Vitesse hard onderuit (3-0) bij Sparta Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Vitesse heeft in de strijd om Europees voetbal een kostbare nederlaag geleden. De Arnhemmers gingen in Rotterdam hard onderuit bij Sparta: 3-0. Het was voor Vitesse in de Eredivisie het eerste verlies sinds 21 februari bij PSV (3-1).
De eerste mogelijkheid was voor Vitesse. Oussama Tannane schoot in de 9e minuut over. Sparta kwam in de 36e minuut op voorsprong. Bryan Smeets kopte raak uit een voorzet van Mario Engels. Kort voor rust voorkwam doelman Maduka Okoye de gelijkmaker door te redden op een schot van afstand van Maximilian Wittek.
Tannane schoot in de tweede helft de bal uit een vrije trap in de muur van spelers van Sparta. Het elftal van trainer Henk Fraser had aan de andere kant wel succes. Lennart Thy scoorde in de 77e minuut, net als Smeets met zijn hoofd. In de 80e minuut volgde de definitieve beslissing. Invaller Emanuel Emegha schoot van dichtbij de 3-0 binnen.
Vierde
Vitesse blijft, met nog twee speelronden te gaan, vierde. De ploeg van coach Thomas Letsch heeft 60 punten. Nummer 2 PSV heeft 65 punten en AZ is derde met 64 punten. Feyenoord kan de achterstand op Vitesse zondag bij winst op Ajax verkleinen tot 2 punten.
De nummer 4 plaatst zich voor de voorronden van de Conference League. De nummers 5 tot en met 8 spelen play-offs voor een Europees ticket. Sparta is door de winst naar de achtste plek gestegen, met 1 punt meer dan nummer 9 Heracles Almelo.
Vitesse speelt nog tegen Fortuna Sittard (donderdag, uit) en Ajax (volgende week zondag, thuis). Sparta speelt donderdag eerst thuis tegen FC Utrecht en sluit de reguliere competitie drie dagen later af bij sc Heerenveen.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de halve finales van de League Cup bereikt. The Gunners wonnen in eigen huis na strafschoppen van Crystal Palace. Arsenal-doelman Kepa Arrizabalaga was de gevierde man nadat hij de strafschop van Maxence Lacroix stopte.
5 uur geledenFÈS (ANP) - Nigeria heeft in de eerste wedstrijd van groep C in de Afrika Cup de favorietenrol met moeite waargemaakt. Het elftal van bondscoach Eric Chelle was in de stromende regen in het Marokkaanse Fès met 2-1 te sterk voor Tanzania. Tunesië en Oeganda zijn de andere landen in de groep. Die spelen dinsdagavond tegen elkaar.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Marcel Brands (63) blijft tot medio 2029 algemeen directeur van PSV. Dat heeft de Eindhovense voetbalclub in een persbericht bekendgemaakt. Brands heeft zijn contract met twee jaar verlengd. "Ik voel me fit, heb veel plezier in mijn werk en PSV voelt als mijn club. Samen met het directieteam en alle medewerkers wil ik verder bouwen aan een sterke toekomst", stelt hij.
9 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid heeft de 19-jarige Endrick tot het einde van het seizoen verhuurd aan Olympique Lyon. Dat melden beide clubs. Met de huur is 1 miljoen euro gemoeid.
9 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft het competitieduel tussen Go Ahead Eagles en sc Heerenveen van zondag 25 januari uitgesteld. Dat gebeurde op verzoek van de club uit Deventer, die enkele dagen daarvoor en daarna moet spelen in de Europa League. De wedstrijd wordt op woensdag 11 februari ingehaald in de Adelaarshorst.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot verwacht spits Alexander Isak "een paar maanden" te moeten missen na zijn enkeloperatie en kuitbeenbreuk. De 26-jarige Zweed liep de blessure op bij een volgens Slot "roekeloze tackle" van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven afgelopen weekend.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
1 dag geleden