse beroep aan te tekenen.

Dubbel gevoel

"De uitsluiting van onze supporters bezorgt ons een dubbel gevoel", zegt Van Wijk. "We balen hier enorm van. Hoewel we het wangedrag van een klein deel van de supporters in Rennes ten strengste afkeuren, vinden we de straf buitenproportioneel. We hebben daarom de concrete gronden voor de sanctie opgevraagd, waarna er een beroep kan worden aangetekend."

De return is een week later in Arnhem.

Meer uit Voetbal

Feyenoorder Carranza naar Mexicaanse club Necaxa

ROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza vertrekt bij Feyenoord. De Argentijnse spits heeft een akkoord bereikt met Necaxa. Dat melden Feyenoord en de Mexicaanse club.

5 uur geleden
Espanyol buigt in slotfase voor koploper Barcelona

CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).

16 uur geleden
Rice met twee doelpunten belangrijk voor Arsenal in Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.

18 uur geleden
Juventus speelt met invaller Koopmeiners gelijk tegen Lecce

TURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).

18 uur geleden
Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

19 uur geleden
Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

20 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

21 uur geleden