Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse hard onderuit (3-0) bij Sparta Rotterdam

Vitesse hard onderuit (3-0) bij Sparta Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Vitesse heeft in de strijd om Europees voetbal een kostbare nederlaag geleden. De Arnhemmers gingen in Rotterdam hard onderuit bij Sparta: 3-0. Het was voor Vitesse in de Eredivisie het eerste verlies sinds 21 februari bij PSV (3-1).

De eerste mogelijkheid was voor Vitesse. Oussama Tannane schoot in de 9e minuut over. Sparta kwam in de 36e minuut op voorsprong. Bryan Smeets kopte raak uit een voorzet van Mario Engels. Kort voor rust voorkwam doelman Maduka Okoye de gelijkmaker door te redden op een schot van afstand van Maximilian Wittek.

Tannane schoot in de tweede helft de bal uit een vrije trap in de muur van spelers van Sparta. Het elftal van trainer Henk Fraser had aan de andere kant wel succes. Lennart Thy scoorde in de 77e minuut, net als Smeets met zijn hoofd. In de 80e minuut volgde de definitieve beslissing. Invaller Emanuel Emegha schoot van dichtbij de 3-0 binnen.

Vierde

Vitesse blijft, met nog twee speelronden te gaan, vierde. De ploeg van coach Thomas Letsch heeft 60 punten. Nummer 2 PSV heeft 65 punten en AZ is derde met 64 punten. Feyenoord kan de achterstand op Vitesse zondag bij winst op Ajax verkleinen tot 2 punten.

De nummer 4 plaatst zich voor de voorronden van de Conference League. De nummers 5 tot en met 8 spelen play-offs voor een Europees ticket. Sparta is door de winst naar de achtste plek gestegen, met 1 punt meer dan nummer 9 Heracles Almelo.

Vitesse speelt nog tegen Fortuna Sittard (donderdag, uit) en Ajax (volgende week zondag, thuis). Sparta speelt donderdag eerst thuis tegen FC Utrecht en sluit de reguliere competitie drie dagen later af bij sc Heerenveen.

Meer uit Voetbal

Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

58 minuten geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

1 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

2 uur geleden
Lamine Yamal mist rest seizoen, maar is op tijd hersteld voor WK

BARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.

2 uur geleden
Ajax werkt mogelijke play-offs af in Volendam

AMSTERDAM (ANP) - Ajax zal mogelijke wedstrijden in de play-offs om een plaats in de voorronde van de Conference League in Volendam spelen. Dat heeft Ajax na eerdere berichten van De Telegraaf aan het ANP bevestigd.

3 uur geleden
De Jong gelooft in kansen Oranje op WK voetbal

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.

6 uur geleden
Barcelona en Spanje wachten op nieuws over ernst blessure Yamal

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.

7 uur geleden