Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vitesse haalt in eerste uren 250.000 euro op met crowdfunding

Vitesse haalt in eerste uren 250.000 euro op met crowdfunding

ARNHEM (ANP) - Voetbalclub Vitesse meldt dat de crowdfundingsactie na de eerste uren de grens van 250.000 euro is gepasseerd. De Arnhemmers begonnen de inzamelingsactie donderdag om Vitesse van de ondergang te redden.

Vitesse kampt met een schuld van ongeveer 19 miljoen euro en zit na de afgekeurde overname door de Amerikaan Coley Parry zonder geldschieter. De aandelen zijn nog wel officieel in handen van de Rus Valeriy Oyf, maar geld geeft hij niet meer en ook is het mogelijk strafbaar dat hij nog betrokken is bij de club.

Binnen twee weken moet Vitesse de licentiecommissie van de KNVB ervan hebben overtuigd dat het gezond genoeg is om volgend seizoen uit te kunnen spelen, anders krijgt de club geen licentie en dreigt een faillissement. Vitesse is door een aftrek van 18 punten al gedegradeerd uit de Eredivisie.

De crowdfundingsactie werd donderdag afgetrapt met John van den Brom, de beoogd trainer voor volgend seizen in de Keuken Kampioen Divisie. Oud-spelers en trainers van de club zorgen voor een startbedrag.

Meer uit Voetbal

België begint in WK-duel met Senegal met het vertrouwde elftal

SEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.

2 uur geleden
Kane beleeft zijn 'heldenmoment' voor Engeland tegen Congo op WK

ATLANTA (ANP) - Aanvoerder Harry Kane is blij dat hij een heldenrol kon vervullen voor Engeland in het gewonnen WK-duel met de Democratische Republiek Congo. De Engelse topscorer aller tijden hielp zijn land met twee late doelpunten aan een 2-1-zege in de zestiende finales. "We hebben het gehad over spelers die heldenmomenten beleven en dat kan iedereen zijn. Vandaag was ik het", zei de spits na afloop.

2 uur geleden
Kane schiet Engeland met twee late doelpunten langs Congo op WK

ATLANTA (ANP) - Engeland heeft zich met veel moeite geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel won met 2-1 van de Democratische Republiek Congo, dankzij twee late doelpunten van Harry Kane.

2 uur geleden
Deschamps vestigt record: bondscoach met meeste zeges op WK

EAST RUTHERFORD (ANP) - De Franse bondscoach Didier Deschamps heeft een nieuw record gevestigd op het WK voetbal. Hij mag zich nu de coach met de meeste overwinningen op een WK noemen.

12 uur geleden
Marokkaanse international Salah-Eddine weg bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine komt in het nieuwe seizoen niet langer uit voor PSV. De international van Marokko keert terug naar de Italiaanse club AS Roma, die hem afgelopen seizoen verhuurde aan de landskampioen uit Eindhoven. PSV meldt op zijn website dat de huurovereenkomst per 1 juli ten einde is gekomen.

13 uur geleden
Bondscoach Ecuador stapt op na uitschakeling door Mexico

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Bondscoach Sebastián Beccacece van Ecuador heeft zijn ontslag aangekondigd na de nederlaag van 2-0 tegen Mexico in de zestiende finales van het WK voetbal. De 45-jarige trainer zei dat hij graag was doorgegaan, maar dat hij zijn beloftes niet heeft kunnen waarmaken. "Ik denk niet dat we de prestatie die we beloofd hadden, hebben kunnen leveren: er het beste WK ooit van maken. Vandaag is het mijn beurt om afscheid te nemen", zei Beccacece.

14 uur geleden
NASA stuurt bal naar de maan als gastland VS het WK voetbal wint

NEW YORK (ANP/DPA) - Als de Verenigde Staten het WK voetbal winnen, stuurt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA een voetbal naar de maan. Dat zei de topman van het agentschap, Jared Isaacman, op een persconferentie. "We gaan de bal daar brengen. Het is een beetje motivatie voor de Amerikaanse ploeg", zei hij. "Klaar de klus dus, Team USA."

14 uur geleden