Vitesse hard onderuit (3-0) bij Sparta Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Vitesse heeft in de strijd om Europees voetbal een kostbare nederlaag geleden. De Arnhemmers gingen in Rotterdam hard onderuit bij Sparta: 3-0. Het was voor Vitesse in de Eredivisie het eerste verlies sinds 21 februari bij PSV (3-1).
De eerste mogelijkheid was voor Vitesse. Oussama Tannane schoot in de 9e minuut over. Sparta kwam in de 36e minuut op voorsprong. Bryan Smeets kopte raak uit een voorzet van Mario Engels. Kort voor rust voorkwam doelman Maduka Okoye de gelijkmaker door te redden op een schot van afstand van Maximilian Wittek.
Tannane schoot in de tweede helft de bal uit een vrije trap in de muur van spelers van Sparta. Het elftal van trainer Henk Fraser had aan de andere kant wel succes. Lennart Thy scoorde in de 77e minuut, net als Smeets met zijn hoofd. In de 80e minuut volgde de definitieve beslissing. Invaller Emanuel Emegha schoot van dichtbij de 3-0 binnen.
Vierde
Vitesse blijft, met nog twee speelronden te gaan, vierde. De ploeg van coach Thomas Letsch heeft 60 punten. Nummer 2 PSV heeft 65 punten en AZ is derde met 64 punten. Feyenoord kan de achterstand op Vitesse zondag bij winst op Ajax verkleinen tot 2 punten.
De nummer 4 plaatst zich voor de voorronden van de Conference League. De nummers 5 tot en met 8 spelen play-offs voor een Europees ticket. Sparta is door de winst naar de achtste plek gestegen, met 1 punt meer dan nummer 9 Heracles Almelo.
Vitesse speelt nog tegen Fortuna Sittard (donderdag, uit) en Ajax (volgende week zondag, thuis). Sparta speelt donderdag eerst thuis tegen FC Utrecht en sluit de reguliere competitie drie dagen later af bij sc Heerenveen.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Als er geen verdachten worden aangehouden voor het vuurwerkincident bij SC Cambuur, dan zijn Feyenoord-supporters niet welkom in Nijmegen wanneer de Rotterdamse club tegen NEC speelt. Dat heeft de burgemeester van Nijmegen, Hubert Bruls, gezegd bij WNL-talkshow Goedenavond Nederland.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber is gekozen in het Elftal van het Jaar van de Engelse spelersvakbond (PFA). De Oranje-international werd afgelopen seizoen met de Londense club landskampioen van Engeland. Bruno Fernandes van Manchester United werd door de voetballers gekozen als Speler van het Jaar.
7 uur geledenBODØ (ANP) - NEC is er niet in geslaagd om bij Bodø/Glimt voor een stunt te zorgen in de play-offs voor de Champions League. De formatie van trainer Dick Schreuder ging in de returnwedstrijd in Noorwegen met tien man onderuit: 3-0. De Nijmegenaren verloren vorige week het thuisduel al met 3-1. NEC gaat nu verder in het hoofdtoernooi van de Europa League.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Couhaib Driouech vertrekt bij PSV. De 24-jarige aanvaller maakt de overstap naar Celta de Vigo en ondertekent bij de Spaanse club een contract voor vier jaar.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández (46) realiseert zich goed dat hij "een buitenlander" is bij het Nederlands elftal. "Ik kom hier niet vandaan. Ik ben hier om iedereen te helpen. En om van iedereen een grote familie te maken", zei Xavi bij zijn presentatie in Zeist. Hij is tot 2030 aan Oranje verbonden.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández noemt Frenkie de Jong "een fundamentele speler" voor zijn voetbalfilosofie. "Het is belangrijk dat Frenkie eerst goed herstelt. Dat hij weer fit wordt. En dat hij weer gemotiveerd is om te spelen", zei de nieuwe bondscoach van Oranje bij zijn presentatie in Zeist.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández is in principe niet van plan om bij het Nederlands elftal met vijf verdedigers te gaan spelen. Zijn voorgangers Louis van Gaal en Ronald Koeman, in een later stadium van zijn bondscoachschap, deden dat wel. Ze vonden Oranje anders defensief te kwetsbaar.
11 uur geleden