Vitesse heeft na elf 'bizarre' dagen eindelijk duidelijkheid
ARNHEM (ANP) - Vitesse moest lang wachten op duidelijkheid, maar kreeg maandag dan eindelijk de bevestiging dat het voor het eerst overwintert in Europa. "Een prestatie waar eenieder met een geel-zwart hart enorm trots op mag zijn", zegt algemeen directeur Pascal van Wijk. "Vitesse staat internationaal op de kaart. We hebben dit seizoen uitgesproken dat we geloven in meer en hebben daad bij deze woorden gevoegd."
De club uit Arnhem moest na de laatste groepswedstrijd tegen Mura (3-1) elf dagen wachten op zekerheid over een vervolg in de Conference League. Tottenham Hotspur, de concurrent voor de tweede plaats in de groep, kon vanwege een groot aantal coronagevallen niet aantreden tegen Stade Rennes. De wedstrijd later spelen, bleek onmogelijk. De tuchtcommissie van de Europese voetbalbond UEFA moest zich buigen over de zaak en bepaalde in lijn met de regels dat de wedstrijd werd omgezet in een reglementaire 3-0-nederlaag voor de Spurs.
"De afgelopen elf dagen waren natuurlijk bizar", aldus Van Wijk. "We wisten Mura met 3-1 te verslaan, maar hadden aanvankelijk nog geen idee of we daar blij mee konden zijn of juist niet. Het was een bijzondere en lastige situatie, waarin wij een ander besluit moeilijk te verkroppen hadden gevonden. We zijn blij dat de bevestiging nu is gekomen, al blijft het uiteraard een vreemd einde van de groepsfase."
Teleurgesteld
Tottenham Hotspur zegt tegen de BBC "teleurgesteld" te zijn, maar zich neer te leggen bij de uitspraak. "We moeten dit accepteren. Onze focus ligt nu op de competities waarin we nog wel actief zijn."
Vitesse gaat het in de tussenronde van de Conference League opnemen tegen Rapid Wien. Vanwege een straf van de UEFA mogen er op 17 februari geen Arnhemse supporters in het stadion in Wenen zitten, al overweegt Vitesse beroep aan te tekenen.
Dubbel gevoel
"De uitsluiting van onze supporters bezorgt ons een dubbel gevoel", zegt Van Wijk. "We balen hier enorm van. Hoewel we het wangedrag van een klein deel van de supporters in Rennes ten strengste afkeuren, vinden we de straf buitenproportioneel. We hebben daarom de concrete gronden voor de sanctie opgevraagd, waarna er een beroep kan worden aangetekend."
De return is een week later in Arnhem.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).
6 uur geledenSEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.
7 uur geleden